Clostilbegyt a Duphaston, užíváte tyto dva přípravky?

weroniqqa
22. črc 2015

Je tu nekdo kdo uziva tyto dva pripravky?cl beru od 3 DC po dobu 5 dni 1 tabletu denne a duphaston od 17DC po dobu 10 dni 2 tablety.po dvouch mesicich uzivani jeden folikul 15mm.Od 17DC me boli podbrisek ale dva dny po sobe jen skoro pozitivni ovu test,bez ovu hlenu.myslite ze se blizi ovulace?zatim jsem to takto nikdy nemela.ani ovulaci. Snazime se skoro rok a zatim bez uspechu

werumka
22. črc 2015

@weroniqqa Nesmíš ten Duphaston brát před ovulací. Kdy měl folikul 15mm? Kolikátý den?

weroniqqa
autor
22. črc 2015

12DC a duphaston mam narizeny od 17DC do te doby ovu nebyla.kdyz jsem doktorce rekla zda to nevadi rekla ze ne

werumka
22. črc 2015

@weroniqqa Folikul roste o 1-2mm denně a praská nejčastěji při velikosti 20mm. Takže teoreticky ta ovulace před tím 17. dnem proběhnout mohla. Jakmile nasadíš Duphaston, tak k ovulaci už nedojde.

weroniqqa
autor
22. črc 2015

Ja vim cetla jsem to na ruznych forech.kdyz jsem se o tom ale zminila,tak mi rekla ze je to blbost.ze kdyz ovu nedorazi do 14DC tak uz nedorazi.jinak do 17 DC ovu test negativni a ja bez priznaku

werumka
22. črc 2015

@weroniqqa To zase říká blbost ona 🙂 Cyklus každé ženy je originální, některá ovuluje 11. den, nějaká zase 20. den. I po Clostilu může být reakce zpožděná a k ovulaci může dojít později, než do 17. dne. Takže teď jsi nasadila Duphaston? Zkusila bych 30. den cyklu test, pokud by byl negativní, pak ovulace zřejmě nebyla.

weroniqqa
autor
22. črc 2015

Pristi mesic ho tedy nasadim az po ovulce

werumka
22. črc 2015

@weroniqqa Zkus měřit k těm testům i bazální teplotu, ta Ti to určí s jistotou. Někdy ty příznaky nemusí být výrazné a ovulační test je pozitivní jen s přimhouřeným okem 🙂

weroniqqa
autor
22. črc 2015

myslíte že byla ovulace?
od shora 17DC
uprostřed 18DC
dnes

před 17DC negativní

werumka
22. črc 2015

@weroniqqa Ten 18. den vypadal dobře, ale jestli už od 17. bereš Duphaston, tak je možné, že se ten folikul zřejmě vstřebal, místo toho, aby test zpozitivněl úplně.

weroniqqa
autor
22. črc 2015

no právě, další neúspěšný měsíc. já už se z toho čekání a doufání asi zblázním

werumka
22. črc 2015

@weroniqqa A z jakého důvodu jsi dostala Duphaston?

lukjak
22. črc 2015

@weroniqqa mě taky moje doktorka řekla, že duphaston neblokuje ovulaci a nasadila mi clostil a od 16 dne duphaston. A já to takhle brala dva měsíce a nikdy jsem neměla uplně pozitivní ovulační test ani příznaky ovulace. Pak jsem se naštvala a naordinovala jsem si sama duphaston později až po ovulce, kterou jsem měla až 20 DC ! A krásně pozitivní ovu test. Bolel mě jeden vaječník, dostavil se hlen a já měla takovou radost, že konečně po takové době jsem měla ovulku a tu jsem poznala jednak sama a schválně jsem šla k doktorce a ta mi ovu i potvrdila folikumetrií 20 dc a dva folikuly o velikosti 24,5 a 25 mm. Sama se strašně divila, že jsem vyjímka všech vyjímek. Prostě to mě tak sere s prominutím, že doktoři se řídí podle tabulek a nee podle člověka. Naslouchej svému tělu a duphaston vždy jedině po ovulaci!!! Hodně štěstí 🙂

werumka
22. črc 2015

@lukjak Přesně tak. Těch "výjimek" je jen tady MK spousta 😉

weroniqqa
autor
22. črc 2015

na případné udržení plodu co jsem tak pochopila. beru ho již takhle 2 měsíc společně s clostíkem a parloderlem, ten mám zas na snížení prolaktinu

weroniqqa
autor
22. črc 2015

já jdu příští měsíc k jiné doktorce, protože jsem nespokojena a navíc známé tvrdila že nemůže mít děti a je u jiné doktorky dva měsíce a je v tom. takže mě toto odrovnalo. příští měsíc už duphaston vezmu až po ovulce

werumka
22. črc 2015

@weroniqqa Koukám, že Duphaston a Utrogestan je gynekologův nejlepší kamarád 😀
Ve své podstatě většina žen, kterým je předepsán, ho vůbec nepotřebujou. Pokud proběhne ovulace, pak po ní vznikne žluté tělísko, které progesteron produkuje. Pokud je jeho činnost nedostatečná - což ale není zas tak časté, jak často se tyhle dva léky předepisujou - pak je nasnadě ho nasadit ve formě tablet. Ale pokud žena neovuluje, umělý progesteron (Duphaston) jí nezachrání. Možná jí "urovná" cyklus, aby ho měla kratší. Ale nevyřeší problém. Pokud už máš hladinu prolaktinu ok, pak ovulace určitě přijde - i když může o něco později - ať už za pomoci Clostilu nebo bez ní. Ale Duphaston určitě není lék, který se musí brát za všech okolností. Je dobrý, kdybys třeba na začátku těhotenství špinila, nebo měla z hormonálního profilu prokázanou nízkou hladinu progesteronu.

weroniqqa
autor
23. črc 2015

A kdy mam duphaston zacit brat?v den pozitivniho ovu testu nebo dele?

werumka
23. črc 2015

@weroniqqa Déle - ovulace přichází za 24-48 od pozitivního testu. Takže bych začala brát až tři dny po pozitivním testu.

barunkao
26. srp 2015

Ahojky, jsem tady nová a potřebovala bych od Vás radu.
S přítelem se snažíme o miminko a nic. Beru léky na štítnou žlázu. Navštívili jsme kliniku, kde mi doktor předepsal Clostilbegyt a sestra mne dala do ruky Pregnul se slovy ...ten ať si vezmu sebou jak pojedu na kontrolu. Nachrlili na mně a přítele tolik informací, že vlastně ani nevím co a jak. Clostilbegyt mám brát 5-9 den MS a to jednu tabletu ráno a jednu tabletu večer. S tím že 10 den musíme přijet oba na kontrolu. Asi jsem z toho jelen ale o miminko se máme tedy snažit ten 9 den, což je den před návštěvou lékaře???Aby viděli jestli se něco děje nebo ne???A Pregnyl si vzít sebou na kontrolu??Možná se ptám hloupě ale opravdu toho bylo tolik...že jsem z toho jelen 🙂 Moc děkuji za odpověďi