Nedaří se nám miminko. Co teď?

semonka
25. črc 2015

Ahoj holky, snažíme se s mužem už 17 měsíců o miminko a pořád nic. Před dvěma týdny sem přešla k jinýmu gynekologovi a zalhala sem o dýlce našeho snažení. Sem blbá, blbá, blbá, lituju toho. Pořád si doma říkáme, že počkáme až to budou dva roky a ono se snad už do té doby podaří. Taky mám hrůzu z jehel a už jen při pomyšlení na ně se mi dělá mdlo. Vím stejně mě to nemine a pro miminko člověk udělá cokoli. Zkusili sme už spoustu věcí. Nejdřív sme asi tak jako všichni nechávali volný průběh, měřili sme teplotu, bylinky, sex ob den i denně, prstíčkovou metodu, svíčku PO, sledování hlenu, různý polohy, Jonášovu metodu, beru kyselinu listovou a piju kontryhel... Ale asi to nestačí. Přemýšlím, že zajdu znovu za doktorem přiznám barvu, aby se konečně začalo s nějakým vyšetřením. Tak se ptám Vás zkušenějších. Prosím nesuďte mě za moje jednání, myslím si že každá u které si mimi dávalo načas snad aspoň trochu pochopí. Co nás teda čeká??
Děkuji

luciebx
25. črc 2015

@alcar promin ze te tu tak bombarduju dotazama ale myslis ze i kdyz sem merila BT a graf mi to ukazal ze i tak se muze jednat o to ze ta ovu fakt fyzicky neprobehla?? 😨 😨

semonka
autor
25. črc 2015

@kachnicky Hmm, je to možná i tím, my než sme se začli snažit brala sem antikoncepci přes 6let pak asi rok pauza a zase rok prášky

zloba89
26. črc 2015

@luciebx čistě teoreticky, pokud byla po ovulaci vyšší teplota tak proběhla( ten progesteron se musel od někud vzít)

nonnni
26. črc 2015

@luciebx cis co...znam osobne pripady, kdyz BT krivka vyhodnotila cyklus jako anovulacni a ten samy cyklus zena otehotnela...ty teploty jsou ovlivnitelne mnoha aspekty, nejen hormonalnimi zmenami. Stat se muze cokoliv...

jak pise @alcar , pomoci ovulacnich testu se zjistuje jen blizici se ovulace, mam pocit, ze to pisi primo v letaku, ze to neznamena, ze ovulace probehne, ale, ze se k ni schyluje...

Beres agnus castus?

nonnni
26. črc 2015

@luciebx jen k nahlednuti http://www.ovulation-calculator.com/surge.htm

a tohle je take zajimave....aby si clovek uvedomil, ze je ovulovat a ovulovat...

http://www.infertilityphysician.com/publication...

luciebx
26. črc 2015

@nonnni hele ja brala uz snad vsechno.. ted je to druhy cyklus kdy sem se po 3 letech rozhodla do tela nic nervat.. uz me to nebavi.. je to uz dlouhy.. takze ted neberu fakt nic..
@zloba89 dikec... no ja taky doufam.. ale v cr si to necham overit... ja ziji mimo cr vis.. je to slozitejsi

luciebx
26. črc 2015

@nonnni jooo ten agnus cactus sem nebrala.... brala sem shatavari nejakej divokej asparagus ci co z indie 😀 uz v tom mam chaoz co sem vyzkousela a co ne 😅 😅

nonnni
26. črc 2015

@luciebx tak jako nutit te nebudu, ale ja na nej prisaham. Neni nutne jen na otehotneni, je na vyladeni organismu. Uvidis, jak to pujde dal, drzim palce🙂

alcar
26. črc 2015

@luciebx ja tak vseobecne nejak neverim mereni te bazalni teploty. Stejne jako ovulacni testy proste neni stoprocentni a jediny prokazatelny zpusob, jak zjistit, jestli se tvori folikuly a nasledne, jestli dojde k ovulaci je zjistitelny pouze pres utz. A tohle je podle me zaklad, ktery by ti meli v CARu udelat. Dochazite tam jeste? Co presne s vami delaji? Podle popisu asi nic. V tom pripade bych zmenila CAR.Samozrejme, ze duvodu, proc to nejde muze byt spousta, nemusi to byt anovulace. Moje pribuzna taky zkousela vsechno mozne a po dvou IVF uz si nechala vysetrit i imunologii a genetiku a zjistili, ze ma alergii na sperma a jeji telo ho nikdy neprijme. Pokud nahodou otehotni, tak telo s nejvetsi pravdepodobnosti embryo taky vypudi. Kdyby ji tohle nechali v CARu vysetrit hned, usetrila by penize minimalne za jedno IVF. Takhle z ni vytahli akorat prachy.

luciebx
26. črc 2015

@alcar no me udelali ruzny krevni testy.. na zacatku cyklu a v pulce cyklu... to mi udelala moje obvodacka nez nas poslala na car. v car semm rekla ze bych chtela udelat laparku at se kouknou zda neni endometrioza nebo srusty atd.. tak laparku udelali.. nic nenasli a tak mi rekla ze sme zdravy a zda nechceme cekat mame jit na ivf.. takze tak... ja ve ctvrtek letim do cr.. az se vratim pujdu zpet ke sve mudre a reknu ji vse jak sem v car nebyla spokojena.. dost me ten jejich pristup dostal.. ja v car mudre rekla ze jak si muze byt na sto pro jista ze ovuluji a ona ze proste podle krve a hodnot ovuluji urcite.. o te alergii na sperma sem taky slysela.. na to se optam a necham si udelat tu uminunologii.. tak uvidime co z toho bude dal. jinak dekuji moc za odpoved

alcar
26. črc 2015

@luciebx ja teda nejsem doktor, takze tezko rict, ale nevim... Mne muj gyndar delat jako prvni utz, aby videl, jestli se mi neco tvori a pak az delal profil. Zkus se k te sve dr objednat v dobe ovulace... teda pokud ti dela utz pri prohlidce.
Jinak mam zname, co taky mely vsechno v poradku a pricina neplodnosti proste neznama. A IUI nejprve zkusit nechcete?

luciebx
26. črc 2015

holky ted sem nasla svoje vysledky z krve z 21dc.. tam mi progesterone hlasi 25 nmol/L podle dr tohle staci ze to vykazuje ovulaci.. ted googluju a nekdo ma dokoce 60.. nekde se pise ze pod 30 je to nizky.. tak nevim.. booha. uz sem zacala sepisovat stizny dopis na tu kliniku kde nam nic jinyho neudelali jen nam rvou ivf.. tak uviidme.. pujdu na ne zpet mou mudru.. budu vyzadovat genetiku imunologii utz pri ovulce a test na alergii na sperma.. pruchodnost pry udelali pri laparce.. tak tu vyzadovat nebud..

luciebx
26. črc 2015

@alcar ja na tu IUI koukala v uk stoji skoro 60 tisic 😝 😝 😝 to si asi necham udelat v cr.. s muzem sme si rekli ze pristi leto do toho pujdem.. nebo mozna jeste na jare.. ted to do zimi nechame..

luciebx
26. črc 2015

@alcar manzelovo spermio vysledky 77 milion/ml a pohyblivost 62% takze onto ma asi dobry nooooo

nonnni
26. črc 2015

@luciebx a kolik dni mas cyklus? Kdyz pocitam pres kalkulacku, ze mas cyklus 28 dni a tohle bylo brano 21DC, tak to vykazuje normlani lutenalni fazi, pripadne prvni trimestr tehotenstvi (kdyby se zadarilo)...

luciebx
26. črc 2015

@nonnni jj cyklus mam normalni.. ti opisu co mam v papirech.. napsano

Serum progesteron 43 nmol/L

pod tim
post-menopausal/follicular phase progesterone : 25 nmol/L usually indicates ovulation

takze podle krve sem ovulovala..

myslis ze tomu muzu verit?

