IVF - kdy oznámit těhotenství?

30. říj 2020

Ahoj snažilky, maminky, s manželem se snažíme už dlouho o miminko pomocí Ivf. Napadlo mě ale to že když se konečně povede rodina a kamarádi se budou hned ptát. Naše rodina přesně ví kdy jdeme na další pokus drží palce. Ale přece jen kdyby se to povedlo je blbý říct takhle brzo čekáme miminko hned po prvním odběru krve HCG? Ale jak to utajit třeba do 3mesice... To prostě nejde. Ještě mě napadlo to rodine neříkat kdy máme další pokus atd. Ale zase jsou zvědavý. Hodny, pořád se ptají a drží palce. Poraďte prosím 🤗jak jste to řešili vy při ivf? Děkuji 🤗

bassetlady
30. říj 2020

Nikdy jsem přesně neříkala data transferů atd. mě totiž to věčný vysírání a ptaní lezlo na nervy. Takže to věděly jen naše mámy a moje nej kamarádka. Těm jsme to řekli po potvrzení srdíčk, s tím, že nic není jisté až do 2.8. ( odhadovaný termín porodu) a ostatním tak nějak postupně, ale já jsem celkově proti veřejnému hlášení o osobních věcech.

piggy123
30. říj 2020

My jsme teda IVF ještě nepodstoupili, ale už mám za sebou 3 IUI. Rodiče o tom neví, že podstupujeme asistovanou reprodukci. Neříkala jsem jim to. Svěřila jsem se jen mému bráchovi se ženou a mé nejlepší kamarádce. Pokud se nám zadaří, tak s tím žádné tajnosti dělat nebudu, a sdělím to již zainteresovaným lidem. Stejně o tom už ví a také neustále vyzvídají a drží palce. Jiným bych to ještě neříkala. Takže rodiče a ostatní si budou muset počkat ještě minimálně do konce prvního trimestru.

nita1984
30. říj 2020

My nakonec řekli, ze žádné dalsi pokusy nebudou a oznámili az po potvrzení středeční akce. Poprvé věděli a nedopadlo to, ZT a revize.. Takže pak uz jsme si dávali bacha

piggy123
30. říj 2020

@nita1984 zakladatelce jde o to, že právě její nejbližší rodina přesně ví, kdy mají zákrok. Tudíž i ví, že maximálně 14 dní poté bude vědět výsledek, jestli je pozitivní nebo negativní test...

U nás je to to samé, taky ví přesná data. A proto pokaždé, když to nevyšlo, tak jsem jim to hned v den testování řekla, protože se ptali. Nebudu přece lhát. Kdyby byl pozitivní test, řekla bych to také, ale s tím, že samozřejmě to není 100% a může se ještě cokoliv stát.

nita1984
30. říj 2020

@piggy123 ano, ja to chapu. První pokusy taky rodina vedela vše. Ale vzhledem k tomu, ze vyšlo az 2. IVF, transfer c. 7 tak po tom ZT jsme rekli, že si dáváme pauzu a už jsme nikdy zadna konkrétní data neoznámili

pavlinar
30. říj 2020

Bud bych jim rekla, jak to je, co pises v prispevku. Nebo bych si neco vymyslela, viz vyse, ted mame pauzu a pod..
Kamaradka taky roducim rikala ty presny data, a ted toho lituje, protoze kdyz se teda nezeptaji primo, tak ji desne pozorujou

andyskarsgard
31. říj 2020

Já jim to řekla až když jsem byla na prvním screening, taky vedeli kdy jdu do ivf atd, ale respektovali to a neptali se mě na nic dokud jsem jim to neřekla. Teď jsem v 35 tt

levandulka_fialova
31. říj 2020

Když ví termín, normálně bych jim to řekla. Ono je přece jedno, jestli to klapne nebo bude ZT nebo cokoli. Rodina se to dozví (když máte takové vztahy) přece vždycky. Viděli by na tobě, že jsi zklamaná nebo naopak šťastná 😉

alik20
1. lis 2020

Jsme presne ve stejne situaci, mamka nam bude hludat dceru, kdyz půjdeme na ket, tak ta vi termin, no tak bud jim reknu, ze se nezadarilo, anebo jim to proste reknu, ze zatim dobry.

kvetuska145
2. lis 2020

Taky podstupujeme IUI, a moje máma vi, ze mam problémy, ale nerikala jsem ji jestli na to jdeme a kdy. Vi to jenom jedna nejlepsi kamaradk, ktera si tim prosla taky. Pokud se to povede nebudu nikomu nic do konce 1 trimestru rikat. 🙂 jednou jsem to rekla a nedopadlo to. A nechci aby se me kazdy na to vyptaval. Ale kazdy to ma jinak no😊 a pokus vase rodina vi, kdy na to jdete, tak bych jim to potom rekla na rovinu, jestli to vyslo nebo ne. 😇