Možnost otěhotnění přes prezervativ+přerušovaný styk

khaise
28. pro 2020

Zdravím,
niekoľko mesiacov (tak približne 2 max 3) dozadu som bola na farmakologickom UT, dlho som krvácala (neodišlo všetko, pred plánovanou kyretážou som začala krvácať tak som tomu nechala voľný priebeh a na kyretáž som potom nešla), lekár mi našiel cystu, myslím že praskla (podla akoby tkaniva by som povedala že to zo mňa odišlo), prestala som krvácať (tak cca dva týždne pred tu spomínaným stykom >) a pred pár dňami sme s manželom mali po dlhej dobe pohlavný styk s prezervatívom, s tým že sme ho prerušili pred tým než sa "to" stalo.
3 dni po styku som našla ráno na spodnom prádle trochu tmavočerveno-hnedého výtoku s akoby "vláknami", alebo ako by som to popísala... príde mi to ako stará krv, každopádne mohlo by to byť z uhniezdenia vajíčka? Pravdepodobnosť je asi malá, ale som z toho vo veľkom strese. Jedno dieťa už mám (a stačí mi), ďalšie aktuálne naozaj nechcem. Plánovala som ísť na kontrolu (po sviatkoch) a zvoliť ako formu antikoncepcie vnútromaternicové teliesko, len dlho trvalo kým prestalo krvácanie a zrovna boli tie sviatky, takže som sa skôr k svojmu doktorovi nedostala. Viem že je to asi ťažké posúdiť, máte tu niekto povedzme podobnú skúsenosť? Prezervatívom ako antikoncepcii už neverím (pretože som aj napriek nemu otehotnela - vyššie spomínané UT), takže sa tehotenstva celkom obávam. Navyše ani neviem, či by mi nejaký test ukázal reálne informácie o hladine hcg, pretože som aj celkom dlho po ut mala ešte pozitívne testy (ale teraz poslednou dobou som si žiadny skúšobný nerobila).

mamikry
28. pro 2020

@khaise Nikdy nerikejte nikdy, ale v tomhle pripade by to musela asi byt vazne blba nahoda. Myslim, ze tehotna nebudete a krev muze souviset jeste s predchozim problemem. Navic hnizdeni 3 dny po styku snad ani neni mozne.

khaise
autor
28. pro 2020

@mamikry ďakujem za odpoveď a dúfam že to tak bude 😔 Vôbec ani netuším kedy očakávať MS pretože udalosti posledných mesiacov mi úplne rozhodili systém... Tak uvidíme...Ono aj to, z čoho bolo nakoniec UPT, bolo skrz kondóm a bol to JEDINÝ styk za snáď mesiac+ :'D Si asi viete predstaviť to plácnutie po čele. Príde mi úplne paradoxné, že ako niekto, kto o tie deti ani úplne moc nestál, tak že by som mala až takéto "šťastie", a naopak niekto, kto by moc chcel tak tomu sa nezaradí ako je rok dlhý...xD

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru