Najde se vůbec nějaký zastánce povinného očkování?

baterie
20. čer 2015

Zajímalo by mě, když se dnes tolik mluví o škodlivosti očkování a spousta rodičů se rozhodne neočkovat a mají pro to dobré argumenty, jestli je někdo stejně radikální zastánce očkování a dokázal by dobře argumentovat, proč je lepší očkovat než neočkovat (a nemám na mysli argumenty typu - nás taky očkovali a nic se nám nestalo apod 🙂 ) Myslíte si, že případné nemoci jsou více nebezpečné než případné nežadoucí účinky? Moc děkuji za názory.

travnulee
11. srp 2015

@rybamrazena kde jsem tu psala, že Strunecká tvrdila nějaké nesmysly?

misulinka44
11. srp 2015

@rybamrazena rozdíl to je... dala jste špatný příklad... je rozdíl dát se třeba 6 lžiček arzénu během půl roku, než třeba 1 najednou 🙂)) A opravud ted nehodlám hledat složení vakcín let minulých. Mám to podložené ze školy, od své pediatričky- opravdu rozumná ženská, své práci rozumí...

travnulee
11. srp 2015

@rybamrazena pokud vím, tak jsem nic takového nepsala a ani žádná jména tu uvádět nebudu. sorry
I

aklin
11. srp 2015

Taky jsem zastáncem očkování. Uvedu pár příkladu z cizí země, tam kde se přestalo povinně očkovat se objevil záškrt, spalničky a děti na to umírají. Možná si většina lidí neuvědomují, že tyto nemoci díky očkování nemůžou dítě ohrozit. Zřejmě si myslí, že nemoci proti kterým se očkuje jsou dávno vymýcená. Opak je pravdou. Mě je celkem jedno jestli někteří nedají očkovat, ale taky by proti těmto mělo být určité opatření např. nepřijetí dítěte do školky. Přece jenom ve školce se nejvíce objevují nemoci nebo bakterie a viry se také objevují na veřejném pískovišti, v MHD, ve vlaku. Je tolik míst, kde se to dítě může nakazit a viry jsou i ve vzduchu. A navíc pokud dítě onemocní na tetanus nebo záškrt apod., rodiče potom brečí. Jsem toho názoru, každý ať si dělá co chce.

zuzineckah
11. srp 2015

@aklin to je asi právě ten problém. Ačkoliv jsem zastánce očkování, nejsem zastáncem POVINNÉHO očkování. Lidem je tím odebrána možnost "ať si každý udělá co chce" a myslím, že tohle vadí některým antivax víc než samotné očkování. Aspoň jsem si toho v některých diskuzích všimla - začlo to hrozivými story ohledně následků, končilo tím, že nejvíc vadí právě ta povinnost 😠
Z mého posledu touhle povinností stát dělá z rodičů tak trochu pitomce a polarizuje. Kdyby fungovala rozumná osvěta a byla dána možnost volby, věřím, že by to nijak zásadně neotřáslo % proočkovanosti, viz Německo třeba. Takhle akorát vznikají kdejaké antivax "sekty", které přicházejí s informacemi, podle kterých by se mohl natočit jednoznačně největší hororový kasový trhák všech dob 😎 A na opačné straně jsou zase ti "protože pani doktorka řekla, že je to tak správně" a očkují i tři vakcíny najednou... 🙄 Ten střed se zdravým rozumem, který dokáže vhodně vyselektovat informace je hrozně tenký

rybamrazena
11. srp 2015

@travnulee Nejmenovaná RNDr, co vyvolala bublinu ohledně očkování, která se vyjadřuje i k ostatním oborům. V tom člověku vidím Struneckou. Ok, pokud to není ona, nevadí, i tak bych ráda věděla, jaké nesmysly dotyčná vypouští. Myslím si, že z hlediska profesního je povinnost (slib) na nesmysly upozorňovat, takže nechápu, proč ten tón?

@misulinka44 Špatný v čem? Jakože trávit se postupně s šancí na "vyléčení" je horší než se otrávit rovnou? Aha. Taky jsem měla kupu věcí ze školy podložených, taky nás učili rozumní chlapi a učí to dál. A jsou to nesmysly...

misulinka44
11. srp 2015

@rybamrazena každá máme nazor jiný, nechte si svůj, já si ho nechám též 😉 jinak opravdu věřím, že jako zdravotník mohu věřit vzdelanym doktorům😉 a ne každý,který nás učil, je pro očkování za každou cenu...

lucykal
11. srp 2015

@zuzineckah já jsem pro očkování povinné. Rodiče ať neočkoují ať pak nesou následky, ale ať teda mají děti doma nedávají je do školky a školy.

lucykal
11. srp 2015

nikdy jsem ani chviličku neuvažovala že bych neočkovala naopak uvažovala jsem ještě o očkováním kterí není povinné.

lenam
11. srp 2015

Tady spousta lidi pise o ockovani malych deti a ze by neockovane deti nepousteli do skolky a do skoly. Davam sem odkaz jak asi dlouho napr. "funguje" ockovani na davivy kasel a ze by se na preockovani melo chodit cca kazdych 10 let. Doufam, ze vsichni ti, kteri by neockovane deti nekam nepousteli a sami nechodi na preockovani, neohrozuji spolecnost tim, ze nekam chodi 😉 http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/DTP....

travnulee
11. srp 2015

@rybamrazena na nesmysly dotyčné již je upozorňováno v odborných kruzích...pravděpodobně to však není tak populární, aby to bylo všude publikováno. Já nejsem odborník na očkování, viděla jsem u dotyčné nesmysly z jiného oboru, kterého se tato diskuze až tak moc netýká a ani zde na to není dostatečný prostor. Jen jsem psala své důvody, proč jsem za povinné očkování a a jedním z nich je ztráta důvěry k určitému typu "odborníků".
Lidé s titulem RNDr. se rádi vyjadřují k očkování a je jich dost. Promiň, víc ti k tomu opravdu nepovím.

mlha30
15. srp 2015

Dobrý den, já už pro očkování nejsem..mám skoro tříletého chlapečka, kterému byl diagnostikován autismus. Někde píší,že očkování s tím nemá nic společného, ale já si za tím budu stát. Malý se vyvíjel do asi 17 měsíců, zcela normálně..uměl říkat několik slov a pár jednoduchých vět..mama hají,.., dětské hry(paci paci, jak si veliký,jak se máš,.) po očkování se to změnilo,jako mávnutím proutku...nemluví,nenapodobuje, jen ukáže na lednici a nebo na hračku na polici, má stále pleny, nesní nic tekutého..(a to měl omáčky s dvěma knedlíky, tak rád) a mnoho dalšího...kdybych to mohla vrátit..nikdy bych ho očkovat nedala!!!!

brokovich
15. srp 2015

Jasně, opět další autista a registrace v srpnu...haha...😀😀😀

eva518
15. srp 2015

@brokovich hele, já se považuju za rozumnou osobu ohledně očkování - viz moje dva příspěvky výše. Ale co mi fakt vadí je, že lidi dementují zprávy o tom, že očkování způsobilo autismus!! Bohužel znám několik případů dětí, kdy se autistické rysy rozjely právě po očkování. Ty děti jsem znala předtím a znám je teď. Netroufám si tady debatovat o složení vakcín minulých a současných, nehodlám hodnotit jednotlivé účinky na zdraví té které látky z vakcín, protože nejsem odborný lékař. Ale opravdu bohužel existují děti a není jich málo, které se zásadním způsobem změnily právě po očkování. Tohle zkrátka není taková sranda, aby to kdokoli, kdo to nezažil alespoň ve svém okolí, pochybovačně znevažoval.

mlha30
15. srp 2015

@brokovich nerozumím,co tím myslíte?

mishell56
16. srp 2015

@travnulee Vůbec rybu neřešte 🙂 Ta paní neví co mluví, neodpovídá na otázky, jen opakuje pořád to samé