Těhotná i přes menstruaci?

luna7
18. kvě 2015

Ahoj všichni 🙂
Už mám z toho nervy a zatím jsem si nekoupila test, protože si říkám, abych zbytečně neplašila, ale myslíte si, že můžu být těhotná, když jsem měla normálně menstruaci (v ty dny, kdy měla být), tak středně silnou až silnou, jak mívám. A potom jsem v době ovulace slabě krvácela, asi tak 2-3 dny, což považuju za ovulační krvácení. Teď mám ale dostat menstruaci a pořád nic, příznaky, které mám vždycky před menstruací, jako jsou bolesti v podbřišku, zvětšená prsa, náladovost, přecitlivělost atp. mám už asi týden (s přestávkama), do toho se přidala na pár dní taková zvláštní únava.
Vůbec bych to tu neřešila, ale lekla jsem se, když jsem se dočetla, že spousta žen měla normálně menstruaci a byly těhotné. Je ale možné mít menstruaci, ovulační krvácení a být těhotné? To si nemyslím, ale už z toho blázním, tak by mě zajímaly vaše názory a zkušenosti....

anushka111
18. kvě 2015

Tak jsou takové ženy, ale nejde o spousty žen, spíš bych řekli, že půjde o lehké hormonální kolísání podpořené tím vaším vystresováním se, být vámi byla bych v klidu 😉

magdalenax
18. kvě 2015

Moje spolužačka zjistila až skoro v pátém měsíci, že je těhotná. Menstruovala...., no jo, příroda si s námi občas dělá co chce

cepanka
19. kvě 2015

já jsem při ovu jedinkrát zakrvácela a ejhle...🙂

luna7
autor
19. kvě 2015

ale měla jste předtím menstruaci? já nevím, jestli je možné být těhotná, když jsem měla mentruaci a pak i ovulační krvácení...

cepanka
19. kvě 2015

@luna7 menstruaci jsem měla normálně...pak jsem měla ovu, při které jsem zakrvácela..
Pokud to myslíš obráceně, nejdříve ovu a pak MS...tak i tak se mohlo zadařit...můžeš být těhotná a MS můžeš mít ještě několik cyklů klidně..🙂

luna7
autor
19. kvě 2015

@cepanka aha....takže jediná jistota je test...

cepanka
19. kvě 2015

@luna7 tak tak...ale pozor....i na ten může být ještě brzy 🙂

luna7
autor
19. kvě 2015

@cepanka no, pokud bych byla těhotná, tak bych už byla v 6. týdnu, to by test ještě neukázal? a co nevolnosti, ty by se neprojevily?

werunqa
19. kvě 2015

Kámoška mojí ségry měla normálně několik měsíců MS a byla těhotná..

luna7
autor
19. kvě 2015

@magdalenax
@werunqa a to měli MS normální, neměly slabší?

cepanka
19. kvě 2015

@luna7 to je úplně jedno jakou měli....já jí měla pokaždé jinou a to jsem těhu nebyla..každé tělo je jiné a ovlivňuje ho spousta faktorů...takže nezkoumej to a udělej test....
ty bys mimi chtěla?

luna7
autor
19. kvě 2015

@cepanka teď bych ještě nechtěla, bylo by to hodně neplánované, v ne úplně nejlepší dobu, a asi by všichni koukali, včetně přítele...ale ten test si udělám, protože se tím akorát stresuju...

luna7
autor
19. kvě 2015

@cepanka ale kdybych čekala, tak si ho určitě nechám, potrat by mě v životě nenapadnul, ten bych asi ani psychicky nedala...

werunqa
19. kvě 2015

@luna7
to fakt nevím..moje kámoška to nebyla

cepanka
19. kvě 2015

@luna7 udělej test a dej vědět, jak si dopadla..

luna7
autor
19. kvě 2015

@cepanka tak test vyšel negativní...takže to opravdu bude ta hormonální nerovnováha (to teda pořádná!) každopádně všem moc děkuji za rady a sdílení zkušeností

cepanka
19. kvě 2015

@luna7 ideálně ho dělat ráno...🙂

terines
22. kvě 2015

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, po novém roce jsem přestala brát prášky pak jsme používali kondom a od minulého měsíce jsme se rozhodli, že se začneme snažit o mimčo, neměřím si žádné BT, co se týká ovulace mám aplikaci na tel, ale jinak to nijak nehrotíme. MS byla po vysazení po 33 dnech. Teď poslední MS 12.5. přišla o 4dny dřív - slabá ale ne špinění, jednu noc krvácení dost a pak už vůbec,takhle jsem to nikdy nemívala. 2.den MS jsem měla šílené křeče, že jsem málem nedojela do práce, je mi tak nějak zvláštně, mám hodně zvýšený apetit co se týká sexu a včera jsem se rozbrečela u reklamy 😀 ..k dr. jsem objednaná za 14dní..tak nevím, nechci si to zbytečně přivolávat..máte některá taky takovou zkušenost? Díky 🙂

lauraf
28. kvě 2015

Ahoj, jsem na tom podobně, nechráněný sex 11 dní před očekávanou MS (plánovali jsme, ale já si nebyla úplně jistá), tak si říkám, že na poprvé to neklapne a že mám stejně nejspíš po plodných dnech, ale tak týden po mě začalo divně píchat v podbřišku, jen na jedné straně, podobný pocit neznám, bolet v kříži a mít návaly horka... tak si říkám, že to snad klaplo, udělal jsem si TT, ale 10 DPO, takže hodně průkazný 🙂 samozřejmě negativní a 11. den dostala MS, jako hodinky... bolesti jako normálně (docela na to trpím), ale měla jsem jí jen jeden den (normálně tak 5-6) a ještě takovou "poloviční"... Setkal se s tím někdo a šlo o těhotenství nebo jen třeba nějaká hormonální změna? Kdy je test opravdu průkazný, třeba na 95%? Máte zkušenost?

cica002
28. kvě 2015

Statistiky ukazují, že potratem končí 50 - 70% všech těhotenství.Mnohdy žena o své graviditě ani neví, jediným příznakem může být opožděná menstruace. Opakované těhotenské ztráty postihují 0,4 -1 % žen. Citovano z : http://www.forumzdravi.cz/neplodnost/133-opakov...

ana_stazie
29. kvě 2015

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat. pokud by byla MS i přes těhotenství, co by dělala BT? klesla by jako při MS, nebo naopak zůstala vysoká kvůli těhotenství? děkuju

prcekverunka
29. kvě 2015

@ana_stazie Každopádně v těhotenství nemůžeš mít menstruaci. Jen krvácení od zahnizďování vajíčka nebo tzv. estrogenové krvácení.

cepanka
29. kvě 2015

@ana_stazie
@prcekverunka v těhu může být MS i několik cyklů...
BT by měla zůstala vysoká 🙂

ana_stazie
29. kvě 2015

@cepanka děkuju 🙂 takže zlatá BT, podle ní snad poznám vše důležité 🙂 ovu a popř. i těhu

prcekverunka
29. kvě 2015

@cepanka Ne, to fakt nemůže. Z fyziologického hlediska je to nemožné.

cepanka
29. kvě 2015

@prcekverunka je spousta pripadu, kdy se tak stalo...schvalne se na to zeptej svého dr. nebo si projed net ;)

prcekverunka
29. kvě 2015

@cepanka Já se nechci hádat. Z medicínského hlediska je to nemožné. Je to sice krvácení obvykle v termínu menstruace, jinak s menstruací nemá nic společného.

smirda
29. kvě 2015

@prcekverunka @cepanka Tak to se ale v podstatě bavíte jen o názvosloví, ne?. Pro většinu z nás platí - menstruace = teče ze mně krev. A existují případy, kdy krev z ženy tekla i když byla v těhotná a bylo to v části měsíce, kdy z ní ta krev obvykle teče...proto bych asi být Tebou (Veru 🙂) byla shovívavá a dovolila nám laikům říkat tomu menstruace 🙂.

cepanka
29. kvě 2015

@smirda
@prcekverunka ano, samozrejme jde o slovickareni... U tohoto prispevku neni nutne rozepisovat lekarske terminy, zakladatelce by tim asi nebylo zodpovezeno to, co chtela slyset... Je jasne, ze MS = kdyz je ovulace, coz byt u tehu nemuze. Bylo to mysleno tak, ze pri tehu je krvaceni mozne.

prcekverunka
29. kvě 2015

Aha, tak to pardon. Myslela jsem, že to vystihuje podstatu věci - když není menstruace (ale jen krvácení v těhotenství), tak by BT neměla kolísat...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru