Graf bazální teploty - prosím o radu

katule1990
11. zář 2018

Ahoj holky, chtěla bych se s vámi poradit ohledně grafu bazální teploty. Bazální teplotu měřím první měsíc a překvapilo mě, že z grafu podle mě není poznat ovulace. Byla jsem v tomto měsíci na IUI a podle ultrazvuku (a dalších projevů - čípek, hlen) vím, že ovulace musela proběhnout 13. nebo 14. den. Ovulaci i cyklus mám pravidelný (ovulace kolem 14. dne, cyklus 28), problém je na straně muže. Nerozumím ale tomu, jaktože jsem měla dva dny po ovulaci hodnoty tak nízké, myslíte že je to možné, i když ovu byla cca ten 13. den? Nebo je možné, že neměřím správně nebo nemám dobrý teploměr? Meřím ale ráno vždy ve stejnou dobu (jen v noci vždy vstávám na wc), teploměr bazální digitální z otehotnet.cz. Nebo se mohlo stát, že i přes všechny znaky proběhla ovulace až 16. den? To by ale popíralo Ovitrelle píchnuté 12. den, které vyvolá ovulaci za 36 hodin. Nějak jsem z toho zmatená a přemýšlím, jestli má měření smysl, když mi to hází takovou podivnou křivku. Co si o tom myslíte, můžou po ovu hodnoty takto spadnout? Moc děkuji 🙂.

simona_33
11. zář 2018

ja bych rekla ze s temi leky a injekcemi jsou grafy nespolehlive... ovlivnuji i bt.

vendelinka08
11. zář 2018

No ja si myslim..ze ta ovulka klidne mohla byt az 16dc...ani doktori nejsou vsemohouci...ale klidne bych merila dal...i kdyz byla ovulace pozdeji..stale jsi mela plodne dny..takze sance tam vzdy je...drzim palce at to vyjde.

katule1990
autor
11. zář 2018

@vendelinka08 Děkuju 🙂. Teď jsem zkusila zadat vynechání jedné z těch dvou nízkých "poovulačních" teplot (kdyby třeba fakt jedna z nich něčím ulítla) a v tu chvíli mi FF hned vypočítá ovu na 13. den tak, jak asi měla proběhnout. Zajímavý. Budu měřit dál a uvidíme, snad se v tom časem začnu líp orientovat.
Jinak mě taky napadlo, že se doktoři mohli splést, ale krom toho, že jsem 12 DC měla už 18mm folikul, tak jsem kolem toho 13. dne měla i ten plodný hlen a čípek vysoko, takže si spíš říkám, že bude asi nějaká mejlka v grafu, nebo se třeba může někdy stát, že to ještě po ovu takto klesne, nevím.
A ještě jsem se chtěla zeptat, jestli je normální, že bazální digi teploměr ukazuje v podpaží cca o 0,75 stupně míň než "rtuťový" teploměr. Jen jsem to zkoušela pro zajímavost, pak i kamarádka se svým teploměrem a taky jí ukazoval asi o 0,5 stupně míň než ten "rtuťový".

vendelinka08
11. zář 2018

@katule1990 nevim..ja merim bazalnim teplomerem zasadne v pochve.. .kdyz merim bazalku...jinak po ovu teplota opravdu neklesa...ale stoupne jakmile folikul praskne a objevi se zlute telisko...me to vzdy ukazovalo dobre...nikdy mi teplota po ovu neklesla...za hooodne let. Vzdy stoupla a stoupala dal...a jakmile byly po sobe ri teploty vyssi..vedela jsem ze uz je po ovulce. Co se tyce hlenu a cipku...no..uprimne..tohle jsem mela vzdy nejvice prave pred ovulaci..klidne i nekolik dni a bolesti k tomu cca 5 dni pred ovulkou...dokonce jsem si myslela ze uz mam po ovulaci..dle vsech hlenu atd...a nebyla to pravda..teplita mi to vzdy ukazala presne..pak jsem spocitala 14 dni lutealni faze a vedela jsem kdy prijde menzes.

vendelinka08
11. zář 2018

Jedine viroza mi to zkreslila..kdyz mi teplota skokove stoupla...a pak jsem byla marod...tam je pak teplota celkove vetsinou vyssi..ja mela treba az 37.5

snazimese
11. zář 2018

Ahoj, taky bych rada poprosila o radu. BT jsem zacala merit tento cyklus poprve a zajimalo by me, jestli byla ovulace ten 10DC? Prikladam graf. Jen pro upresneni, posledni tri hodnoty muzou byt zkreslene (11-12DC jsem merila az odpoledne po nocni, 13DC, tj dnes, jsem merila az v 8 rano, bezne merim tak okolo 4:30 rano). A hlavne pri tech trech poslednich hodnotach jsem pomerne spatne spala. Dekuji za kazdy nazor 🙂

katule1990
autor
12. zář 2018

@vendelinka08 Taky měřím jen v pochvě, v podpaží jsem to zkoušela jen pro porovnání s hodnotami "rtuťového" a takhle se to liší, což mě zaskočilo. Každopádně moc děkuju za názor. Tak uvidíme, jestli přijde menses 27 DC nebo 29 DC, podle toho by mohlo jít teoreticky poznat, jestli mi špatně ukázal graf nebo doktoři. Ideálně teda, kdyby MS nepřišla vůbec 😂. Opravdu ovu vypadá podle grafu na ten 16 DC, ale i kdyby vše selhalo (ultrazvuk, čípek), tak je mi divný, že by folikul praskl i po píchnutí Ovitrelle ne za 36 hodin jak má, ale až za 4 dny. Každopádně dnes teplota stále vysoko, jak po ovu má být.

katule1990
autor
12. zář 2018

@snazimese Sice jsem zatím ještě nováček v měření, ale myslím, že čas měření teplotu poměrně hodně ovlivňuje a proto bych graf nebrala jako vypovídající, i hodina může mít vliv, natož takový velký rozdíl. Proto si myslím, že ovu 10 DC vůbec být nemusela. Ale jen názor. Jak dlouhý máš cyklus?

snazimese
12. zář 2018

@katule1990 ahoj. Cykly mam bezne 28-29 dni. Dnes jsem po dobrem spanku merila v tu dobu co bezne a teplotu jsem mela 36,2.

katule1990
autor
12. zář 2018

@snazimese Tak to budeš nejspíš ještě před ovu (nebo bude ovu dnes) a ty hodnoty měření v jiný čas (11.-13. DPO) bych dala přeskočit.

vendelinka08
12. zář 2018

@snazimese pozdejsi meteni ti hodne ovlivni teplotu..obzvlast odpoledne..takze bych to uplne zatim nehodnotila...uvidis jake budou teploty dalsi dny...

vendelinka08
12. zář 2018

@katule1990 vis..ja si myslim ze telo neni stroj...a ze kazde telo reaguje jinak..i na hormony atd...takze to ber tak..ze vse je mozne...a sance tam je take...treba uz ms nedorazi...sice to cekani je desny...ale vydrzet se to da...

katule1990
autor
12. zář 2018

@vendelinka08 Já čekám už asi rok a půl, tak jsem si nějak i zvykla 😅. Spíš je horší to zklamání každý měsíc. Teď jsem si řekla, že zkusím i tu BT, abych lépe poznala, jak tělo funguje. Každpádně děkuju za rady 🙂.

snazimese
12. zář 2018

@katule1990
@vendelinka08 muj graf dnes takto, kdyz tam necham ty tri predchozi hodnoty:

snazimese
12. zář 2018
vendelinka08
12. zář 2018

@snazimese tak uvidis jak to bude pokracovat..ale u bazalni teploty je prave vhodne mereni ve stejnou dobu aby se dalo v grafu dobre cist...pak ti ty vychylky delaji zmateny graf...

snazimese
12. zář 2018

@vendelinka08 tak uvidim, ty tri hodnoty jsou merene odpoledne po nocni a vcerejsi hodnota je sice merena rano, ale to jsem hodne spatne spala. Tak je smazu a uvidim dalsi dny. Ted uz me az do konce mesice nocni neceka, tak snad to bude lepsi 🙂

vendelinka08
12. zář 2018

@snazimese ja bych je nemazala..jen bych si k nim dala poznamku..at vis ktere jsou merene odpoledne..te ranni teplote bych klidne verila..i kdyz jsi spatne spala...

snazimese
12. zář 2018

@vendelinka08 dnesni hodnota je asi odpovidajici, merena v klasicky cas, spala jsem dobre. Ale vcerejsi ranni hodnota mi na rano nesedi..

snazimese
13. zář 2018

Ahoj, tak dneska takhle.. Jsem zvědavá, co z toho vyleze..

katule1990
autor
13. zář 2018

@snazimese Hádala bych, že z toho vyleze ovu 14 DC a hodnoty 11.-13. DC budou vychýlené kvůli měření v jiný čas, ale těžko na 100% říct.
U mě to teď vypadá takto. Dala jsem přeskočit hodnotu 16 DC, protože se mi to nějak nezdálo, ale teoreticky mohla být ovu i ten 16 DC. Jsem z toho taky jelen.

snazimese
13. zář 2018

@katule1990 Já právě měřím teprve první cyklus, takže v tom mám taky dost zmatek. Ale jedna doktorka v jedné skupině na fb mi psala, ať měřím i po nočních a zapisuju to, i když to bude odpoledne po spánku, tak právě nevím..

sahrazad1
13. zář 2018

@katule1990 ovulace opravdu vypadá na 16 den. Já to mám zrovna tak 🙂 přeji brzké mimco! 🙂

snazimese
14. zář 2018

Ahoj holky, tak ja uz nevim co si mam myslet, BT mi dneska klesla nejak dolu. :( Je vubec sance, ze ovulace byla nebo vubec bude jeste? Cykly mam 28-29dni..

