Gynprodyl na podporu početí. Poradíte?

market9777
16. dub 2020

Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat, zda máte nějaká zkušenost s hraním Gynprodylu. Moje doktorka mi ho předepsala poté, co jsem tam asi už po třetí šla s tím, že se snažíme s přítelem o miminko a ms mám úplně nepravidelnou. Teďkons zpoždění až 40 dní. A těhotná nejsem. V to. Případě nemohu mít ani ovulaci. Doktorka mi řekla, že se mi neuvolnuje žluté tělísko a doporucila mi právě tyto prášky. Ale nečetla jsem nějaký dobrý recenze na ně. Dokonce jsem četla, že to naopak ovulaci zpozdí, nebo ani nevyvolá. Tak mi prosím poraďte, co mám dělat. ☹ Jestli vůbec ho začít užívat a nebo radši pít kontryhel a brat gynex, třeba.
Moc děkuji všem za rady.

dindulik
16. dub 2020

Já brala gynex asi tři lahvičky - to je pak menstruace upraví. A pak cviky pí. Mojžíšové aměla jsem gel Conceive plus a to se pak hned první měsíc povedlo :o)). Tyto prášky bohužel nevím.

market9777
autor
16. dub 2020

@dindulik Děkuji za radu.🙂 Zkusím alespoň to, co jste mi napsala.🙂

emamir
16. dub 2020

Taky bych na úpravu cyklu použila Gynex. A na podporu ovulace je úžasný Inofolic, brala jsem ho necelé dva měsíce, a otěhotněla jsem po devíti měsících snažení 👍🏼.

kaca261
16. dub 2020

@market9777 já gynprodyl brala a jsem v 7 tt 🙏😊 držím palečky

katule1990
16. dub 2020

@market9777 Já jsem Gynprodyl taky brala (zaváděla čípky). Je to hormon progesteron, musí se zavádět až po proběhlé ovulaci, jinak by jí mohl zablokovat. Je to právě na podporu té druhé poovulační fáze (luteální fáze). Většinou se dává, když je ta fáze nedostatečně dlouhá (asi 10 a méně dní), nebo když žena před menses dlouho špiní, což značí nedostatečnou funkci žlutého tělíska (to byl můj případ). Na úpravu dlouhého a nepravidelného cyklu moc nevím, jak funguje. Ale doporučila bych začít měřit bazální teplotu, ta ti pomůže určit ovulaci a budeš vědět, jak u tebe cyklus funguje 🙂. Jinak Gynprodyl mi otěhotnět nepomohl, ale nakonec byl asi problém u manžela. Hodně štěstí 🍀.

amazonkajanik
16. dub 2020

@market9777 mě gynprodyl dělal zle. Bylo mi špatně,měla jsem dost silnou a bolestivou ms(už před tím to bylo dost) prodělala jsem přes něj i biochemko. Nová lékařka mi předepsala duphaston a stačily dva měsíce,ani jsme nestihli vyšetření na genetice,tam jsme jeli až na první screening 😁

market9777
autor
16. dub 2020

Všem moc děkuji za rady. Zkusím určitě brát ten Gynex. A popřemýšlím teda, jestli brát ten gynprodyl, bojim se aby mi tu ovulaci baopak nezablokoval. Až to dostanu, tak 17 den. Od 1 dne ms. Mám brát ten Gynprodyl po dobu 10 dní. Ale jak doktorka může vědět, že ten 17 den, je ten správný začít užívat ty prášky.
No, musím to vše ještě promyslet a znovu si přečíst vaše rady, co jste mi napsali. Moc vám děkuji. 🤗🤗

katule1990
16. dub 2020

@market9777 Tak to doktorka opravdu myslí tak, že to máš brát v druhé polovině cyklu až po ovulaci. A to opravdu nemusí být ten 17. den. Podle mě je nejlepší si koupit za pár korun bazální teploměr ( já mám tento: https://www.otehotnet.cz/e-shop/bazalni-teplome...) a měřit každé ráno v pochvě teplotu. O měření se pěkně píše na tomto blogu: http://merenibt.xf.cz/index2.html. Ovulace je potvrzená, když jsou 3 teploty vyšší než 6 předcházejících a pak se právě nasazuje progesteron, v tomhle případě Gynprodyl 🙂.

market9777
autor
16. dub 2020

@katule1990 Dobře, děkuji za rady. 🙂 Ten teploměr jsem si rovnou objednala. 🤗 A snad se brzo konečně zadaří. 🤗

market9777
autor
16. dub 2020

@kaca261 Tak to gratuluji😍 A čekala jste dlouho? Než se miminko uchytilo ? My se s přítelem snažíme od listopadu, vím že to není nějaká dlouhá doba, ale me to přijde jako věčnost. Hlavně, když mám pořád zpoždění.

kaca261
17. dub 2020

@market9777 celkově to trvalo 10 měsíců, prvně jsme to zkoušeli jen tak, pak jsem šla k doktorce, píchla mi injekci aby se mi rozjely měsíčky a nasadila gynprodyl, abych je měla pravidelně. Poslala mě na endokronologii, kde mi zjistili prolaktyn, nasadila mi taky prášky a krásně se to upravilo. 🙂 jinak děkuji za gratulaci a přeju hodně štěstí 🍀😍

market9777
autor
17. dub 2020

@kaca261 Tak to joo. Taky nechápu, proč mi nedala tu injekci, abych to už dostala. Takhle můžu čekat bůhví jak dlouho ještě. 😐 Pokouším se pro to dělat vše, abych to už dostala. Moc děkuji. 🥰😍

kaca261
18. dub 2020

@market9777 třeba to u vás není tak nutný, ja to neměla třeba 3 měsíce, pak týden měla pak jsem to dostala třeba po dvou týdnech znova, pak jsem to třeba 2 měsíce neměla... no hrozný.. třeba to bude tím 🙂

market9777
autor
19. dub 2020

@kaca261 No to nevím, já to naposled měla koncem ledna a od ty doby nic. To je skoro taky 3 měsíce bez ms..🤔🙄 No, jsem sama zvědavá, jak to vše dopadne a kdy se nám konečně poštěstí.🤗

kaca261
19. dub 2020

@market9777 tak to by vám měla taky píchnout injekci, aby se vám to rozjelo... zkuste se na to doktorky zeptat 🙂

moucha0812
5. lis 2020

Bobry večer můžu mít prosím možná blbí dotaz ale asi nechápu jak brát léky-poprvé. Mám brát Gynprodyl 100 mg měkké tobolky od 16 dne cyklu 10 dní. Nechápu jak to mám brát od 16 dne cyklu je 16 den po menstruaci?? Předem děkuji za odpověď

ladydil
2. pro 2020

Mně Gynprodyl gynekoložka předepsala, když jsem řekla že už jsme začali se snažit o miminko. Cyklus jsem měla každý měsíc, ale ne přesně na den, někdy zkrátka začal o pár dní dřív, takže by se mi po tom prý měl více upravit a podpořit úspěšnost otěhotnění. Brala jsem ho asi tři měsíce vždy od 15. dne cyklu na noc, akorát na její doporučení vaginálně, ne orálně jak je to v návodu. Když se zadařilo, měla jsem ho dobrat ještě aby se těhotenství udrželo. Vzhledem k tomu, že jsem otěhotněla celkem rychle (i když v tu dobu mi to připadalo jako věčnost a byla jsem nervózní už proč to nejde hned) tak nemůžu posoudit, jestli to vyšlo díky Gynprodylu nebo jsme jen měli štěstí. Nicméně špatně mi po něm nikdy nebylo, takže ho mohu krátkodobě doporučit, i když jsem příznivce spíš přírodních věcí než chemie a navíc hormonů. Hodně štěstí všem co se snaží ☺️

ladydil
2. pro 2020

@moucha0812 16. den od začátku poslední menstruace 😊