Za jak dlouho jste šli na Hexu po očkování proti TBC?

monikaleifheit
4. únor 2016

Ahoj holky prosím o radu. Kdo máte očkovanou TBC a pak hexavakcínu? Zajíma mě za jak dlouho jste šli na hexu po TBC... jak byla rána po TBC zhojená a jak další očkování (hexu) zvládly. Slyšela jsem pokud Rána není zhojená nesmí se dát hexa jinak to může mít následky. Máme jen strup, nic nehnisá. Děkuji všem

soyevita
4. únor 2016

Já myslela,že už se TBC neočkuje.Já jsem dala očkovat nejstarší dceru až ve 12letech.Žili jsme ve Španělsku a tam se TBC neočkuje.Prostřední není očkovaná vůbec.Jen nejmladší.Pokud strup nehnisá,není žádný problém.Nám ale začala rána po očkování zase hnisat a hojila se pak ještě hodně dlouho.Jinak na očkování jsme šli po 3měsících

lucool
5. únor 2016

ahoj, mám 7. týdenní dcerku, byla očkována na TBC a bylo nám řečeno, že po další tři měsíce nepřipadá v úvahu žádné jiné očkování. Řidit se podle rány? To asi fakt nééé 😉

emko11
6. únor 2016

A kde jste ockovani? TBC se jiz neockuje...

paja.83
6. únor 2016

Ockuji se rizikove skupiny nebo na vlastni žádost. Hexa nejdříve 3 měsíce po TBC. Já nechala očkovat po 7 měsíci, na další šli AZ v roce, už to meli úplné zhojene, doktorka to jeste kontrolovala před očkováním.

radana1992
6. únor 2016

@emko11 Lze nechat ditko naockovat na vlastni zadost.

riga
6. únor 2016

@lucool stav rány po očkování TBC je samozřejmě víc než důležitý pro načasování dalšího očkování.

smillingangell
6. únor 2016

Tak moje dvě děti byli cca. v 8 měsících tuším na očkování,tři měsíce po se pak nesmělo nic očkovat.Děti to zvládli a pak jsme normálně dál očkovali podle schématu 😉

smillingangell
6. únor 2016

@emko11 Ale očkuje,stačí si zavolat na nejbližší kalmetizaci co máte v okolí.Já jsem platila 500 kč tuším za očkování

monikaleifheit
autor
6. únor 2016

@emko11 TBC se již neočkuje to je pravda ale my ji máme protože jsme v rizikový skupine. Přítelovo sestra je v Indii, jsme s ní v kontaktu když přijede, tak proto

emko11
6. únor 2016

@smillingangell Děkuji za info

paja.83
6. únor 2016

@monikaleifheit očkuje se na vlastni žádost, obě deti jsem nechala očkovat a v rizikové skupině nejsme.

paja.83
6. únor 2016

Jediny rozdíl je, ze když jste v rizikové skupině, tak za očkování neplatíte . Když je to na vlastni žádost, očkování si musíte zaplatit.

lucool
9. únor 2016

@emko11 jsme rizikova skupina, přítel je cizinec. jinak kterákoliv kalmetizace, jak už se tady někdo zmínil

krejkr00
17. únor 2016

@smillingangell Tak to budu muset zavolat. Uz to zkousim rok a stale rikaji, ze nejsou vskciny.

smillingangell
17. únor 2016

@krejkr00 Zkuste obvolat vícero v okolí.U nás v nemocnici taky neměli tak jsem šla jinam

nonnni
17. únor 2016

minimalne 3 mesice a pozor na ockovaci centra, dobre vybirat! Nikdo by nemel naockovat dite bez udelani tz. Mantoux testu. Ten s eobycejne dela v pondelia v pripade uspokojieho vysledku (tzn, ze se potvrdi, ze dite jeste neprislo do styku s TBC), tak se ockuje ve ctvrtek. Pokud se objevi reakce, tak se dite nesmi ockovat. Bohuzel to nektera kalmetizacni centra mrskaji, jak se jim to zlibi.
Jinak vakcina by mela byt k dispozici zhruba od listopadu celkem volne, dlouho trvalo, nez SUKL vydal prohlaseni, jak s ni nakladat. Dela se totiz ve velkych davkach a musi se delit a nebylo jasne, jak dlouho vydrzi v tomto stavu, ale uz se, pani vedci, usnesli...takze k dispozici by opravdu byt mela.

Jo a po hexe a MMR lze ockovat TBC uz po mesici. Dle smernic.

paja.83
17. únor 2016

Tak v Brně ten test dělají a stoji myslím 150 Kč, ale to nevím jistě.