Kosmetika pro problematickou pleť. Jaké máte zkušenosti?

lobella
14. zář 2019

Ahoj, prosim o vase zkusenosti. Mam aknozni problematickou plet, smisenou. Masti se, ale zaroven mi bude 30 a plet jiz potrebuje vice hydratace. Premyslim nad znackami A-derma rada Phys-AC, La Roche Posay, prip. Avene. Vyzkousela jsem zn.Uriage zelenou radu, plet se trosku zlepsila, ale nijak zavratne. Stravu jsem upravila jiz pred lety, vyhybam se sladkostem, piju jen vodu, mam dost ovoce i zeleniny. Kojim, takze zadne vitaminy neberu. Pripadne doporucte jine znacky a vase zkusenosti. Chtela bych se vejit do 1tis za sadu (cistici gel+krem).

vecerinka
15. zář 2019

Me pomohla voda od Biodermy. Kupuju v akci přes net 1000 ml (tj 2 balení po 500ml). Vyšlo mě to cca do 650kc.

eeevee
15. zář 2019

Ahoj, všechny tyto značky jsem také vyzkoušela, někdy se pleť o něco málo zlepšila, ale jen na čas... ještě mi celkem sedel Ryor, ten je cenově úplně jinde, než výše vyjmenované. Teď mám Bioline, jsem spokojená, k tomu chodím ještě i jednou za mesic na kosmetiku. Až porodím a dokojím, mám v plánu jít na kliniku estetické medicíny, jestli mi něco poradí - nějakou vitaminovou kůru, laser, atd 😊 je to hrůza, člověk by čekal, že bude ve 30 řešit už jiné věci, než akné 🤦‍♀️

vecerinka
15. zář 2019

Třeba se to porodem a pak časem zlepší. Já jsem měla u druhého dítěte pleť taky nic moc. Jenže mě pomohla ta Biodermy a mam ji pořád. Značky co píšeš ty jsem ani neměla. Já teď spíš řeším krém na vrásky 😆

lv
15. zář 2019

The Ordinary serum a krém, kosmetička, kožní lékař

klovalka
15. zář 2019

Ahoj, myslím, že nejlepší je najít si zkušenou kosmetičku.

lobella
autor
15. zář 2019

Holky u kozni jsem byla uz v puberte, kdy to bylo v tezke forme akne, dala mi pres vodicky, prasky, gely snad vsechno, nic nepomohla, poslala me na gyndu, takze HA, na kosmetiku nemam bohuzel cas, nemam zadne hlidani, manzel chodi domu vecer, bydlime na vesnici, neumim si to predstavit

kristyna233
15. zář 2019

Obyčejný peroxid vodíku za 50 Kč 👍 na obalu píšou pleťová voda, tak jsem to vyzkoušela a spokojenost 😃

vzkazyzuniverza
15. zář 2019

Ja po vsi ty chemii a mastickach, vodickach od dr, vichy a tak, zkusila jsem toho hodne a nejvice mi pomohla kosmetika Cannaderm, maji radu primo na akne a kosmetika Jeunesse bahno z mrtveho more, maji ruzne masky a veci na plet, ta maska je proste nejlepsi. Jinak zadny cukr, vysadit tezka, nebo nadopovana masa, uzeniny.

ebak
15. zář 2019

Mě bude 32 a bojuju s akné od 10.Za ty roky mi nejvíce sedí voda od biodermy.naopak zkoušela jsem avene hydratační mléko a byla to hrůza, strašně jsem se mastila...

ela90
15. zář 2019

Každému sedne uplne neco jineho. Na me nejlip působí 1-2x tydne bílek nechat zaschnout a umyt, nejlepsi čistič a pak lehké hydratacni krémy. Zkouším jit cestou bez chemie, ale je to pomalu vetsi věda nez použít co mají zrovna v krámu. Paradoxně se mi plet zhoršila v létě kdyz jsem zacala používat drazsi značkový tonovany krem ze jsem se chtela chranit proti sluníčku...

lobella
autor
15. zář 2019

@ebak myslis micelarku zelenou? Nebo jakou vodu mas na mysli?

ssluniiii
15. zář 2019

Ahoj, řešila jsem to samé. Šílené akné, úplné boule, z toho jizvičky... Pomohlo mi oplachovat micerální vodu, protože ta ucpává póry jak prase (i když napíšou na obal neoplachivat), používám večer přírodní za studena lisovaný meruňkový olej na vlhkou pleť, ráno hned pleť vyčistit pěnou/gelem a pak používám krém od Havlíka Krásná paní. Od té doby co takhle praktikuji, se mi neudělal jediný pupínek

chaira
15. zář 2019

Také bojují s akné od puberty, krémy, mastičky, ošetření u kosmetičky, nikdy žádné výrazné zlepšení. Ani těhotenství to nezachránilo. Pak jsem zkusila přírodní kosmetiku zn.Atok, Bioaroma, atd. Zlepšení bylo ale ne výrazné. Až jsem objevila pár blogerek co mají vyzkoušenou zn.The Ordinary( Anglie) a nestačila sem se divit. Přípravky nejsou úplně drahé, proti tomu co koupíte za měsíce v drogerii nebo lékárně, ale účinek je opravdu znát. Hlavně je důležité pleť čistit ráno, večer a dostatečně hydratovat. Jinak se nedostatečná hydratace projeví pupínky. Nyní se mi udělá pupínek 1x za týden, pleť mám hezčí než před pubertou😃

lobella
autor
15. zář 2019

@chaira auzu se zeptat, jake presne serum od The Ordinary ? Pripadne jako pouzivas kompletni peci? Cim cistis, co mazes atd?

denissima
15. zář 2019
misko5
15. zář 2019

@lobella píšu zprávu ať tady nespamuji.

lobella
autor
15. zář 2019

@misko5 bezva, dekuji

ebak
15. zář 2019

@lobella mám micelární vodu růžovou a po letech spokojenost

chaira
15. zář 2019

@lobella Bufet sérum, Hyaluronové sérum, Niacinamid a zinc sérum, střídám to, pleť odlíčím olejem nebo balzámem, tonikum, micelární voda pleť vysušuje! tu ne, pak nanesu sérum a hydratační krém. Krémy střídám od bioline nebo i Dermacol teď mám, chci vyzkoušet Cerave značku. Ty séra jsou v lahvičkách, stačí toho pár kapek na pleť, vydrží celkem dlouho. Koukněte na web deciem.com, dočtete se více i v češtině.

hojda
15. zář 2019

@lobella Za mě z The Ordinary rozhodně The glow tonic, ten mi zabral asi nejvíc.

hojda
15. zář 2019

@lobella Jak přesně a čím si čistíš pleť? To mi přijde jako základ, důležitější než krém.

lobella
autor
15. zář 2019

@hojda plet cistim vzdy gelem ve sprse, nepouzivam micelarky, nevyhovuji mi i kdyz ke oplachuji, cistim obyc rukou prsty, kartacky mebo gely se zrnky mi plet drazdi....neshanim jen krem, ale celou radu

hojda
15. zář 2019

@lobella A po tom gelu už ničím nedočišťuješ? Zjistila jsem, že jen po použití gelu se pleť nevyčistí. Já použiju čistící gel, pak odličovač oční a micelárku a potom tonikum bez alkoholu a tím stáhnu tu micelárku a čistím tak dlouho dokud není tampónek čistý, pak použiju The ordinary https://www.beautybay.com/p/the-ordinary/glycol... a pak krém. Pellling používám pouze enzymatický (bez zrnek) https://www.ziajaprotebe.cz/kozi-mleko/kozi-mle... . Krém bych zkusila se šnečím slizem. Jednou jsem byla na kosmetice a měla jsem šílenou bradu s boláky po MS, že mě kosmetička chtěla poslat na kožní pro atb a dala mi korejskou masku se šnečím slizem a za 2 dny to bylo fuč! Podle výrobců má šnečí produkt schopnost zklidňovat, regenerovat a hojit pokožku. Chce to zkoušet, každému vyhovuje něco jiného.

hojda
15. zář 2019

@lobella Ještě něco podobného jako je The Ordinary https://www.makeuprevolution.cz/skincare/#nedok...

2hanah
15. zář 2019

@lobella A-derma je u mě top, super kosmetika na akné, nevysušuje, pak Bioderma -čistící gel, gommage (tedy peeling) a krém, mají celou řadu. Pak cokoliv s kyselinou salicylovou, to už stačí i jen drogérie a třeba mycí gel od Loreál. Jinak samotná kosmetika mi nikdy úplně nepomohla, mazala jsem inkriminovaná místa delší dobu gelem od kožní doktorky Isotrexin a ten byl k nezaplacení, uměl hluboko v kůži zničit bakterie vyvolávající akné a v nejhorší době jsem využívala retinoidy - konkrétně Curacné, zabralo asi na několik let, možná navždy, ale hroznej driák na organismus, ale ani tak nelituji, to akné jsem k smrti nenáviděla a ty otřesný obrovský hnisavý boláky, fuj!

kyti75
16. zář 2019

Mě pomohl od ATOKu měsíčkový krém a hřebíčková pleťová voda. Doporučila mi to kosmetička a obrovské zlepšení.

bernicka
16. zář 2019

Za mne top Ryor, zkoušela jsem kde co a tam mám viditelné výsledky.

lobella
autor
16. zář 2019

@2hanah nakonec jsem tu A-dermu objednala, tak zkusim, z drogrky jsem mela take, gely jeste dobre, ale krem vubec nevyhovuji, bud me malo hydratuji a mohla bych se mazat xkrat denne, nebo plet zatezovaly, delaly se pupinky a plet se jeste vice leskla, proo zkousim lekarenskou

2hanah
16. zář 2019

@lobella Lékárenská je dobrà, máte pravdu, pracovala jsem v parfumerii a později i v lékàrně a právě i u kosmetiky, tak už mám dost zkušeností a vím, že drogerie nemá s vhodnou a funkční kosmetikou na pleť vůbec nic společného, jen vyhozené peníze a člověk naštvaný. Přeju hodně zdraví a krásy a kdyžtak zkuste ten Isotrexin, fakt zabírá a přitom nevysušuje, pleť se ani neloupe nebo tak.

katcerv8
16. zář 2019

Prosím, a jaké konkrétní výrobky používáte od A-dermy?