nonnni
26. črc 2015

@luciebx tak zaverum verit asi muzes, ale i ty zavery pisi "usually indicates ovulation", takze byt blbou vyjimkou, tak stejne vis houby...v tom odkazu rano jsem prave hazela odkaz na fakt, ze samotny fakt, ze zena ovuluje jeste neznamena, ze ovuluje kvalitne a muze otehotnet...urcite by to chtelo folikulometrii + krev.

luciebx
26. črc 2015

@nonnni moc dekuji

smallinka
26. črc 2015
akankeo
26. črc 2015

@semonka ja bych zkusila jeste par mesicu cvicit mojzisovku, stejne pisete, ze chcete pritvrdit az po dvou letech a trosku se od toho snazeni odpoutat, treba novy konicek, nejaky spolecny projekt co nema nic spolecneho s detma a podobne - prestavba doma apod. Kdyz se pary "snazi", tak se jim vetsinou moc nedari pocit, tohle muze pomoct, on muze byt spatny spermiogram i spousta srustu v deloze i vejcovodech a stejne zena otehotni a porodi zdrave dite, pokud to ma prijit, ale kdyz se vecem nenechava volny prubeh, tak muzou byt oba zdravi a dite nikde... Dite neni stredobod sveta a az bude ta spravna doba tak prijde, i kdybyste brala antikoncepci, ale jakmile z toho clovek udela posedlost, tak tu moznost od sebe spis odhani...J jsem zdravotne jasny pripad na CAR, nevim ,jak je na tom manzel, a vsechny 3 deti jsme pocali prirozene, mozna za to muze ta mojzisovka, trpim na zada a vzdy kdyz ji zacnu cvicit, tak sem v tom, antikoncepce neantikoncepce, genetika negenetika, blbe vejcovody nebo ne, ale vsadim se, ze kdybysme se s manzelem o dite snazili, ja resila ovulaci a kdesi cosi, tak nemame dodneska ani jedno a ze ted cekam treti, strasili me nejdriv s mimodeloznim, pak nutnosti potratu kvuli blbe jizve po cisarich a voala, zatim je vse v poradku, i ta blba jizva se dala do kupy a kdyz vsechno dobre pujde, budeme na prelomu roku kompletni. Jinak nekeca se mi, deti prisly v dost nevhodnou dobu, v podstate kazde, prijali jsme je a zivot jde dal, pokud bych jela plan dostudovat, postavit dum, udelat karieru, tak se ted zacinam snazit a budu v pr...

1lenuska1
26. črc 2015

@akankeo Když Ty jsi na docela jiném břehu🙂 Vím, že to myslíš dobře, ale slova "děti nejsou středobod vesmíru" apod... nám, co po dítěti toužíme třeba několik let moc nepomůžou, víš...
Těžko se nám smiřuje s tím, "že to prostě přijít nemá". Teď, nebo nikdy. A tak se prostě snažíme, jak nejlíp dovedeme🙂

akankeo
26. črc 2015

@1lenuska1 mojzisova metoda v uvodnim prispevku nebyla, proto jsem ji zminila a neni na nic spatneho. Ze nervymuzou za vetsinu dnesniho snazeni uz je prokazano i vedecky, aneb kdyz se clovek na neco moc upne, tak se od toho vzdaluje, to prece nemusi byt jenom dite, to plati v zivote se vsim...

1lenuska1
26. črc 2015

@akankeo Já Ti rozumím, vůbec to nechci zpochybňovat. Jen je to s časem čím dál horší, brát vážně/v úvahu taková moudra, třebaže jsou pravdivá. Ono je to totiž strašně těžké "nemyslet na to". Teď jen jak pracovat s těmi nervy😉

semonka
autor
26. črc 2015

@akankeo Dítě není středobod světa, to si taky říkám jenže pak nastane pár dní před MS a je všechno jinak ☹ Už mám z toho v hlavě pěknej bordej. Není to tak že bych se na to extra upínala. Snažím se jak píšeš "na to nemyslet". Před pár lety sem byla dost nemocná a těhotenství se s tím nedalo skloubit. Teď když sem po zdravotní stránce v pořádku, alespoň co se týká té nemoci tak to zas nejde. Posledních pár dní sem z toho dost špatná. Vím že tím ničemu nepomůžu ale asi je to taková fáze kterou si člověk musí projít aby věděl že musí zase vstát jít... O mojžíšově metodě sem slyšela ale prý se nedoporučuje cvičit to sama doma bez někoho kdo tomu rozumí, nevím?! Ty si na cvičení někam docházela nebo si cvičila podle nějakýho videa sama doma?

josefina79
26. črc 2015

mám toho za sebou hodně, takže si dovoluju radit:
1/ udělat spermiogram. Bez toho nemá cenu nic dalšího řešit.
2/ zajít párkrát na folikulometrii a zjistit, zda máš ovulaci
3/ nechat si prověřit průchodnost vejcovodů.
Až budeš vědět, že máte ten základ (spermie, které mohou oplodnit nějaké vajíčko a to oplodněné vajíčko se má jak dostat do dělohy) v pořádku, dala bych tomu chvilku ještě čas přirozeně. Pokud něco z toho v pořádku není, začala bych to řešit.
Až na tu průchodnost by vše mělo být hrazené pojišťovnou, za průchodnost jsem platila kolem 1 000 Kč, vzhledem k tomu, že mi vyšetření dělali "modernější metodou" - HyFoSy.

werik153
30. črc 2015

Mám dvě kamarádky, jedné je 23 a druhé je 22 - ta má už 4 leté dítě a 2,5 roku se snažili o druhé - pak to konečně klaplo. Druhá se snažila necelé 3 roky a za dva měsíce má termín. 🙂

leikkka
30. črc 2015

nečetla jsem celou diskuzi 🙂 ale jak určitě píší holky tu, 17 m už je dost dlouhá doba na to, aby se to začalo řešit 🙂 stejně jak píše Josefina79 šla bych podel jejícho doporučení a pak už se máte od čeho odpíchnout a budete zase o kus dál. U nás je problém jasný - mažel na 100% oki, já endometriozu 4. stupně, jeden vaječník a neprůchodný vejcovod - 1% přirozeného početí, prodělané 3x IVF, doma 2 krásné kluky (jeden z IVF, jeden přirozeně a holčička v nebíčku po IVF nepřežila autonehodu), takže příroda dá najevo kdy je třeba pomoci a jak 🙂 my začali kvůli mé nemoci až v 29 letehc a děti jsou v mých 30 a mých 33 letech, nikdy není pozdě 🙂

alcar
30. črc 2015

@leikkka promin, ze se zamyslim nad tvym prispevkem. 🙂 Ale to jsou fakt osudy. Clovek jde na IVF, penez jak zelez to stoji a pak o miminko prijde kvuli nehode. ☹ To muselo byt hrozne. 😢 Ale hlavne, ze se vam podarili aspon sikovni kluci. 🙂

leikkka
31. črc 2015

@alcar jo jo, náročné období to bylo a hlavně nehodu nezavinil manžel, ale protijedoucí, který po náročném dnu v zimě holt usnul za volantem a pořádným autem to na nás namířil a dostal nakonec jen 2000,- kč pokuty, nebot to byl právník a policisty si podplatil. Hodně pomohlo to, že jsme měli už vojtíka, ale 2m jsem se z toho dostávala a pak jeste rok s tím bojovala, ted konenecne po 3 letech jsem schopna v pohode vedle muze sedet v aute, u jinych ridicu mam stale hruzu co se muze zase stat. IVF bylo drahe, 40000 vyhozene v nivec. Ani pojistovna by to nevymahala, nebot to bylo v 8tt a neda se prokazat, ze to bylo vlivem autonehody. aspon ta smula v tom roce - bylo toho hodne - kazdy mesic neco zleho, se ve stesti obratila 🙂

puclik88
8. říj 2015
Uživatel puclik88 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od puclik88.

Presne jak pisou ostatní holky, dejte na nejake lekarske vysetreni a radu! My jsme slli az po 6 letech snazeni do CARU na vysetreni a tam nam vse vysvetlili a pomohli. ;)