Nižší amh. Podařilo se někomu normálně otěhotnět?

marikaf87
5. črc 2022

Ahoj všichni, mám dotaz v září 2021 jsem podstoupila vyšetření na genetiku a imunologii bylo mi zjištěno nižší amh 1,34 podstoupila jsem ivf v lednu 2022 bohužel z 13 vajíček vydržela do pátého dne 2 a nasledoval 2x ket ale nic z toho není.. Byla jsem 2x těhotná normálně bez ivf rok 2019 ZT a pak 2020 ZT. A pak ivf které nevyšlo a embryo se nechytlo...moje otázka zní podařilo se někomu z vás otěhotnět normálně a nižším amh 😃😃nevím jak moc to mohlo klesnout po ivf

europa00
5. črc 2022

@marikaf87 ahoj jako nejdůležitější poznatek uveď věk… pokus mas v pořádku imunologii bývá z 80 % vada na straně vajíčka většinou věkem ženy…. Tomu nasvědčují dvě zamlkle těhotenství. Amh mas nižší ale neee tak katastrofální abys neotejotnels přirozené problém bych však hledala ve kvalitě embryí už je zo ze z 13 se do blastocyst dostaly jen dvě také nasvědčuje nižší kvalitě. To je odpad v podstatě u 39 létě ženy A to za sebou nemáte ani genetiku embryí, ts je velmi důležitá po tom 35 roku. Dále určitě vklady embryí do vlastního cyklu ne fo řízeného ten má mnohem nižší úspěšnost

marikaf87
autor
5. črc 2022

@europa00 věk bylo mi teď 35 let.. Ket byl jeden řízený a jeden v nativu

europa00
5. črc 2022

@marikaf87 to není tak moc ve 35 ketech bývá většinou odpad embry tqk 50% což se ještě dá. Ono asi není úplně moc na co čekat, i ten vývoj embryí něco napovídá. Mě bylo v den odběru před 39 rokem amh mám okolo 5.3 takže vajíček dostatek ale už mám vysoky věk stimulace minimální kvůli tomu ze velmi reagují a tvořím hodně vajíček takže 12 vajíček 12 oplodněných z toho 8 aaa vHeckovanych blastocyst které se posílala na genetiku a z těch 8 zbyly jen 2 geneticky naprosto v pořádku…. Věk nikdy neošidis… ani jeden nemáme žádnou genetickou zátěž, tyhle vady chromozomu způsobuje už věk ženy při jejich dělení ze treva přihodí některá chromozom navíc… vznikají vady nejlépe neslučitelné se životem - vedoucí k potratu a tqmlklemu tehu nebo v horším případě Downův a turotuv syndrom kd embryo přežije Ake mas postižené dítě. S tvou absmnezou opakovaných zamlklCh tehu a vzhledem k věku bych šla znova do ivf ale pouze vklad geneticky vYsetreneho mbrYa ( proplaci to pojišťovna ) a fo vlastního cyklu s minimum hormonu max progesteron. Držím palce