Test ženské plodnosti FertilCheck

hasara33
13. črc 2018

Ahoj, chtěla bych se zeptat na nějaký zkušenosti ohledně testu plodnosti FertilCheck (viz. foto). Zejména jestli opravdu funguje, tj. mám na mysli zda někomu ukázal pozitivní výsledek a doktor poté skutečně zjistil, že to tak je a naopak. Zajímá mě jestli ukazuje správný výsledky a nebo jestli jsou výsledky testu spíše zavádějící.
Děkuji za odpovědi.

yanina19
13. črc 2018

📌

knoflikarka
13. črc 2018

Test jsem zkoušela, vyšel pozitivně, poté mi diagnostikovali syndrom polycystických vaječníků, u kterého je právě takový test falešně pozitivní, bez IVF bych neotěhotněla. Takže za mě ne, znovu bych za to peníze nevyhazovala a šla bych rovnou k doktorovi.

hasara33
autor
13. črc 2018

No tak to v tom případě vyšel správně, ne? Když je test pozitivní tak to poukazuje na problém s plodností ...

knoflikarka
13. črc 2018

@hasara33 Tak jinak - vyšel dobře, už si nepamatuju, jak zrovna tenhle test ukazuje výsledek (jsou to asi dva roky), každopádně vyšel "pozitivně" pro mě - pamatuju si naopak dobře, jak jsem si oddechla, že je to dobré. U PCOS je prostě falešně dobrý výsledek u tohoto testu, pokud máš podezření, zajdi radši na hormonální profil k doktorovi.