Najde se vůbec nějaký zastánce povinného očkování?

baterie
20. čer 2015

Zajímalo by mě, když se dnes tolik mluví o škodlivosti očkování a spousta rodičů se rozhodne neočkovat a mají pro to dobré argumenty, jestli je někdo stejně radikální zastánce očkování a dokázal by dobře argumentovat, proč je lepší očkovat než neočkovat (a nemám na mysli argumenty typu - nás taky očkovali a nic se nám nestalo apod 🙂 ) Myslíte si, že případné nemoci jsou více nebezpečné než případné nežadoucí účinky? Moc děkuji za názory.

bbn
20. čer 2015

@hojda je to přesně naopak, pokud člověk jednou prodelal neštovice, nebo jen opar na puse, může se mu v budoucnu objevit pásový opar. Opar stejně jako neštovice patří do stejne skupiny virů, jejichz materiál po prodelani se v tele "ukládá" do nervových drah. Při narušené imunitě nebo při podráždění těchto nervových drah může dojít k aktivaci "spících" virů a ke vzniku pásového oparu. Předpokládám, ze pokud se někdo nechal očkovat proti neštovicím, tím pádem ma v sobě uloženou informaci o viru, může u něj proběhnout pásový opar.

nonnni
20. čer 2015

@bbn
@hojda ja prave dostala nekolikrat shodnou informaci, ze pokud si dite nestovice neprodela, ale je na ne ockovane, tak ma vyssi riziko prave pasoveho oparu, protoze dle statistik narostl vyskyt pasoveho oparu o 38% za 18 let, odkdy se proti nestovkam ockuje, ale nevim, zda je to nejak vice podlozene, nepatrala jsem. Starsi je ockovana, ta odjazkiva snasela vakciny skvele, mladsi naopak, takze te jsem nic navic nedavala.

anetpierowska
20. čer 2015

@hojda je na stejne bazi,ale neni uplne stejny, ptala jsem se dvou doktoru. Jeden je primar z detskeho. Te ted nas peiatr a ten mi to rikal. Prave ze jme to resili kvuli tomu, ze jsem tehotna, tak jestli to vadi, kdyz jsem s mamkou ve stiku. Rika se, ze kyz si naockovana, tak to chytit muzes, ale neni ten prubech tak silny jako bez ockovani. Ja ockuji sve deti a je kazdeho vec jestli dite necha nebo ne.

lu777
20. čer 2015

@terezas4 jj, tohle je pravda, mám okolo sebe dost lidí co jsou velcí zastánci očkování a pak se kolikrát dozvím, že sami nechodí na přeočkování

kajalka
20. čer 2015

@lu777 A co hůř - ani nevědí, proti čemu mají děti očkované a jaké je přibližné složení vakcín..

takarazestinusakur
20. čer 2015

@terezas4 S tím se nedá nesouhlasit, máš pravdu...V mém případě je mi buřt, kdo jak si to vede, protože je to každého věc...sama vnímám očkování jako přínosné, a protože je podle mě přínosné, tak očkuji, ale to že očkuju, tak to se nerovná, že bych se vymezovala proti těm, kteří se rozhodnou neočkovat...Nejsou to moje děti, nezajímá mě, co dělají druzí, řeším primárně, co dělám já a o to víc, mě pak točí, když mi taková "super matka" začne udílet nevyžádané rady aniž by věděla, jak to funguje v místě mého bydliště, jinými slovy "prostě blbě pindá".

Alternativní podle mě nemá negativní význam taková pedagogika waldorfská nebo montessori se řadí mezi alternativní směry v pedagogoce a znamená to pouze to, že jsou to možné alternativy ke klasické pg...takže ne, pokud použiju slovo alternativní, tak to je u mě osobně ve významu viz. výše, takže diskuze o tom není potřeba... 🙂

akankeo
20. čer 2015

@suzanna123 neni to fuk, v proockovane populaci to ten jedinec nechyti, protoze ho chrani coz s timto neockovacim trendem za 5-10 let uz nebude pravda. Jinak cernosi a arabove jsou sice hodne videt, ale je jich malo, nejvic ksindlu sem statisticky dotahnou rusove, ukrajinci a kupodivu i vietnamci a s temi jsme bezne v kontaktu vic... Radsi kdyby se zvedla kritika proti ubirani prav rodicu deti statem, coz je trend ktery sem pomalu jde ze zapadu. Lidem vadi, ze jim stat prikazuje, ze maji deti ockovat a vubec neresi, ze jim za par let muze stat dite vzit aniz by se prokazalo, ze je nekde neco spatne, coz postupnou implementaci direktiv z EU pomerne brzy nastane

peta141
20. čer 2015

Vypadá, že očkovácí business je do morku zkorumpovaná podle tohoto článku http://denikreferendum.cz/clanek/20633-korupce-...
Naše odborníci jsou pak placené očkovacími firmami, které vydělávají na léčení nežádoucích účinků z očkování.

akankeo
20. čer 2015

@bbn jojo, me se ty nestovice taky nelibi, proto jsem je nedavala, jenze je ne a ne chytit, uz jsme byly na nekolika chytacich navstevach a nic, tak snad to holky nechytnou, az budou ve skole nebo nedejboze v tehotenstvi. Ono i to ockovani na rakovinu delozniho cipku mi prijde moc mlade, abych ho davala, ale na to mame jeste cas, tak si pockam na nove studie a statistiky a uvidim. Chtela bych ,aby deti tuhle ochranu mely, ale tento produkt mi prislo, ze byl na trh uveden nejak moc rychle...

nonnni
20. čer 2015

@akankeo pokud je jeste nechyti, tak bych jim nekdy na hranici dospelosti (kdy by se dalo ocekavat, ze zacnou sexualne zit) nechala nabrat protilatky, ony je mohly prodelat a ani o tom nevedet....traduje se tech minimalnich 50 pupencu, ale znam osobne dva lidi, kteri je proste nikdy vizualne neprodelali, ockovani take ne a protilatky maji.

Pokud protilatky mit nebudou, tak bych je nechala ockovat v te dobe...riziko v tehotenstvi mi prijde prilis vysoke.

evcann
20. čer 2015

Já jsem rozhodně pro povinná očkování, nepotřebuji byt zajimava a neockovat a ani se mi to nelibí, treba ve skole ted meli zardenky co tam prineslo dite, ktere neni ockovane a ja jsem byla rada, ze kluk ockovany je.

cacenka_d
20. čer 2015

Ja jsem rozhodne pro, kdyz bylo mladsi dceri objevil se u me cerny kasel, takze jsem byla za ockovani i neskutecne vdecna.

lenna_1
20. čer 2015

Proočkovanost populace je důležitá, aby se zde neobjevovala onemocnění, která jsou díky očkování pryč. Jsem rozhodně pro očkování, protože pokud by vaše děti prodělaly skutečné neštovice a jiná onemocnění tak mohou opravdu zemřít nebo zůstat postižené. Ano, jsou nežádoucí účinky po očkování, ale myslím si, že ty nejsou tak fatální jako onemocnění, které by mohlo přijít. Nečetla jsem žádné jiné reakce, ale já jsem pro očkování a je jedině dobře, že neočkované děti nemohou do školek.

hojda
20. čer 2015

@anetpierowska Právě, že to není každého věc a to je ten problém, stát nutí očkovat I toho, kdo nechce 😔 .

bbn
20. čer 2015

@nonnni stejně jako u každé jiné nemoci, je to záhada, ale v populaci jsou asi 2-3% lidi, kteří jsou vůči neštovicím ( nebo jiné nemoci) imunní nebo maji protilátky, aniž by je kdy prodělali. V tomto případě zrovna vim, o čem mluvím, protože zrovna zmíněné neštovice já nikdy nechytim,jsem na ne imunní. Stejně jako moje babička a moje matka, a možná taky moje děti, protože u nich proběhlo x setkání s nakazenymi v různých stádiích a nikdy to nechytili.

@akankeo to je trochu úsměvné, nedavat neštovice kvůli tomu, ze by dítě mohlo mít pravděpodobně v dospělosti, pásový opar. Protože i když ho očkovat nebudete, stačí aby ty neštovice normálně prodělalo nebo mit opar na puse. Jde o to, ze jednou v tom organismu ten vir je, je jedno jakou cestou, ale zapouzdri se v latentní formě na nervových drahách a jednou, při snížené imunitě se opět aktivuje.

nonnni
20. čer 2015

ja uz to psala drive a pisi to i ted...absolutne neberu argument neockujicich, ze se ockuje na nemoci, ktere vlastne nejsou az tak zavazne prodelat. Zejmena poud jde o MMR, ale i jine, docela me "bavi" i ti rodice, kteri nedaji treba ani tetanus...rada bych podotkla, ze diky tomu, ze je porad jeste populace prockovana a pripadu relativne malo, tak nejvetsi prusvih vidim v tom, ze nemoc, ktera nemusi byt smrtelna se smrtelnou stane diky neschopnosti lekaru ji radne a hlavne diagnostikovat...pak se pridruzi takove veci, jako zanet mozku a prusvih je na svete... on je tyfus take lecitelny, ale kdyz manzelova 11. mesicni sestra onemocnela, tak ji ho nebyl nikdo schopen diagnostikovat, do tydne byla mrtva a duvod se zjistil az z pitvy, mela brisko plne absesu. Nasledovala povinna kremace, kvuli infekcnosti.

Jasne, ze si kazdy mysli, ze jemu se to nestane, ale nahoda je sFina...v urcitych vecech proste neni volba, ktera by byla idelani, je to catch 22, ale clovek proste volit musi...

mmch, proti rakovne delozniho cipku take nedam ockovat.

hojda
20. čer 2015

@lenna_1 Skutečné neštovice? Myslíš právé neštovice? Proti těm už se ani neočkuje, jsou brány jako vymícené. Neočkované děti nesmí do školek, dětských center a do škol ano? Navíc do školek mohou neočkované děti, které nejsou očkované ze zdravotních důvodů a plno očkovaných dětí nemá protilátky ačkoliv očkované jsou, nevidím tu význam toho, proč neočkované děti do školky nemůžou. Třeba se tímto přístupem dostaneme, tak daleko,že bude zjišťovat, zda dítě protilátky má, a když ne, tak to ho do školky taky nevezmou a co pak????

akankeo
20. čer 2015

@bbn ja nedavam nestovice, protoze to za prve neni v detstvi extra nebezpecna nemoc a proste delam vse proto, aby ji deti co nejdriv chytily, za druhe neverim nabizenym produktum na trhu. Je to nepovinne ockovani, takze ho davat ani nemusim... Moje deti maji spoustu dalsich ockovani z duvodu cestovani - mame rodinu v zahranici, takze maji,zloutenku A, tyfus, menigokoka, zlutou zimnici a nehodlam je zatezovat nepovinnym ockovanim na nestovice pokud jsem ho nevyhodnotila jako prospesne. Ono vseho moc skodi a zbytecne zatezovat organismus taky neni dobre, my jsme cekali x let nez jsme prvne vyjeli, aby to pro deti vubec bylo bezpecne a nemuseli jsme do nich rvat jedno ockovani za druhym...

akankeo
20. čer 2015

@hojda pak Vam manzel podekuje a vy budete deti ucit doma 😀. Ja tedy odufam ,ze do toho extremu nas nasi zakonodarci taky nenazenou, jista flexibilita a volba ohledne vakcin by se mela stat beznou i u nas. Ockovat ano, ale soucasny system neni znacka ideal.

lenam
20. čer 2015

@nonnni A zrovna tyfus v povinnem ockovani neni

lenam
20. čer 2015

@lenna_1 proti pravym nestovicim se neockuje, naposledy se proti nim ockovalo asi v roce 1986

akankeo
20. čer 2015

@lenam taky sme ho neockovali kvuli ceske republice, ruzna ockovani jsou treba na viza. Moje deti maji z povinneho vse a bohuzel i spoustu ockovani navic, protoze to je treba tam co jezdime. Zlloutenka a tyfus tam jsou zcela bezne nemoci, vyskyt je tam ponekud vyssin nez zde, dyt nejakych 80 procent populace tam chytne zloutenku typu A aspon 1 behem detstvi, tyfus zcela bezna vec v zemich, kde neni v poradku voda a to clovek proste muze chytnout, ikdyz dodrzuje vsechna opatreni. NA druhou stranu z toho co tam vidim i me zacina prichazet usmevny ten postoj u nas u neockovacich zen, skoda, ze to co by za ne zaplatila nemuzou poslat detem do jinych zemi, kde jim to zachrani zivot, pak by to melo i nejaky smysl

nonnni
20. čer 2015

@lenam starsi dcera se narodila v zahranici a tyfus naockovany ma, mladsi dve ne, ta nejmladsi nema jeste ani TBC, protoze je to ode zdi ke zdi....pred casem mi odnesli prostredni dceru pred propustenim na vazeni a prinesli mi ji naockovanou na TBC a ted se uz mesice peru o to, aby mi naockovali nejmladsi a snad v cervenci se zadari...zloutenky maji starsi obe, mladsi bude take, tyfus dam vyhledove, zatim nemam potrebu....

nedavam chripku, nedavam klistovku, nedavam prevenar, nedavam rotaviry...ale zase, abych neockovala vubec....ani omylem...

lenam
20. čer 2015

@akankeo Chapu ockovani proti exotickym nemocem, pokud jezdite do oblasti, kde ty nemoci jsou. Manzel cestuje po Cine. Ja nejsem proti ockovani, ale nelibi se mi system, zpusob, kdy se zacina ve 2. mesici, kdyz u syna pred cca 5,5 lety stacilo az ve 3. mesici (bylo to posunute kvuli ockovani na tuberkulozu). Proc ockovat ve 2. mesici. Japonci ockuji az ve 2 letech povinna ockovani a prokazali snizeni nahleho umrti u novorozencu. Pochybuji, ze moje dite do 2 let chyti tetanus, zloutenku B, detskou obrnu. Dejme tomu, ze chytne cerny kasel, ale to uz je v podstate bezna nemoc, dle vyjadreni pediatra, protoze tech kmenu je spousta a deti i po ockovani v detstvi cerny kasel prodelavaji. Ja ockovala, ale ockovani jsem posunula a udelam to i u 3. syna, kteremu jsou 2 tydny. A dale mam problem s tim, ze pokud to pujde takto dal, nemuzu dat alternativni vakcinu jako je napr. Pediacel. Ale budu nucena do hexy. A mam dalsi vyhrady.

lenam
20. čer 2015

@nonnni Ja ted zvazovala zloutenky a lekarka mi doporucila ockovani na kombinaci A a B. Nerekla mi k tomu nic. Po precteni pribaloveho letaku jsem doockovala pouze povinne B. Jako nemoci uvedene v prilbalovem letaku jsou uzasne - roztrousena skleroza, obrna obliceje,.... Vim, ze to prodelat nemusi, ale muze. Pak zvazuji, co je lepsi. Lekar mi k tomu nerekne nic a kdyz, tak mi vypravi, jak je ockovani prospesne a nejradeji by mi nechala naockovat vsechno.

lenna_1
20. čer 2015

@hojda
@lenam a proč tu skutečné nestovice nejsou? Na to si každý může odpověď sám.

Vyjádřila jsem zde svůj názor. Nepotrebuji vaše argumenty,proč ano proč ne, kdo ano kdo ne. Děkuji

suzanna123
20. čer 2015

@akankeo problém je v tom, že většinu očkování je nutno obnovovat, aby bylo účinné. Takže ta očkování, která jsme my v dětství podstoupili nebo která podstupují naše děti, nás/je chrání jen omezenou dobu. A jak píšu výš, já nějak neměla potřebu je obnovovat. Takže očkováním chráněné jsou pouze děti, které jsou poměrně nedávno očkované a u kterých to očkování zabralo. Jedna z povinně očkovaných nemocí je černý kašel - fajn, všechny děti ve školce jsou proti němu očkované, takže od nich to (čistě logicky, nebudu se tu zabývat tím, jestli očkované dítě může být přenašeč apod.) neočkované nebo rezistentní proti očkování chytit nemůže. Ovšem: učitelky většinou nejsou očkované, rodiče nejsou očkovaní, lidé na ulici, v autobuse, nákupním centru nejsou očkovaní... Stačí se nad tím zamyslet a je jasné, že argument "stádní imunity" je blbost

lenam
20. čer 2015

@lenna_1 Ja ti nic nepsala, vsak se rozhodujes ty, nic jsem k tvemu rozhodovani nenapsala, jen, ze se neockuje proti pravym nestovicim, kdyz jsi je zminovala. Proockovanost spolecnosti nema nic spolecneho s tim, zda se prave nestovice vrati nebo ne, pokud se proti dane nemoci neockuje. Nepochopila jsem pouze tvoji vetu, ktera se vztahovala k pravym nestovicim.

cacenka_d
20. čer 2015

@lenam Ja mam obe, bydlime na statku takze u nas je nemoc spinavych rukou proste pravdepodobnejsi 😉