vendelinka08
14. zář 2018

@snazimese myslim ze klidne miue byt dnes nebo zitra..ted uvidis zase jake budou teploty....ale urcite jeste nebyla...na teplote se to objevi az upetne...takze si uzijte krasne vecery a nasledujici dny ti to ukazi...

saminomimino
15. zář 2018

ovulac vdím na 16dc,pokud se vám udrží teploty kde jsou ted případně půjdou víš,ale pokud jste stimulované hormony,může to BT ovlivnit,pokud jste cítila ovulační bolest a byl hlen,vůbec nic to neznamená,o ovulaci vypoví právě nejlépe BT,já měla ukázkové bolesti i hlen a ovulace neproběhla,nedokončila se a byla z toho cysta,pokud ovu proběhne ,musí teploty pozvolna nebo náhle stoupat a držet se výš než v první fázi cyklu,jinak ovu prostě neproběhla nebo neproběhla jak měla

saminomimino
15. zář 2018

@katule1990 běžně krátce po ovulaci kdy teploty vystřelí,mohou další den první fáze cyklu,ovu jste měla 13dpo.já měla tento měsíc úplně stejný pokles 2 den po ovulaci

gabi92
21. zář 2018

Ahoj holky 🙂 jsem tu nová a je tu strašně moc skupin, v kterých se nevyznám 😉 takže nevím kam zkusit napsat svůj dotaz, ale zkusila jsem tuto skupinku, tak snad se nebudete zlobit můj dotaz zní: 6 měsíců se snažíme s přítelem o miminko (vysazené HA po 9 letech), jelikož jsem měla cykly dlouhé 38-40 dní doktorka usoudila nasadit Utrogestan, který teď beru 3 měsíc, dávkování mám 16DC-25DC 1-1-1, srovnal se mi cyklus na 28-30 dní, ale do teď jsem neměla ovulaci i dle ovulačních testů. Poslední menstruace byla 2.9.2018 a myslím si, že to byla první ovulace a proběhla 13.-14.9, dle bolestí v podbřišku a hlenů, které byly táhlé, mazlavé a průhledné. V sobotu 15.9.2018 již bylo vše při normálu, ale v neděli 16.9.2018 večer mi zase začala bolest v podbřišku a trvá více méně stále, ne v takové intenzitě, ale pořád mě to bolí, včera při sexu mě strašně bolelo na levém vaječníku, bylo to hodně nepříjemný. Přišlo mi, že v pondělí ráno, na toaleťáku minimum hlenu, a v úterý bylo ráno na toaleťáku malinko hlenu jako po ovulaci, byl takový bílý a hrudkovitý. Ovulační testy jsem si tento měsíc nedělala. BT měřím ani ne týden, takže z toho se nedá nic vyčíst, což chápu, ale BT byla
13.9 byla 36,7
14.9 byla 36,8
15.9.byla 36,9
16.9.byla 36,6
17.9 byla 36,8
18.9 byla 36,8
19.9 byla 37,0
20.9. byla 37,1
21.9 byla 37,1
Chtěla jsem se zeptat, zda myslíte, že ten čtvrtek a pátek 13.-14.9 bylo pouze upozornění na ovulaci (hlenu bylo více a byl hodně táhlý) a ovulace proběhla až kolem 17.-18.9? (hlenu hodně malinko a jen ráno po probuzení, jeden den táhlý a druhý den hrudkovatý).
Pokud ano a Utrogestan jsem nasadila tedy 16DC což je 17.9.2018
Chtěla jsem se zeptat jestli by bylo možné vůbec přes ten Utrogestan otěhotnět?
Vím, snažíme se teprve chvíli, ale jsem začátečník a potřebuji trochu nasměrovat, abych příští měsíc věděla.
Děkuji moc za odpovědi 🙂

saminomimino
21. zář 2018

@gabi92 ovulace byla 18.9poslefni den nízkých teplot,nevím ale nevysazujeme se utros po ovulaci?může se v prapadnem tehu?to si ověřte,jste 3dpo a teploty krásné vysoko držím palce

gabi92
21. zář 2018

@saminomimino bohužel všude jsem četla, že se má utrogestan nasazovat až po ovu, ale od doktorky mám předepsané od 16DC po dobu 10ti dnu 1-1-1. Bohužel tento měsíc jsem nedělala ovulacni testy, ale myslim si, že právě poprve tento měsíc ovulace proběhla, dle hlenu a bolestech v podbřišku, které stále cítím a nikdy jsem nic takového neměla. Ale ten utrogestan beru od 17.9 ale bolesti a hlen zacal uz 13.9 a od te doby se bolesti porad drzi. Těhotenstky test jsem dělala a byl negativní. Utrogestan by měl být prave na úpravu cyklu a na udrzeni případného těhotenství, ale neměl by se nasazovat před ovu, což ja ho tak nasazeny asi mam. Děkuji moc za podporu ❤