Iscare

lilie16
28. dub 2016

Dobry den, chtela bych se podelit se svym osobnim pribehem a rada bych znala i vase nazory a zkusenosti. Rozhodli jsme se s pritelem, ze vysadime antikoncepci, nebude spechat a pockame az se zadari..hned prvni mesic jsem otehotnela. Vse bylo v poradku az do 12tt, kdy jsem potratila..nyni je to jiz dva roky co jsme se zacali snazit a porad bez vysledku. Nezabral utrogestan ani clostik. Momentalne navstevujeme Iscare v Praze, kde jsme podstoupili uz treti inseminaci, a stale neuspesne..ja i pritel jsme v naprostem poradku, jen uz jsme lehce zoufaly. Prosim o radu, moudra nebo utechu, ze i nam se zadari a staneme se konecne rodici.

lukajda
28. dub 2016

Z Iscare mám doma už pětiletou Adinku (IVF)...nevzdávat se, nepropadat panice (i když je to někdy hodně těžký)...jseš na dobrém místě. Věř vám dvěma 😉

lilie16
autor
28. dub 2016

Dekuji 🙂 mohu se zeptat jestli se zadarilo hned prvni Ivf? Chceme zkusit jeste max 2 IUI a pak hned IVF

kecka28
28. dub 2016

My máme za sebou v Iscare první IVF ale neúspěšně. K dalšímu pokusu jsem zatím nesebrala odvahu.

lilie16
autor
28. dub 2016

To me mrzi..taky mam z toho strach..

lukajda
28. dub 2016

@lilie16 Povedl se hned první pokus. Moje Dr. s Iscare spolupracuje, takže vše probíhalo přímo u ní a do Iscare jsem šla jen na odběr a transfer. IUI jsem ani nepodstupovala, prý bylo v mém případě zbytečné.

lucisek1984
28. dub 2016

Ahojky my taky ,,chodíme ,,do Iscaru,teda zatím jsme tam nebyli,protože vše řešíme s mudr.Hulvertem v jeho ordinaci a do Iscaru půjdu až na odběr a transef.Jen mi teda přijde divný,že manželovi pořád ještě nebrali krev,jen mě,a když jsem se na to ptala sestry tak mi řekla,že jeho krev na nic nepotřebujou.tak se zeptám asi doktora až tam v květnu půjdu.a mám ještě malý dotaz,já to totiž nikde nenašla:kolikátý DC se odebírají vajíčka?Díky Lucka

lilie16
autor
28. dub 2016

Tak to zavidim 🙂 me muj dr.take rekl, ze je IUI zbytecne, ale v Iscaru byli jineho nazoru..verim jim, jen vse uz trva moc dlouho ☹

lukajda
28. dub 2016

Taky mi všechno připadalo moc dlouhý...navíc jsem byla strašně zklamaná, představovala jsem si, že všechno bude v pohodě, protože při prvním těhotenství jsem otěhotněla po dvou měsících snažení. A pak najednou, když jsme se rozhodli, že bychom chtěli pro Tadeáška sourozence, tak nic...2,5roku. Změnila jsem lékařku, byla jsem na laparce a hned po ní se rozhodlo IVF. Odběr vajíček mi dělal právě MUDr. Hulvert. Schválně jsem teď koukla do papírů a Pregnyl jsem si začala píchat 24/5, odběr byl 5/6 a transfer 10/6.

lilie16
autor
28. dub 2016

Doufam, ze nam uz se take zadari..a jeste bych se chtela zeptat jak vse pri IVF probiha s pojistovnou 🙂

lukajda
28. dub 2016

Teď koukám, že jsem neměla Pregnyl ale Gonal. Na lécích jsme dopláceli cca 4000,- a pak už se připlácelo jen za nadstandartní výkony - to bylo cca 17 000,- Připláceli jsme ICSI, prodlouženou kultivaci a kryokonzervaci embryí. Dnes už je ale ceník určitě jiný. Neměla jsem ale tehdy vůbec pocit, že by nám schválně nabízeli nějaké výkony jen kvůli penězům. Naopak nám tehdy něco i rozmluvili, že je to zbytečné. Jinak s pojišťovnou vše řešila moje Dr. V půlce března mi řekla, že IVF je nutné, hned to dala dohromady a za 2-3 týdny jsem měla schváleno u pojišťovny.

lilie16
autor
28. dub 2016

Dekuji za odpoved 🙂

diva_ziva
30. dub 2016

Nemám skúsenosti s Iscare ani iným CAR, zatiaľ sa snažíme len cca 1,5 roka. Ale pocity, že snáď sa to nikdy nepodarí, poznám veľmi dobre, a pre slová útechy by som išla na koniec sveta. Držím vám velmi palce, ste obaja zdraví a už sa vám to raz podarilo, tak to musí znova klapnúť. 🙂

lilie16
autor
2. kvě 2016

Dekuji moc 🙂 to cekani je hrozne..vsechny me kamaradky jsou tehotne a chlubi se jak se jim zadarilo hned prvni mesic. Samozrejme jim to moc preji, ale na psychiku je to k nevydrzeni ☹ take vam moc, moc preji, aby se zadarilo 🙂

diva_ziva
2. kvě 2016

@lilie16 No tiež to okolo mňa tehotnie o 106 a pochopitelne často na prvý krát. 🙂 Psychicky je to náročné, ale zas ma to naučilo prvý krát v živote viac rešpektovať svoje pocity a menej dať na to, čo sa patrí, a jednoducho sa s niektorými tehotnými známymi nestýkam. Takže všetko zlé je k niečomu dobré. Snažím sa byť optimistka, niekedy s väčším inokedy s mizerným úspechom 😀 Inak skúmali ste, či u vás nie je nejaký blok v psychike, keď ste obaja OK?

