Ovulace. Je možné čtyři dny po pozitivním testu, že teprve proběhne?

lenickamimi44
17. říj 2020

Děvčata tento cyklus mám divný, celý měsíc mám na ovu testech druhou slabší čárku, až když ms měla přijít, tak ten den byl test pozitivní a ještě druhý den, třetí den ve středu už byl slabší. Otázka zní zda je možné čtyři dny po pozitivním testu že teprve ovulka proběhne? Testy a graf přikládám foto, děkuji za každou odpověď ♥️

lenickamimi44
autor
17. říj 2020

@lenickamimi44 podle kalendáře měla být kolem 27.9. , poslední ms byla 14.9. a teď 12.10. jsem měla termín ms ale nepřišla a ovulační test byl ten den pozitivní viz foto, ještě dodám že mám cyklus 29 až 32 dní

andelka
17. říj 2020

@lenickamimi44 na nějaký výpočet ovulace se vykašli. To vůbec nejde.
Na první fotce není pozitivní žádný test. Na druhé by měl být ten spodní. Ale test ti nezjistí kdy ani jestli ovulace proběhla.
Graf nahoře ještě ovulaci nepotvrdil. Je potřeba další dny měřit. Vypadá to,že ovulace mohla být v ten den kdy byla teplota 36,4, teplota 36,7 už by mohla být poovulacni. Ale je potřeba mít i další dvě teploty vyšší než 36,6.
Na spodním grafu nelze ovulaci určit, nebyla.
Tento cyklus bude určitě delší.

andelka
17. říj 2020

Pokud ms teď přijde,tak to bude anovulacni cyklus. Bývají podobně dlouhé jako ovulační. Pokud teď ovulace byla,tak počítej s prodloužením cyklu. Fáze od ovulace do Ms bývá 10-15dni.

lenickamimi44
autor
17. říj 2020

@andelka děkuji za vysvětlení, ano vím že v prvním grafu ovu neproběhla, proto jsem měřila až do teď, jen mě dnes zarazila ta bt že se tak zvedla, jestli se bude držet dál nahoře to by znamenalo že mohla ovulka dneska nastat, to by ale znamenalo že proběhla za čtyři dny po pozitivním testu, o to mě šlo, taková byla otázka 😳🤷

lenickamimi44
autor
17. říj 2020

@andelka pokud by byla ovulka až teď 32dc tak by to znamenalo že bude cyklus dlouhý zhruba 46dni

andelka
17. říj 2020

@lenickamimi44 jo, může být až po 4 dnech po pozitivním testu. A jo, když by byla ovulace 32 tak cyklus bude dlouhý.
Já mam teď běžně ovulaci kolem 25dc, takže tím i delší cykly než dřív ( kojím). Nejpozději jsem měla ovulku 66 DC.

lenickamimi44
autor
17. říj 2020

@andelka no tak vítej v klubu 😅🤦

lenickamimi44
autor
17. říj 2020

@andelka víš mě nejde jedna věc do hlavy, včera jsem byla u mého doktora na ultrazvuku a řekla jsem mu že ovulka pravděpodobně ještě nebyla, že jsem měla ovu test pozitivní v pondělí na termín ms, on udělal ultrazvuk a na levém vaječníku mi ukázal něco jako tmavý flek o velikosti 2krat 2 cm a řekl že je to možná folikul a nebo cysta, no a dneska ráno bt se právě zvedla, to nechápu

levandulka_fialova
17. říj 2020

@lenickamimi44 Folikul má černou barvu na utz, cysta je jakoby šrafovaná, počmáraná, to musel dr. vidět, jestli cysta nebo folikul. Poznám to po těch letech u dr. i já 😂. Jen nejde rozpoznat (nebo hůř) cysta a žluté tělísko. Jinak jednou se mi stalo, že byla ovulace až 4 dny po pozitivním testu, ten den jsem si po tom testu píchla Ovitrelle a podle teploty byla opravdu až 4.den.

lenickamimi44
autor
17. říj 2020

@levandulka_fialova no právě že on mi to ukazoval takový černý flek a na druhé straně byli dva menší fleky

levandulka_fialova
17. říj 2020

@lenickamimi44 Tak to byl určitě dominantní folikul a na druhém vaječníku malé.

lenickamimi44
autor
17. říj 2020

@levandulka_fialova kdyby to byla teda cysta, tak kdyby praskla tak začnu aspoň špinit a bt se nezvedne, nebo co myslíš

andelka
17. říj 2020

@lenickamimi44 podle mě to byl folikul a pak byla ovulace. Někdy se bt zvedne až druhý den po ovulaci. Někdy zas může být ovulace těsně před naměřeným zvýšením. Ty dny " dva dny nižších teplot a první den vyšší" jsou nejvíc plodné proto,že v té době došlo k ovulaci. Ale úplně přesný čas se zjistit nedá. Je to individuální.

levandulka_fialova
17. říj 2020

@lenickamimi44 Měla jsem cystu 2x potvrzenou utz a pokaždé zmizela, asi praskla, nikdy jsem nešpinila, jen se mi cyklus o trochu prodloužil a ano, teplota prostě skákala, byl to anovulační cyklus

levandulka_fialova
17. říj 2020

@lenickamimi44 Vypadalo to takto (začala jsem měřit později).

lenickamimi44
autor
17. říj 2020

@levandulka_fialova dobře, uvidíme co bt další dny, budu dál měřit až do ms 🙏

lenickamimi44
autor
18. říj 2020

Tak děvčata dnes graf takto

lenickamimi44
autor
18. říj 2020

Haha to jsem dlouho neměla tak krásně nahoře bt, a už mi v hlavě lítají myšlenky, buď ovulka proběhla nebo mám covid 😛😅

lenickamimi44
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
levandulka_fialova
18. říj 2020

@lenickamimi44 Řekla bych, že ovulace byla 16.DC. Mně takhle vyskočila teplota teď hned po MS a opravdu jsem hned ten den "odpadla" s nemocí. Ale moje obvyklé teploty se nikdy na 37 a víc nedostanou 😀. Tak držím pěsti, ať to klapne, pokud proběhlo snažení 😉

lenickamimi44
autor
18. říj 2020

@levandulka_fialova 16dc ne ale 32dc protože žádná ms nepřišla, na termín ms byl ovu test pozitivní to bylo v pondělí a úterý a pak začal slábnout, takže pokud ovulka proběhla až teď tak to bude zase dloooouuhyyy cyklus 😒

levandulka_fialova
18. říj 2020

@lenickamimi44 Jo já se spletla, v téhle aplikaci se nevyznám, myslela jsem hodnotu dole, takže to bude datum 16.10.?

lenickamimi44
autor
18. říj 2020