Pozit.ovu test, negativna baz.teplota? Moze sa to stat?

nina004
26. zář 2019

Ahojte, chcela by som sa opýtať či je možné, že ovulačný test vychádza pozit. (23-24.9) a teplota je zatial stále negatívna? Mala som posledné dni aj všetky ovu príznaky ako bolesti brucha a vaječníkov, zhoršenú pleť a ovulačný výtok. Dnes už mi je dobre, tak si myslím, že ak to bola ovu, tak už prebehla. Poprípade je možné, že by mohli byť testy falošne pozitívn e(zatiaľ som takto výrazne testy nikdy nemala)? Tento mesiac som začala prvýkrát užívať Inofolic. Mohlo by to byť nim? Bola som v utorok aj na gynde na kontrolu, síce som sa na to nijako nepýtala, ale doktor nevidel pri kontrole nič nezvyčajné, tak by to nemalo byť spôsobené ochorením. Prikladám aj foto ovu testu, kt. je podla mňa poz. (teraz mi už druhý deň vychádza neg. ) Ďakujem za rady.

sudylichozrout
26. zář 2019

@nina004 ahoja, ovulacni test ukaze vzestup LH hormonu, ale neukaze, zda skutecne k ovulaci doslo. To jen bazalka a se zpetnym vyhodnocenim. Mer dal. Pokud teplota nestoupne, folikul nepraskl = ovulace nebyla, byt byla hladina LH vysoka a k prasknuti melo dojit.