gepe
2. kvě 2016

@lucisek1984 ahoj, proc nechodite za Hulvertem do Iscare, ale chodite tyhle veci resit do klasik gynpor ordinace? Diky za odpoved.

lilie16
autor
2. kvě 2016

@diva_ziva ja jsem se take prestala s tehotnymi kamaradkami stykat 😀 boli to, ale poslouchat jejich reci boli vic..myslim si, ze to u nas spociva v psychickem bloku..kazdy rika, nemysli na to, to pak prijde samo..snazim se, ale porad nekde vzadu v hlave tu myslenku mam..

diva_ziva
2. kvě 2016

@lilie16 Nemysli na to je najdivokejšia rada pod slnkom. Asi niečo v zmysle "Nemysli na ružového slona" a šup, už ho mám v hlave pekne ružovučkého 😀 Ja sa skôr teraz snažím hľadať radosť v maličkostiach a netrvať na tom, že len dieťa prinesie človeku do života šťastie (pretože to aj tak tak nie je). Určite je ale dobré sa nejak zabaviť, nech sa človek netýra večne len tou myšlienkou na dieťa a ktorý deň cyklu práve je.

lilie16
autor
2. kvě 2016

@diva_ziva naprosto souhlasim..ja si porad rikam, ze mam toho nejbajecnejsiho pritele a hrozne ho obdivuji jak je silny a vse podstupuje se mnou 🙂 jsem strasna pozorovatelka, jsem 6 den do IUI picha me v brise, boli me prsa a je mi na zvraceni..tyhle vsugerovane priznaky nesnasim 😀 😀

lucisek1984
2. kvě 2016

@gepe ahojky protože to tak zařídil můj doktor,říkal,že nás pošlě k Hulvertovi do ordinace a do Iscare půjdeme až na odběr a transfer,ale proč to tak je to vážně nevím,asi kvůli čekací lhůtě

lilie16
autor
2. kvě 2016

Cekaci lhuta tam je kratka, na prvni konzultaci me objednali to tri dnu 🙂 bud rada, my jezdime dvakrat mesicne 80 km..

gepe
2. kvě 2016

@lucisek1984 aha, diky. Me to prave zajima uz dlouhodobe, v podstate od doby kdy prevzal puvodni gynpor praxi po dr Prichystalovi v 2008. Hulverta mam jako klasik gyndare a prave diky tomu, ze do gynpor ordinace chodi i (pro me nepochopitelne) pary z Iscare a i napr. vy, tak nejednou I pres objednani jsem napr cekala i 2hod., kdy prisly pary/zeny po me a sli prede mnou. To neni nic proti Tobe 🙂 jinak u nej na standard gynpor kontrolu/prohlidku se v ambulanci ceka minimalne 1-2 mesice k Hulvertovi (v pripade problemu sestricka nekam vmestna), nevim vsak jak teda lidi resici neplodnost to maji s terminy.

diva_ziva
2. kvě 2016

@lilie16 Áno, sugescia je neskutočne silný nástroj 🙂 Ja už som sa naučila všetky tieto zaručené príznaky radšej ignorovať. 😀

lucisek1984
2. kvě 2016

@gepe no my na tu prvni konzultaci čekali přes měsíc a půl, muj gynekolog me poslal přímo k němu, a je pravda, že když jsme tam byli tak jsme tam čekali asi 2,5 hodiny. Já se nějak ne vyptával a, proc nechodíme rovnou do Iscaru,ale dle mého jde o peníze, co vykazou pojišťovně. Můj MUDr s Hulvertem jsou kamarádi a spolužáci, tak si asi dohazuji kšefty. Jdu tam 17.5.tak se ho na to asi zeptám

gepe
2. kvě 2016

@lucisek1984 😀 hele, ja nevim, ale pokud je to byt jen z casti jak si myslis Ty, tak mozna je lepsi se neptat 😉 to jsem se sama uz xx krat mohla zeptat, avsak prislo mi to blby, holt ted jsem narazila na Tebe, tak se zeptala Tebe 😅 ono v podstate o nic nejde, jen mi to vrtalo hlavou a obcas bylo/je lito tech zen co tam treba cekaly evidentne jako Ty v cekarne a byly smutne ci i par slz apod. kdyz tam videly nasi malou.

lucisek1984
2. kvě 2016

@gepe no jako je pravda,že když tam vidím ty ženský s pupíkama,tak mi to teda není moc příjemný,ale bohužel tam chodíme,aby nám pomohli,tak uvidíme. 😀