// s cystou? Falešně pozitivní test?

barabbb
8. říj 2014

Prosím o radu zkušených.
Dělala jsem si ovu test cca 14 dní zpět a vyšel pozitivni (poprvé sem měla pocit, že je ovu test opravdu pozitivní oproti jiným testům 🙂), ovšem minulý týden sem byla u doktora na kontrole a říkal že je tam cysta že se vajčko asi neuvolnilo… Tedy to chapu tak, ze ovu neproběhla.
Dnes mi to ovšem nedalo a udělala sem si mamatest 10 a vyšel takto, dušík je tam jasný.
Co si o tom myslíte?
Cítím se trochu zvláštně, ale tak to si říkám, že stále může být ms, jako boelni v podbříšku a bolava prsa… (ms očekávám v sobotu, ikdyž můj cyklus je nepravidelný)
Je možné tedy jen že se čárka takto zabarvila a nic to neznamena? Nebo že by to způsobila cysta?

gass
8. říj 2014

to mi na cystu připadá moc velký duch.. zkus to za dva dny a pokud to bude sílit ,tak si myslím ,že to nebude cystou..

keeshka
8. říj 2014

Měla jsem cystu dlouho a test jsem nikdy pozitivní neměla, ale ano, může to udělat, ale 🙂 , takhle silná čárka??? Pochybuji a zpíše tiše gratuluji 🙂

barabbb
autor
8. říj 2014

Děkuju holky.. právě přemýšlím jestli nejít v pátek na krev? Co myslíte má to smysl?

gass
8. říj 2014

vydrž do víkendu a až budeš mít po termínu MS ,tak pak běž na krev. Držím pěstičky a doufám ,že budem moct gratulovat 🙂

barabbb
autor
8. říj 2014

No snad to vyjde, zatím se nechi radovat a vlastne tomu ani nemohu moc uverit. Stejně mi pořád nejde do hlavy jak je možné, že cysta může ukázat pozitivni tt….

fykyska
8. říj 2014

🙂 AHOJ,
určitě bych zašla na krev. Nicméně k těm cystám 🙂
@barabbb hormonálně aktivní cysty mohou ukazat čárku na tt .. pak dělají i zmatky v menstruaci, ovulaci a ták..
Cysty vaječníků vznikají z důvodu závady na procesu zrání a vypuzení vajíčka z Graafova folikulu, (obal ve kterém je vajíčko a kde dozrává) většinou následkem zánětlivého pochodu, který tuto část vaječníku postihl.
Protože dochází k hormonálnímu rozvratu, konkrétně ke sníženému množství folikuly stimulujícího hormonu, který má za úkol stimulovat folikuly 🙂 (vajíčko je uložené v obalu z buněk, celý tento útvar nazýváme folikul. Folikul vajíčko chrání a díky této ochraně může vajíčko dozrát) k tomu, aby docházelo ke správné ovulaci. Protože množství tohoto hormonu je snížené, folikuly a samozřejmě současně i vajíčko nejsou dostatečně stimulovány k dozrávání, přestane žena z tohoto důvodu ovulovat.
Některé cysty prasknou samy - jiné rostou a musejí se odstranit laparoskopicky.Jiné jsou naplněné třeba krví, tz. cysta hemoragická. cysta bilého tělíska, žlutého tělíska, folikulární cysta ..

Většina cyst zanikne při příchodu MS.. Některé se musí sledovat..

Určitě buď v klidu zajdi si na krev k lékaři a dej tomu čas - pokud to bude hormonálně aktivní cysta doktor by tě měl trošku hlídat aby viděl co se děje jak roste nebo jestli praskne. Pokud je tam miminko, tak se cysta buď vstřebá, praskne..Miminko prostě buď bude nebo ne to je taková pitomá realita - držím palce aŤ vše dobře dopadne...

barabbb
autor
8. říj 2014

@fykyska Děkuju za vysvětlení, sem překvapená že jsou vůbec i hormonálně kativní cysty 🙂
Každopádně děkuji za názor, který mi opravdu pomohl. V pátek zajdu na krev, počkam na vysledky a pak příští týden k doktorovi… uvidime… nebudu se předčasně radovat ikdyž to trošku svádí 🙂

fykyska
8. říj 2014

@barabbb 😵 držím palečky

barabbb
autor
10. říj 2014

Tak dnes hcg 459 to doufam ze by cysta neudělala :(
Tak v pondeli tedy doktor.....

tarra27
10. říj 2014

@barabbb kontrolní náběr v pondelí rozhodne.....pokud bude přes 1000, tak jsi tehotná....a hlavně pokud bude přes 1000 lekař by už mohl videt na UZ nález, malý, ale mohl by ho ultrazvukem videt.....

barabbb
autor
10. říj 2014

@tarra27 takze myslíš, ze i takovouto hodnotu by mohla udelat cysta? 😒

sonislavab
10. říj 2014

Z vlastnej skúsenosti píšem, že cysta asi čiarku neovplyvní...po pozitívnom teste mi doktor oznámil, že vidí na utz iba cystu (nikdy predtým som žiadnu nemala) a hrozne sa divil, že test vyšiel pozitívne. Krv ukázala vysoké HCG a cysta bola iba hormonálna, do 20tt zmizla. Vraj sa to tak stáva často, lekár ma zbytočne desil. Takže silnejúca čiarka hovorí za všetko 🙂

barabbb
autor
10. říj 2014

@sonislavab dekuju ti... Doufam, ze to bude podobný případ.. Dnes sem delala test a čárka zesílila, tak si rikam ,,zadna cysta! Mimco to je!,, 😀

kamik97
11. bře 2016

Ahojky holky mam otazku ovu mi probehla 13-15 DC diky clostilbegytu menzes jsem mela dostat okolo 4.2 dnes mam 6 dni spozdeni delala jsem si test a mela jsem tam slabeho ducha ale porad me poboliva v podbrisku a hlavne na leve strane. Tak se chci zeptat zda muze jit o mimodelozeni tehu a nebo cystu? A nebo o klasicke tehu.. K doktorce jeste objednana nejsem bolesti nemam cely den jen obcas tlaky a nekdy i pichne nejvic me to boli kdyz jdu spat a lehnu na bricho. Budu rada za jakekoli odpovedi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru