Pseudotěhotenství, setkaly jste se s tím?

lillinka08
1. zář 2017

Ahoj holky, chcem sa Vás opýtať či ste sa niekedy stretli s falošným tehotenstvom (pseudotehotenstvo). Práve som narazila na článok, že je možné, že žena má príznaky tehotenstva, dokonca aj pozitívny tehotenský test, ale tehotná nie je.
Mne menzes mešká cca 2 týždne, robila som si 2 testy a oba boli pozitívne (nie duchovia 🙂 ), ale príde mi, že nemám iné príznaky. Trochu ma pobolieva v podbrušku, aj niekoľkokrát denne, prsia som mala bolestivé len na dotyk, ale už nemám, inak nie som ani nejak zvlášť unavená, nemám nevoľnosti...
Doktor mal práve dovolenku, takže objednaná som až na 12.9.
Aký máte na to názor? Ďakujem 🙂

alkuska
1. zář 2017

@lillinka08 Můj názor je, že těhotná jsi. Popravdě nevím co tady furt všechny holky blbnou s příznakama, to je tak strašně individuální, tím se vůbec nemůžeš řídit... Jasným příznakem je hcg a rostoucí břicho 🙂 Někomu je blbě snad od dne oplodnění a jiná jak kdyby těhotná ani nebyla, to fakt neřeš. Ještě jsi úplně na začátku, uvidíš že si těhotenství užiješ ještě dost 🙂

ploutvicka59
1. zář 2017

Me za celé těhotenství nebylo špatně ani jednou...Kdybych nechodila kazdy mesic k doktorovi,nevidela prcka na ultrazvuku,tak to ani nevim👶Ovsem ted,ve 28tt si to uzivam😀

lillinka08
autor
1. zář 2017

@alkuska ďakujem za odpoveď..mňa len prekvapilo, že môže byť pozitívny test, aj ak nie je žena tehotná..ja by som si bábätko teda veľmi priala 🙂

lillinka08
autor
1. zář 2017

@ploutvicka59 ďakujem a gratulujem 🙂

alkuska
1. zář 2017

@lillinka08 to určitě nebude tvůj případ, gratuluju a užívej si těhotenství 🙂

galatea_a
2. zář 2017

Podle mě je jasné, že jsi těhotná. Pro klid duše si udělej ještě jeden test a porovnej, jestli je čárka silnější. 🙂

alicie_k
2. zář 2017

Já když jsem měla 2 týdny po termínu MS tak mi bylo ještě skvěle a pískala jsem si 🙂 Během týdne jsem skončila na neschopence a byla jsem ráda že žiju - nevolnosti a zvracení téměř celý den i v noci až do 14.tt. Tím tě nechci strašit, jen že se to ještě může změnit a budeš vzpomínat jak ti bylo fajn 😉 Pozitivní testy určitě nelžou.

vanea
2. zář 2017

Upřímně mi přijdou holky s příznakama v den meškání MS úplně jak čarodějky, do určité hladiny HCG prý totiž není fyzicky možné něco cítit..jenže všem je vždycky blbě a mají velké prsa a pomalu pupky, ačkoliv tělo začíná něco zvětšovat až v pozdějších měsících 🙂 mně začalo být zle až ve 3. měsíci;) a prsa mně nebolí a nejsou citlivá doteď, za chvíli rodím.. buď v klídečku, myslím si, že to fakt nemá význam sledovat, každá z nás to má jinak;) těhu test může být falešný, pokud reaguje např. na hladinu LH v době ovulace (ty hormony jsou si dost podobné, testy to pak vyhodnotí jako druhou čárku) , může to vyvolat třeba i cysta nebo nějaký jiný hormonální/gynekologický problém...ale myslím si, že je to hodně málo pravděpodobné =)

beetlejuice1666
2. zář 2017

@vanea Souhlasím s tím, že ohledně těch příznaků je to různý. A to jak žena od ženy, tak i těhotenství od těhotenství. Při tom prvním jsem vůbec neměla pocit, že bych byla těhotná. Zjistila jsem to díky testu při zpoždění. Nic mi nebylo, nic nebolelo, nepíchalo... Měla jsem naprostou pohodu. V tom druhém (aktuálním) mě šíleně bolela prsa už před termínem menstruace (jak kdyby mi do nich někdo zašil kameny), takže jsem si říkala, že se asi něco děje, protože na PMS netrpím. Zhruba na termín očekávané ms mi začalo být blbě a to mě drží vlastně pořád. Denně zvracím, mám pocit, že mám měsíc šílenou kocovinu. Test jsem dělala s vědomím těhotenství jen pro potvrzení.

lillinka08
autor
2. zář 2017

Moc Vám všetkým ďakujem
a @beetlejuice1666 ak sa to moje tehotenstvo potvrdí, tak máme zrejme ten istý mesiac pôrodu, čítam, že si 8.tt.
Ja by som mala byť 7.tt 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru