UTZ 6. týden. Zkušenosti?

evunka27
11. kvě 2022

Ahoj holky, dnes jsem byla u gynekologa na ultrazvuku, dle poslední menstruace jsem dnes 6+6tt, ale vzhledem k tomu, že ještě 5 den po vynechání byl test negativní, tak to asi nebude odpovídat velikosti plodu.

Co mě ale zarazilo, že mi dělal doktor utz přes břišní stěnu. Tam mi řekl, že nic není vidět a že na těhotenství mám slabou sliznici (8mm).
Dělal vám někdy doktor utz přes břicho takhle často? Není to první nepříjemnost s tímto doktorem a zítra se jdu zeptat k paní doktorce u nás ve městě, která je prý strašně šikovná.
Předem díky

(Jinak pan doktor už je starší pán)

l01991
11. kvě 2022

Teda,mi dr.robila vnitřni až kdesi do 16tt,kdy pak uznala že ditě je již moc velke a začla robit přes břicho.... změnila bych tedy Dr. hlavně když to neni prvni nepřijemnost...

evunka27
autor
11. kvě 2022

@l01991 jdu zítra zkusit tu paní doktorku, jestli k ní nemohu přejít.
Právě to zarazilo jak mě, tak i kamarádku.

l01991
11. kvě 2022

A v prvnim těhotenstvi,7l zpět mi taky (už stary pan) robil vnitřni... (porovnani čr-de) ale prostě ty prvni tt ani nevěřim že dr.uvidi přes břicho pořadně,pokud vubec...

l01991
11. kvě 2022

@evunka27 tak držim palce

nina004
11. kvě 2022

@evunka27 Som druhý krát tehotná,ale teda takto skoro mi dr vždy robil ultrazvuk zo spodu. Cez brucho až niekedy koncom druhého trimestra ak si dobre pamätám

jjasmina
11. kvě 2022

@evunka27 do 10tt vnitřní ultrazvuk

nazka
11. kvě 2022

@evunka27 mně dr taky dělal poslední těhotenství jen venkovní, byla jsem z toho paf. Prý to bylo moc maličké, tak jsem hledala důvody v tom, že to byl venkovní utz, nakonec měl pravdu a nevyšlo to.

Ale teď pozitivneji, s oběma detma jsem byla na utz prvně 6+5 a viděl jen gestační váček, žádné srdíčko. To bylo až o dva týdny později. Ale to kdysi dělal vnitřním.

Držím strašně palce, ať Ti to vyjde 🍀

karkulka1283
12. kvě 2022

Nechci zpochybňovat pana doktora ale asi bych se také poohlédla jinde 🍀 hodně štěstí

evunka27
autor
12. kvě 2022

Tak jsem byla dneska u paní doktorky, tedy sestřičky, zda mohu přejít, tak jsem objednaná na pondělí 😊

evunka27
autor
12. kvě 2022

@nazka tak myslím si, že ve skoro 7tt jentak neodejde, ale stát se může leccos. To spíš pak, že se plod nevyvíjí nebo odumře, než že se nechytne nebo tak 🤔

nita1984
12. kvě 2022

@evunka27 právě mezi 7 a 10tt je míra samovolných potratů nejvyšší, musí naskočit srdeční akce. To jen pro info. Držím palce aby to dobře dopadlo

jjasmina
12. kvě 2022

@evunka27 mě odešlo i v 8tt a samovolny potrat, takže možné to je

l01991
12. kvě 2022

@evunka27 no samovolny potrat muže přijit kdykoli... lehounka jistota (ale ne opravdova) je až od toho 12tt nebo spiš až od 2trimestru... muže byt i zamlkle těhotenstvi atd... hlavně ten 1trimestr je buď a nebo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru