Už nemůžu...Co dělat?

9. říj 2023

Ahoj holky, už jsem opravdu na dně a nevím, jak z toho ven. Před šesti týdny jsem vyhodila manžela, alkoholika, co mi dlouhodobě v mnoha věcech lhal atd., což byla ta nejlepší věc. Jenže teď jsem sama s dvema dětmi - necelé tři roky a 4,5 roku - a nemocným psem. Hlídání jsem nikdy žádné neměla a nemám a vždycky bylo stejně skoro vše na mně. Manžel akorát venčil kolikrát psa. Jenže s tím mám teď problém... jak je nemocný, tak teď bere léky a potřebuje venčit často, což s malými dětmi je opravdu náročné, ráno a večer pravidelně pláčou, že nechtějí, v noci je se strachem nechávám spící samotné doma a vybiham se psem rychle ven, protože otravuje a vyje 🙄 celé dny plánuji jen podle venčení, což je poslední dobou i osmkrát denně a já už jsem opravdu zoufalá 😔 navíc je toho celkově na mě moc a jsem na vše absolutně sama 😔 takže jsem kolikrát už nervózní a křičím na děti kvůli věcem, co by mě normálně nerozhodily 😔 jenže já nemám ani minutu klid, žádný čas pro sebe a kvůli nočnímu venčení ani spánek nic moc. Vůbec netuším, jak dlouho to ještě vydržím a stydím se za to, že kolikrát myslím na to, jak se mi uleví, až náš nemocný pejsek umře 🙈

squezy
9. říj 2023

Požádej někoho o pomoc. Kamarady, nebo zkus FB, jestli by ho nechtěl někdo venčit, lidi delaji rádi dobrý skutek 🙂 Pak, kde je tvoje rodina? Rodina partnera?

autor
9. říj 2023

@squezy co mám děti, tak bohužel všichni kamarádi jen slibují, ale postupně stále nemají čas 🙄 moje máma je věčně unavená z práce, tak mi s ničím nepomůže, je tvrdí, jak to chápe, ale že prostě nemůže 😔 s rodinou manžela se roky nestykame, bylo tam hodně problémů a ti by mi rozhodně nepomohli 😔 vlastně i ta samota byla důvod, proč jsem tak dlouho zůstávala ve vztahu s alkoholikem, co mi psychicky ubližoval... ale už to prostě nešlo a jsem ráda, že jsem to udělala, jen jsem teď absolutně sama 😔 já vím, že se to zlepší, až po novém roce nastoupim zpět do práce, ale mám pocit, že se do té doby zblázním 😔

autor
9. říj 2023

Navíc netuším, jak to potom budu zvládat se psem... jestli ještě bude ..

dandaa
9. říj 2023

Řekni si v okolí o pomoc, není na tom nic špatného. Často vidím takové příspěvky ve FB skupinách a vždy se najde spoustu lidí co ochotně pomohou . Děti potřebují klidnou maminku.

dixi86
9. říj 2023

V první řadě bych koupila(i přes bazar) nebo pujcila chuvicku, clovek je pak trochu klidnejsi. Pripadne mit dva mobily a jeden nechat u deti...Jinak sehnat nekde pomoc a nebo se s tim smirit, ze dokud bude pejsek, bude to takto :( drzim pesti at je lip, ale ta chuvicka by alespon trochu mohla pomoci.

prejeta_zaba
9. říj 2023

Pes je to poslední, co bych v takové situaci řešila. Je toho na tebe moc, ale fakt je škoda čerpat síly na zvíře a pak nemít trpělivost na děti. Psa jsi měla nechat "manželovi". 🙄 Inzeráty, někoho na venčení za malý příplatek nebo útulek jsi zkoušela?

marketa1218
9. říj 2023

V první řadě ti gratuluji, že se ti povedlo vyhodit manžela, že sis uvědomila, že takhle už to opravdu dál nejde. Teď ale věřím, že je toho na tebe fakt moc. Co zkusit třeba nějakého studenta na venčení psa? Je to teď to nejmenší na tvoji zátěž ... Moc držím palce

fire85
9. říj 2023

@prejeta_zaba nemocny pes a pani se ho má zbavit,? To snad ne...

ukki
9. říj 2023

Co plinku? Náš pes nosil plinky, když už byl příliš nemocný

biciklissie
9. říj 2023

Ano, říkám si, co třeba plena pro psa nebo taková ta podložka na čůrání, jestli by se na ni nenaučil. Případně se zeptat v okolí, na Facebooku, jestli je pes hodný, tak i starší dítě by to zvládlo jako brigádu. Jinak ten začátek je těžký, ale dáš to, jsi fakt dobrá.

evelyn777
9. říj 2023

Tak dej psa nekam na doziti, existuji ruzne spolky - neziskovky, co to delaji. Ve tve situaci se na tebe nemuze nikdo zlobit.

autor
10. říj 2023

@dixi86 videochůvičku mám 😊 jen jak bydlíme v devátém patře ve starém věžáku, tak mi nefunguje, než dojedu dolů a kus před domem, až potom zase na určitých místech venku, kde se snažím potom pochybovat 🙈

autor
10. říj 2023

@prejeta_zaba kdybych s dětmi nepočítala teď každou korunu, tak bych se někoho na venčení snažila najít, takto je to pro mě dost nereálné. Navíc on prostě potřebuje často, i když jen na chvilku... je to prostě malý, starý a nemocný pes.. jen s dětmi je to každé venčení velká výprava 🙄 ale zase je to pro mě člen rodiny, už takhle se cítím špatně, že přemýšlím o tom, jak nám bude dobře, až nebude a mrzí mě, že mě tak štve 😔

autor
10. říj 2023

@marketa1218 děkuji ☺️ já to musela udělat, už kvůli dětem. Jen se prostě naplňují ty obavy, co jsem měla, když jsem už delší dobu přemýšlela, že to musím skončit 😔

autor
10. říj 2023

@fire85 já bych se ho asi nedokázala zbavit 🙈 sice mě to ničí, ale je to člen rodiny... už takhle se opravdu cítím špatně, že mě tak štve (přitom to prostě je kvůli jeho věku a nemoci, jinak je to moc hodný pes) a že i přemýšlím o jeho smrti 😔

autor
10. říj 2023

@biciklissie podložky zkouším, ale zatím bez úspěchu... jen je shrne pryč, a když chce, tak prostě za mnou chodí, pak dělá rámus a pak i vyje, abych si ho všimla a šli jsme ven 🙈

autor
10. říj 2023

@biciklissie jinak já jsem teď dost bez peněz, tak je pro mě právě placená pomoc nereálná 😔

irmamala
10. říj 2023

Já takový pejskofil nejsem, takže bych určitě po těžkém rozchodu věnovala čas a energii dětem a sobě. Na druhou stranu, když ho tak strašně miluješ, nepřijde mi časté venčení zas tak příšerná řehole, obzvlášť když nechodíš do práce.

autor
10. říj 2023

@irmamala no a pro mě to prostě s dvěma prcky a se všemi ostatními povinnostmi náročné je...

eviicka
10. říj 2023

Deváté patro je hodně vysoko, no. Myslím, že v tvé situaci bude opravdu nejjednodušší zkusit ho to naučit doma (i když jestli je to pes samec, tak nevím). Zkoušela si tu podložku ovonět močí? Pak ji určitě dát na nějaké odlehlé místo, ideálně balkón (pro psy je přirozenost nečůrat doma). Venku po každém vyčůrání opakovat jeden povel, který pak doma spojit s tou podložkou (pokud pes teď, slyší).

Také nám starého psa a dvě děti, držím palce🙂.

autor
10. říj 2023

@eviicka díky 😉 snažím se... on jako úplně štěně na podložku chodil, ale jak se naučil venku, tak konec 🙄 už jsem i mámě říkala, aby mi přinesla trochu pocuranou podložku od jejich fenky, která na ní chodí 🙈 uvidíme, jestli to nějak zvládneme... on mi někdy přijde, že slyší a jindy že už ne 🙈 celkově mi přijde, že mimo nemocneho srdce a hormonálních problémů i nějak blbne a zapomíná 🙈

eviicka
10. říj 2023

Moji fence bude za měsíc 15 a taky to myšlení už není co bývalo🙂. Uvidíte a hlavně tu podložku někam mimo hlavní zónu v bytě. A možná zkusit přes den, kdy nebude vadit štěkání ho tam trpělivě nosit, ale těžko říct, jestli to projde. Myslela jsem s tou močí až se venku vyčůrá, tak trochu nechat vsáknout (jestli to bude přijatelný místo), ale od fenky by to mohlo fungovat ještě líp. Je to proti jejich přirozenosti, no.

autor
10. říj 2023

@eviicka já mu ji zkoušela dávat do chodby a na záchod... on právě dřív, když jsme byli třeba v práci a nutně potřeboval, tak šel na na záchod vedle něj, když byl otevřený... a ve starém bytě skákal do sprchace, což bylo ideální, ale tady je vana 🙈🙈

autor
10. říj 2023

@eviicka a tady když to nevydrží, když jsme pryč, tak právě taky šel k záchodu nebo do chodby... tak uvidíme 🙏

prejeta_zaba
10. říj 2023

@fire85 tak má kvůli psovi zanedbávat děti? To snad ne 🙄

eviicka
10. říj 2023

@prejeta_zaba no ono moc řešení není, ono totiž o starého psa se nikdo hlásit nebude, útulky nejsou od toho, aby se ujímaly psů, kteří majitele mají. A venčení za poplatek nic neřeší protože je problém, že pejsek potřebuje kvantitu (hodně krátkých procházek).

autor
10. říj 2023

@prejeta_zaba já ale myslím, že děti rozhodně nezanedbávám 😉 jen je mi líto, že je kolikrát tahám ven, když nechtějí a musí kvůli tomu trochu dřív vstávat, abychom zvládali venčit, než odjedem do školky, kde si teď zvykají, takže chodí zatím na chvilku. Jelikož jsou od narození téměř stále se mnou, tak jsou na mě hodně fixovani, tak to bereme pomalu a zvládají do velmi dobře 😊 A holt travime jinak více času venku, což se během dne snažím dětem zprijemnovat a nemyslím, že by jim to škodilo
Spíš já nemám vůbec žádný čas pro sebe, ani jistotu spánku, když některé noci prostě musím venčit, vše musím rozplánovat podle venčení a pak nemám moc šancí stíhat věci doma 🙄 samozřejmě denně vařím, občas peču, každý den uklízím to základní a co hoří... ale víc už prostě nestíhám 🙈 občas se ještě starám o zahradu, kde je ale teď manžel, takže tam teď spíš nejezdime, jen občas, a pak samozřejmě doma s dětmi zpracovávame produkty ze zahrady, takže různé zavarujeme atd., což s dětmi samozřejmě trvá mnohem déle, ale také nemyslím, že by jim to škodilo a baví je to... jen už jsem ze všeho vyčerpaná a bohužel se to sešlo tak, že se zdravotní stav psa v posledních týdnech zhoršil 🙄

autor
10. říj 2023

@eviicka přesně tak 😉 jemu stačí chvilka, ale prostě často...

dixi86
10. říj 2023

@irmamala Ono je rozdil k tomu mit dve deti a nekde je nechat, byt na chvilku, samotne...jsem pejskar a obcas to je fakt hodne narocny. Kdyz je pes nemocnej/starej, ze to rehole slusna. Plus ted je musite oblict, vecer spi...nikde nikdo, kdo by pohlidal...nektery psi se musi nosit, pomahat jim...

dixi86
10. říj 2023

Tak ten druhy tel se simkou...funguje to nejcisteji ten zvuk. Jinak pokud je to male plemeno a nechce na podlozku, jsou i male psi zachody...vypada to jak umela trava.