Vysazení antikoncepce. Kyselina listová při dobírání HA nebo až po vysazení?

denisaery
17. zář 2020

Ahoj, chtěla bych vysadit HA a s manželem se chceme začít snažit o miminko. Četla jsem, že první měsíc po vysazeni je hodně velká šance , že se to povede - samozřejmě každý tělo je jiný a může to být úplně jinak. Chtěla jsme se zeptat, jestli můžu začít brát kyselinu listovou ještě při dobirani HA nebo až po vysazeni? Nebo můžete doporučit nějaké jiné bylinky, doplňky stravy atd na podporu? 🙂 antikoncepci beru 13 let, tak mám trošku strach co to po vysazeni udělá.. Díky moc za rady!

lamickaa
17. zář 2020

@denisaery Cim dele tim lepe, je dobre ji brat aspon 3 mesice pred otehotnenim, coz malo kdo vi a kdo tehotenstvi neplanuje, tak to taky nedodrzi 😉 Dalsi vec je, ze asi 50% zen kys. listovou neumi “zpracovat” a je lepsi ji brat uz “zpracovanou” ve forme folatu. Jinak je dobry selen, zinek, omega-3 a nejlepe i pro chlapa, bude mit lepsi spermie 😁☺️ Ale zase je dobre to brat aspon ty 3 mesice, clovek nemuze cekat zazraky hned. I normalne zdravy par ma sanci nejakych 20% na oplodneni, takze bud to vyjde nebo ne. Nekdo tvrdi, ze to telo je po te antine tak zblbnute, ze nejvetsi sance je hned 1. mesic po vysazeni. Mi uprimne trvalo par mesicu nez mi vubec nastartovala ovulace 🤷‍♀️Drzim palecky at se brzy zadari 🥰

xenie131
18. zář 2020

ja brala listovku a vitaminy cca 5 mesicu pred vysazenim ha a podarilo se 3 mesic. u obou tehu. manzel taky bastil vytaminy. ale jen u prvniho tehu. drzim moc pesti

sami28
18. zář 2020

@xenie131 můžu se zeptat, jaké vitaminy manzel bral?

xenie131
18. zář 2020

@sami28 centrum vitaminy, a na podporu argynmax