Životodárný hlen, aneb jak to s ním je?

anarvin
26. bře 2015

Ahoj holky,

uvažuju nad tímto dotazem už několik měsíců, bylo mi ale hloupé se zeptat, nicméně, zvědavost je větší 🙂 na strákách rodiny jsem našla skvělý popis životodárného hlenu, ale nějak z toho pořád nerozumím tomu, kdy přesně ovulace přichází (vím, že to má každá žena jinak, že jsou ovulační testy atd... ale prosím berte to čistě teoreticky při pravidelném cyklu a také dle svých zkušeností)... Pochopila jsem správně, že po opravdu ukázkovém hlenu (konzistenci znám a rozeznám) přichází ovulace do cca 24-48 hodin, je to tak? Nebo stále tápu? 🙂

andelka
26. bře 2015

Mělo by to být obvykle tak. Den dva před ovulací je hlen nejplodnějšího typu. Brzo po ovulaci se mění na neplodný a pak vymizí.

anarvin
autor
26. bře 2015

@andelka děkuji moc za odpověď andelko, konečně se začínám orientovat 😉

vercik83
26. bře 2015

Jojo, jsou i obrazky na netu na www.rodina a je to dost ekl

anarvin
autor
27. bře 2015

@vercik83 ano ano, mají tam krásný popis i s názornou ukázkou. Zdá se mi to naopak jako super pomůcka, jako ekl to tedy nehodnotím 😉

vercik83
27. bře 2015

@anarvin však mi to taky pomohlo myslím🙂

ana_stazie
3. dub 2015

a opravdu se ten bílkový hlen táhne? To se mi totiž ještě nikdy nestalo ☹

anarvin
autor
7. dub 2015

@ana_stazie ano ano, u mně tomu tak skutečně je, nejplodnější podoba hlenu se táhne do délky několika centimetrů. Asi je to hodně individuální u každé ženy...

vesperlynn
8. dub 2015

Ahoj holky, taky jsem nad hlenem premyslela.. :D :D :D Dneska jsem byla na cviceni podle Mojzisove a rehabil.sestra se zminila, ze hlen muze blokovat spermie a zabranit oplodneni. A ze to cviceni muze pomoct. No, nevite jak by se ještě dal ovlivnit hlen, aby byl prostupnejsi a plodnejsi? 🙂 Na webu jsem nasla, ze bych mela vice pit, tyden před ovu pit grepovou stavu atd.. Bylinky jsem nenasla zadne.

anarvin
autor
8. dub 2015

@vesperlynn Ahojky, tak nad tím jsem nikdy ani nepřemýšlela...jak se dá hlen ovlivnit, tak snad sem někdo napíše své zkušenosti či postřehy 🙂 a do dalšího měsíce asi přikoupím grepy 😉

vesperlynn
9. dub 2015

Ahoj, ještě pro uplnost k tem grepum - docetla jsem se, ze grep je sice vybornej a zdravej atd., ale ze lide, kteří berou nejakou medikaci (leky na cokoliv), tak mají grep jist v jinou hodinu, nez ty leky. Třeba grep k obedu, pokud leky jis rano. Je to pry kvůli tomu, ze grep zpomaluje odbouravani nejakych chemikalii v jatrech a pomaleji se pak cisti krev. No, ja zadny leky nejim, grep si davam jeden denne, tak pocitam, ze me to nezabije. ;)

Jo jinak ještě pry na hlen doporucuji olej z brutnaku nebo pupalky, oleje se sice daji sehnat, ale 200 ml stoji kolem 500 Kc, tak spis si dam ten grep. Taky jsem cetla, ze jakekoliv sirupy na vykaslavani taky meni kvalitu cervikálního hlenu - akorát teda nevim, jestli k lepšímu ci horšímu.

anarvin
autor
9. dub 2015

@vesperlynn To jsou mi zajímavé informace, opravdu jsem nikdy nic takového nečetla 🙂 já beru léky na alergie ráno, tak aspoň vím, že grep tedy pít později během dne. Děkuji moc za info 😉 Ty oleje jsou pěkně drahé a je otázkou jestli to opravdu pomáhá....

Ještě jsem se chtěla zeptat skrze to cvičení Mojžíšové, to jsi se prostě domluvila s nějakou rehabkou a chodíš k ní, nebo to máš napsané přes doktora?

blondynka400
9. dub 2015

@anarvin na léky na alergii pozor. Běžné užívané zahušťují děložní hlen a pak je pro spermie hůře propustný 😉

anarvin
autor
9. dub 2015

@blondynka400 To myslíš vážně? 😕 Lze někde najít info o tom, které léky to dělají a které ne? Ježiš teď jsi mě docela polekala. Navíc pak beru ještě léky na astma... Je možné, že by to nějak zhoršovalo celkově pravděpodobnost otěhotnět?

blondynka400
9. dub 2015

@anarvin to myslím bohužel víc než vážně. A na sobě před lety mám odzkoušeno, že s léky na alergii je hlen opravdu jiný než bez nich. A dělají to v podstatě všechny. Samožejmě je to individuální, ale když se nějakou dobu nedaří, učitě je to nazvážení. Ono i pak anitihistaminika při těhotensví a kojení nejsou žádná výhra a měli vy se užívat v opravdu závážných důvodech a ne při běžných alergiích.
Tady máš odkaz, kde je hezky shrnuto, co které druhy léku dělají a jaké mají vlivy. http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

anarvin
autor
9. dub 2015

@blondynka400 Jsem docela v šoku!! ☹ moje léky tam sice napsané nejsou,ale doma ihned prostuduji řádně příbalové letáky. Snažíme se rok, v prosinci jsem otěhotněla a (nejspíš) kvůli angíně a horečkám v lednu samovolně potratila... Hlavou už mi jede vše možné. Zda je už čas po roce řešit spermiogram, či jiné vyšetření a jak to všechno co nejvíc vytěsnit z hlavy a neřešit... a teď ještě tohle - nikdy mě nenapadlo, že by moje léky mohly cokoliv ovlivnit, ale když se na tím zamyslím je to naprosto logické... Děkuji moc za informaci!! 🙂

vesperlynn
9. dub 2015

@anarvin Cviceni Mojzisove - nasla jsem si rehab.sestru, která je mela na webu. Lepsi je ale asi vybirat rovnou ze seznamu: http://www.hanavolejnikova.cz/seznam-vyskolenyc... (moje tam teda není, presto se mi zda dobra - byla jsem zatím jednou u Jany Šimonkové). Nebo jsou i spolecna cviceni, ta stoji kolem 200 Kc za lekci, ja platila 750 Kc za tu první fyzio - za tu hodinu se stihla prohlídka celkova a zakladni probrani tech cviku (ja uz jich většinu umela). Jinak tahle pani dela i odblokovani zeber, kostrce.. to me asi ceka v kvetnu.

blondynka400
9. dub 2015

@anarvin ono nejde o přesně daný lék, ale o účinou složku. A to je v podstatě jedno a to samé, bohužel. Rok už je na hranici, spermio bych v dnešní době určitě nechala udělat. A s těmi léky na alergii, já je tenkrát vysadila a zjistila jsem,že mi je líp. Ono alergie je víc záležitost hlavy -mozku. Prášky si člověk moc nepomůže, i když to na první pohled taky vypadá.
Mojžíšová je taky super. Klidně si můžeš koupit knížku a začít cvičit i doma, nejsou to těžké cviky. A pak se nechat někde zkontrolovat případně si nechat provést imobilizaci.

anarvin
autor
9. dub 2015

@blondynka400 Snažím se léky postupně snižovat a vysadit, třičtvrtě roku se zaměřuji na vyčistění těla, na lepší životosprávu, ale za tu dobu mi vzniklo navíc astma. Tento měsíc mě čeká roční kontrolní ultrazvuk na gyndě, tak chci s doktorkou probrat i spermiogram a dál se uvidí. Tobě pomohlo vysazení léku k otěhotnění, nebo jsi v tomto směru problém neměla, jestli se mohu zeptat?

@vesperlynn Mojžíšovou jsem doma právě zkoušela párkrát cvičit, proto se ptám ohledně rehabilitačních sester, kam zajít - alespoň se nechat zkontrolovat, že to cvičím dobře... na ten seznam mrknu děkuji moc. Teď si uvědomuju, že jsem měla od ledna tolik práce, že jsem úplně vynechala i masáže tak se objednám, abych si aspoň takto odpočinula 🙂

blondynka400
9. dub 2015

@anarvin měla a neměla. Měla jsem 2 samovolné potraty krátce po sobě, celkově jsem se ale "nesnažili" nějak dlouho. Druhá byla neplánovaná přes HA. Léky jsem přestala užívat jakmile jsem prvně otěhotněla, pak už jsme s k nim nikdy nevrátila. Já mám dle alergoložky těžké alergické astma, takže tam pro jistotu už leta nechodím a je mi dobře 😀 (tím tě tedy nechci tvrdit,že by to u tebe bylo stejné...) Spermio si můžete zaplatit i sami, ale když ti dá žádanku, zaplatí to pojišťovna. Já bych to v dnešní době brala bohužel jako základ toho, když se nedaří.... A pak tvůj hormonální profil. BT nebo ovu testy jsi zkoušela?

anarvin
autor
9. dub 2015

@blondynka400 Vím, že se dá spermio zaplatit, ale tak nějak čekám co mi tento měsíc řekne paní doktorka. Když už se nám v prosinci jednou zadařilo, očekávám, že by mělo znovu, ale nejsem doktor ani vševěd, takže se tomu nebráním a když napíše žádanku, přítel půjde... Pak se uvidí. Nene BT neměřím ani testy jsem nezkoušela, ovulaci poznám podle bolestí v podbříšku a podle hlenu. Samozřejmě je to vše teoretické a až teď po roce (včera) jsem si koupila ovulační testy a uvažuju i o měření teploty. Nechtěla jsem to do teď právě kvůli tomu, abych na to tolik nemyslela. Už tak je to občas dost urputné... Nicméně teď už jsem tedy "ochotná" testovat i tímto způsobem co se s tělem děje a zda ovulaci skutečně mám. Jen se bojím toho, že to pak z hlavy už vůbec nedostanu.... 😖

blondynka400
9. dub 2015

@anarvin no ono to že "povedlo" ještě tolik neznamená, tedy že je spermio v pořádku. I když je jasné, že je to lepší než nic... Ale samovolné potraty rádi způsobují geneticky vadné spermie (dvojité hlavičky, bičíky a spol). Má je každý můž, ale jenom do nějakého procenta je to v pořádku. BT a testy ono stačí podle mne jeden měsíc, ať prostě víš, že to co si myslíš, že je ovulace skutečně je (i když o kvalitě vyprodukovaného vajíčka ti to stejně nic moc neřekne). Nejsem přiznivcem sledování se každý měsíc 😉
Neboj, ono se zadaří 🙂

anarvin
autor
9. dub 2015

@blondynka400 Tak jo, vyzkouším ovulační testy, prubneme spermio a pak se uvidí 🙂 člověk bude asi o něco moudřejší a hlavně bude mít jasno... Děkuji moc za podporu!! 🙂

ana_stazie
9. dub 2015

@blondynka400 tak to jsi me prekvapila, ja ten hlen hlidam a porad zadny bilkovy. a Beru Xyzal na alergii a jeste mam dychatka na astma, ale na alergologii jsem hlasila ze planujeme dite a doktoprka rikala ze leky nevadi. Snazime se 7 mesicu, tak mozna je na case neco zmenit.

blondynka400
9. dub 2015

@anarvin asi tak bych to viděla. Ono podle mnei ten pocit, že je vše ok je lepší, než se tím trápit a přemášlet, co je špatně
@ana_stazie tak ono většina alergologů abosolutně nemá přesah do jiných oborů 🤐 A xyzal je antihistaminikum první kategorie nebo jak se to přesně nazývá, tedy to co je "povoleno" při tehotenství. Ale jestli jsi hlen nezaznamenala nikdy, za zkoušku by to asi stálo, jestli to ustojíš.....

vesperlynn
16. dub 2015

Jo, holky, ještě k tomu plodnemu hlenu - ted mi rikala moje rehabilitacni pani, ze kvalita hlenu se da dobře ovlivnit i cvicenim Mojzisove. Dochazi tam k prokrveni pánevního dna a zenskejch organu a taky k většímu toku lymfy, coz pry ma za následek zlepseni hlenu. 🙂

ana_stazie
16. dub 2015

@blondynka400 Až skončí jaro, tak ho zkusím vysadit, teď bych to nedala, ale v létě to vyzkouším. Děkuju

strawberr
19. dub 2015

Já u sebe docela tápu, kdy teď v posledních 2 cyklech ovu byla, pokud byla... ☹ . Předtím se to hlásilo šílenou bolestí v podbřišku, že jsem se kolikrát sotva nadechla... ale teď se mi to trochu zklidnilo... v průběhu cyklu si to hlídám, zkouším i ovu testy,.... hlen ukázkový, ale ovu testy nic ☹ . Tak nevím ☹

romelia
28. dub 2015

mohu se zeptat? stalo se někdy někomu, že by při sexu v období ovulace měl i ten čirý hlen na prostěradle? Mě se to stalo poprvé teď 2dny po sobě a pak už ne... nevím zda to byla správná doba nebo čím by to mohlo být...