Otěhotnění po vyndání tělíska. Byl to problém?

simpar
28. lis 2019

Ahojky, chci se zeptat, měla jste některá problém otěhotnět po vyndání hormonálního nitroděložního tělíska? Popřípadě jak dlouho to trvalo?

pipi_puncocha
28. lis 2019

U nás rok a třičtvrtě, měla jsem po vyndání problémy s nepravidelným cyklem. Nicméně zřejmě se na tom podílel i stres, nechci to házet jen na tělísko.

simpar
autor
28. lis 2019

@pipi_puncocha a co jsi brala, aby se ti cyklus srovnal?

pipi_puncocha
28. lis 2019

@simpar dala jsem výpověď a byla 2 měsíce doma a pak jsem brala Gynex. Opět nevím, co z toho pomohlo. 🙂

lenka_tom
28. lis 2019

@simpar mně to trvalo asi půl roku, ale teoreticky by ti to mohlo jít hned. Taky jsem měla trošku rozhozený cyklus, pomohl mi kontryhel nebo delší dovolená, nevím. Univerzální radu ti asi nikdo nedá, na každého zabere něco jiného, někdo nemusí brát vůbec nic.

widowblack
28. lis 2019

U mě to bylo tak že 3.5. Jsem vytahla tělisko, 6.5. Sem měla MS a cca 19-22.5 jsem počala😂 a 2.6. sem měla na testu //

simpar
autor
28. lis 2019

@lenka_tom @pipi_puncocha Já jsem byla vytáhnout tělísko 18. září, první menstruaci jsem dostala 29. října, ale bohužel nedostavila se ovulace, ale teď ani menstruace :( Nevím, co mám dělat, mám z toho celkem stres a na gyndu se bojím jít, že by se mi doktorka vysmála s tím, že to moc řeším.

simpar
autor
28. lis 2019

@widowblack To ti gratuluji, jsi šťastlivka 🙂

lenka_tom
28. lis 2019

@simpar a že nebyla ovulace jsi zjistila jak? Podle teploty nebo testů?

simpar
autor
28. lis 2019

@lenka_tom testy mi vycházely pozitivně, ale teploty ovulaci rozhodně neodpovídaly, i teď mám pořád kolem 36,4 - 36,3

lenka_tom
28. lis 2019

@simpar aha, tak to chápu. Kdyby do dvou týdnů nedorazila menstruace, tak bych na gynekologii určitě zašla. Jinak já měla u každého vaječníku jinak dlouhý cyklus. Ten delší měl klidně až 34 dní.

simpar
autor
28. lis 2019

@lenka_tom Jsem dneska už na 31 dnech. Už mám strach, že je se mnou něco v nepořádku :( Nemám ani náznak - bolest prsou, břicha. A to jsem dříve mívala nejméně týden před menstruací

pipi_puncocha
28. lis 2019

@simpar já jsem právě měla MS třeba 1x za 3 měsíce... 🙄

lenka_tom
28. lis 2019

@simpar tak tam zajdi hned, za to tě nikdo nesežere. Mimochodem, můj gynekolog mě tenkrát po vyjmutí stejně hned za měsíc objednal na kontrolu, aby skouknul, že je všechno v pořádku.

bera28
28. lis 2019

Tělísko mi vypadlo a omylem jsem otěhotněla. Bylo mi už přes 40, šance malá a přesto to bylo hned.

opeth
29. lis 2019

V dubnu vyjmuti teliska, v cervenci // carky, nyni 22 tyden 🙂

simpar
autor
12. pro 2019

Holky, menší refresh 🙂 Dneska jsem byla na gyndě a pan doktor mě moc potěšil. Začal se mnou řešit dlouhé cykly a taky podporu ovulace. Napsal mi hormony jako utrogestan atd., ale ty jsem odmítla s tím, že ještě počkám, jestli se tělo nesrovná samo za pomocí přírodních doplňků. Probral se mnou ovulační testy (které mi k mému překvapení doporučil) a měření bazální teploty. Poté mi udělal ultrazvuk a říkal, že vypadá, že se tělo chystá na ovulaci. Větší radost mi udělat nemohl 🙂 Zároveň říkal, že kdyby se nedařilo, tak mám kdykoliv přijít a začneme situaci řešit. Takže žádné kecy typu počkejte a za rok uvidíme. Jsem z jeho přístupu nadšená 🙂

vikca214
14. pro 2019

@simpar já si ho nechala vyndat v srpnu, urputně sme se snažili, pak si v Listopadu řekli že to necháme volně běžet a v prosinci přesně 7.12. byli // a 9.12. potvrzeno tehu 4tt.