Vysoké hCG a špinění. Máte zkušenost?

fialka103
11. led 2024

Ahojky holky, snad mi některá poradíte a máte zkušenosti.
Poslední ms jsem měla 10/12/2023 a od pátku 5/1/2024 špiním (hnědo-růžová barva). V sobotu taky, v neděli nic, v pondělí zase, v úterý nic, ve středu jednorázově(světle růžová barva) a dnes zase trochu. Mám // čárky na třech testech. Dnes ráno jsem byla na gyndě a p. doktorka mi oznámila, že nic na utz ještě nevidí a vezme mi HCG. Hodnotu HCG mám 998,57 a nelíbilo se ji moc to špinění, že to sama vidí (ne moc, ale je tam trochu). Předepsala mi utrogestan 2-0-2 a v pondělí 15/1/2024 mám přijít znovu na krev na HCG, jak se to vyvíjí. Mám strach, že to dopadne špatně. Bolí mě celkově v podbřišku a do toho to špinění. Měl to taky tak někdo, prosím?

helen_h
11. led 2024

@fialka103 Ve vašem případě je potřeba především ohlídat, aby se nejednalo o mimoděložní těhotenství. Hodnoty HCG jsou na hraně, aby bylo něco vidět přes UZV. Dr postupuje dobře, počká na zvýšení HCG do pondělka a pak musí dobře zkontrolovat, kde je zárodek uložen. V případě stupňujících se bolestí břicha nebo většího krvácení by bylo na místě zajet na gyn pohotovost.
Ale na druhou stranu jsou samozřejmě příběhy, kdy ženy špiní i zakrvácejí, a přesto se jedná o prosperující těhotenství se zdárným koncem.

klokanka31
11. led 2024

@fialka103 Já bych to viděla na mimoděložní 🤔

fialka103
autor
11. led 2024

@klokanka31 to snad ne:( Dr. o mimoděložním vůbec nemluvila. Buď to bude prosperující nebo ne a bude to potrat. Proto se ptám na zkušenosti.

klokanka31
11. led 2024

@fialka103 Já když byla u prvního těhotenství na gyndě kvůli hnědému špinění, taky mi doktorka neřekla že by to mohlo být mimoděložní. Nic neviděla, dala mi duphaston, a čekalo se...Bohužel to mimoděložní bylo.

fialka103
autor
11. led 2024

@klokanka31 Teď se mi to bude furt honit hlavou:( Snad to bude dobrý. Když špiním, tak jen trochu a není to vyloženě tmavě hnědá barva, ale světlá.

lencaa11
11. led 2024

@fialka103 při této hodnotě bych řekla že aspoň náznak by tam měl bejt vidět a když máte k tomu to špinění asi bych si zašla ještě k lékaři pro jiný názor držím palce ☘️☘️

fialka103
autor
11. led 2024

@lencaa11 taky jsem si to právě myslela a řekla mi, že půjde něco vidět až tak okolo hodnoty 1000, kdy už může říct, že to je prosperující 🙏🏼

fialka103
autor
11. led 2024

@helen_h Myslela jsem si, že už půjde vidět aspoň váček. Okolo hodnoty 1000 něco údajně půjde vidět a může říct, že je to prosperující. Po dvou tabletkách, co jsem zavedla ráno jsem zjistila, že zatím nešpiním a ani mě tak nebolí v podbříšku. Někdy mě bolí nalevo někdy napravo a někdy všude, ale dá se to vydržet, není to bolest, co by se nedala snést, jen je to nepříjemné a mam pocit, že je něco špatně a špatně to dopadne

klokanka31
11. led 2024

@fialka103 Já tě nechtěla vyděsit, jen na sebe dávej pozor a kdyby se ti něco nezdálo tak upaluj na pohotovost. U mimo jde o život...

fialka103
autor
15. led 2024

Tak dnes HCG mám 2834,88 mmol/l a uvidím podle ultrazvuku, nevypadá to zatím špatně, ne? 🙏🏼

helen_h
15. led 2024

@fialka103 Teď hlavně ten ultrazvuk, aby byl zárodek správně uložen.

fialka103
autor
27. led 2024

@helen_h tak musím oznámit, že minulý týden jsem měla na ultrazvuku a gestační váček 4mm s tím, že za 3 týdny na kontrolu, nebylo mi oznámeno, že by to bylo mimoděložní a teď mám spíš strach ze zamklého těhotenství, aby se nám vyhlo obloukem 🙂

laiila
12. únor 2024

@fialka103 Ahojky 🙂 Tak jak si na tom?

fialka103
autor
26. únor 2024

@laiila ahojky, jsme 11+1 tt tak snad to bude už jen dobrý a bez komplikací ☺️🙏🏼

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru