Sledování děložního čípku - komu se povedlo otěhotnět díky této metodě?

dendasubaristka
19. črc 2018

Zdravím zakladam novou diskusi 🙂 zajimalo by mě ktere z vás se řídili děložním cipkem a diky tomu otehotneli 🙂 🙂 jaky ho meli v dobe ovulace a dik tomu se povedlo 🙂 🙂 diky

lenka253
19. črc 2018

Hele já rok a půl sledovala a stejně jsem to nepoznala. Jediné co mi pomohlo bylo, že když jsem zrovna kontrolovala, objevila jsem kapku hnědého, což bylo uhnizďování, pak jsem získala podezření. Jinak byl celou dobu pořád pootevřený, nevím už ani, do kolikátého tt. Kašli na čípek, nepoznáš to. 🙂 u ovulace spíš sleduj hlen 😉

jaaaninda
19. črc 2018

Sledovala jsem čípek a hlen skoro půl roku a až teď bych řekla,že to podle toho poznám. Ale měla jsem dlouhý nepravidelný cykly, tak trochu horší pozorování, když nevím ani přibližně, kdy by ovu mohla být 🙂 naposledy mi přišla ovulace,tak nečekaně brzy,že jsem podle příznaků poznala,že se něco chystá, ale vůbec mě nenapadlo,že proběhne už druhý den 😀 a zrovna se zadařilo. V cyklu,kdy jsem se skoro nesledovala,přestala měřit BT, zaměřila se na cvičení a stravu (sex 2dny před ovu, neplánovaný, spontánní). Tak momentálně doporučuji úplně zapomenout,ze nějaká ovulace a plodné dny existují 😀 jak dlouho se snažíte?

dendasubaristka
autor
19. črc 2018

Dik holky,snazime se dva roky,pristi mesic jdeme na vysetreni. No ja jakoby cipek nejak nesleduju,ale kdyz se parkrat podivam zjistila jsem ze kolem ovu je vetsinou mekky a otevreny,pak se zavira a je tvrdy. No podle hlenu se ja ridit nemuzi mam ho malo kdy takovy uplne hlenovIty a posledni dva mesice co uz se skoro nesleduju mi prijde ze krece ani hlen nemam :D ten cipek me prave zajimal pro zajimavost,tento mesic co se nesleduju to mam uplne nejale divne :D cipek byl minulou stredu,ctvrtek meky otevreny,a hlen s krecema mam az dneska a menstruace pristi ctvrtek by mela prijit,coz u me je to divne vetsinou mm krece i hlen vlastne jakoze v dny kd jsem mela ten cipek mekky. Takze si myslim ze toto je asi tim ze se nesleduju,protoze dokud jsem se sledovala vzdy na den presne jsem vse mela a to mohla byt i sugesce 🙂

hlasimse
19. črc 2018

Já nesledovala, protože se mi měnil po celý den a nikdy jsem v tom neměla jasno. Hlen je dobrá rada, a ještě bych přidala, že lepší je začít se snažením dřív v cyklu než čekat na hlen - pokud třeba ovuluješ kolem 17. dne, začít už 10. den, ony tam ty spermie vydrží. A pak až do dne, kdy je jasné, že je po ovulaci.

dendasubaristka
autor
19. črc 2018

@hlasimse no u nas je to tak ze co jsem prestala resit mame sex jak je chut. Protoze to upinani me nicilo. A treba dokud jsem se sledovala vzdy jsem ten hlen videla nebo myslela jsem ze ho mam,ted kdyz se nesleduji mi prijde ze ho nemam a ani krece. Ale podle cipku bych mohla rict ze byla ovu minuli tydrn st,ct a sex byl v nedeli pred tou stredou a ctvrtkem. Zase moje znama ta otehotnela uplne mimo ty dny,takze se tim ridit uplne nelze clivek nikdy presne nevi kdy ovu ma

letadylkokane
19. črc 2018

@dendasubaristka nelze otehotnet mimo "ty" dny. Ovulace se muze posunout vuci beznemu datu. Ale bez ovulace neni poceti.

haluzska
Autor odpověď smazal
Zobraz
jednaholkaa
19. črc 2018

Holky, co se toho hlenu tyka tak bych ho nebrala prilis vazne. Ja jsem ten mesic co jsem otehotnela zadny nenasla, ale byla jsem tesne pred ovulaci u gyn a ta mi rekla, ze tam vidi "hafo" hlenu. Takze holt tam muze byt nekde nekde na cipku a clovek se ho s prominutim nedostoura :D

hermij
19. črc 2018

Každá jsme individální, každé se hlenu tvoří jiné množství. Postačí sledovat to, co ulpí na kalhotkách nebo toaleťáku, pokud je produkce mizivá, pak má teprve cenu sledovat se vnitřně. Na potvrzení ovulace při snaze o početí by mohla stačit i jen bazální teplota měřená v první polovině cyklu (po ms do potvrzení ovulace) vždy v posteli po probuzení, klidně pod jazykem bazálním teploměrem (na dvě desetinná místa) ;)

dendasubaristka
autor
20. črc 2018

@letadylkokane ano to vim 🙂 ja to myslela tak že otehotnela mimo to obdobi,jakože bez hlenu a kreci 🙂 🙂 mela ovulaci ale necitila zadny hlen a krece. Proto jsem to napsala. Ze se neda spolehat na to kdyz vidite hlen. A prave tim premrstenym sledivanim to trva dyl 🙂 🙂

dendasubaristka
autor
20. črc 2018

@jednaholkaa jj souhlasim 🙂 proto taky gyndar rekl zname ze se krecema a. Hlenem nemuze ridit. Ze bazalni teplota je nejjistejsi. Ale tim vsim jsem si uz prosla a stejne to bylo vsechno k nicemu.

haluzska
20. črc 2018

Asi jsme to zas prosvihli ☹ co myslite ?

hlasimse
20. črc 2018

@haluzska Teoreticky by to vyjít mohlo, 12.7. nebo i 15.7., čistě teoreticky i 9.7. ale to už je málo pravděpodobné.

dendasubaristka
autor
20. črc 2018

@haluzska ja si myslim ze by to klapnout mohlo kdyz jste meli sex dva dny pred ovu 🙂 treba spermie vydrezeli a nebo se rika ze vajicko ceka nejakou dobu ve vejcovodu,tak treba tam pockalo a den po se spojily 🙂

haluzska
20. črc 2018

🙂 kezby jste mely pravdu. Uz cekame hodne dlouho kdy se objevi // letos je to 4 rokem

pavlinakm
20. črc 2018

Ja teda se snazila ale moc mi to neslo. Sledovala jsem to ze zajimavosti. Spise jsem ovulaci poznala podle hlenu, to bylo nezaměnitelne (a taky se mi tak zadarilo otěhotnět). Cipek jsem mela ale jiny prvne(jeste jsem nerodila) - to opravdu bylo jak na obrazcich na netu. Ale po porodu kdyz jsem zkousela nahmatat, tak bych to podle toho nedala vubec. Cipek byl na dotek stale jakoby pootevreny, proste uz tama proslo dite a bylo to povolene takže bych vubec nepoznala kdy je zavreny a kdy otevreny(ovulace).

dendasubaristka
autor
29. črc 2018

@pavlinakm ja jeste nerodila,takze ho mam jak na obrazku ve dnech ovu 🙂 proto me prave zajimalo jestli to nekdo sledoval a diky tomu se povedlo 🙂 taky sleduji jen obcas pro zajimavost 🙂

lotosek
29. kvě 2020

Já to beru čistě fyzikálně - je otevřeno = spermie mohou proniknout, je zavřeno = spermie mají smůlu. Já ty změny na čípku mám naštěstí dost zřetelné.