9-mesačný sa chce dojčiť viac ako doteraz

kristina210
1. apr 2024

Ahojte,
Váš názor...9 mesačný syn je od narodenia kojený...od 4.5 mesiaca na odporučenie pediatra už dávame prikrmy...nie je obrovský jedák,ale každý deň zje raňajky (napr.60 g jogurt s ovocím), desiata (50-80g ovocie), obed (do 100 ml zelenina s mäsom alebo polievka), večera (do 100 ml kaša)...
Čo ma prekvapuje je,že sa chce kojiť viac ako doteraz (nie ukľudniť,nie cítiť mamu ...), ale naozaj pije pomedzi každý prikrm + ráno,večer + 3-5x v noci...denne sa tak kojí približne 10-12x
Keď mu idú zuby a pod. tak jasne,to vysí na mne stále,ale on si vyžaduje,aj keď ho nič "netrápi".
Kojim na požiadanie...všetko ok,len som čakala, že čím bude väčší tým menej bude kojenia vyžadovať...
Máte skúsenosť?
Denne vypije cca 2 dc vody

hipuska
1. apr 2024

Ako vieš ze pije? A nedudluje?

kristina210
autor
1. apr 2024

Podľa tlaku a jeho je kraaaasne počuť keď prehĺta🙂

thereisabear
1. apr 2024

@kristina210 rastový špurt? Ono sa to mení stále, aj ešte bude.

54tinka54
1. apr 2024

@kristina210 no napr môj 9 mesačný zje na desiatu 120ml ovocia, na obed 200ml príkrm, na olovrant celý 150g jogurt a na veceru 150ml kaše a pred spaním stiahne 180ml UM. Kojí sa už pomenej, asi tak 5 krát za 24h. A u nás to vždy bolo tak, že s každým zavedeným príkrmom kleslo aj počet kojení. Tvoj keďže spapá menej stravy, tak si to dorovnáva kojenim, z niečoho predsa rásť musí 🙂 keď sa rozpapá viac, myslím že klesne aj počet kojení. Ale nejak by som to nehrotila, každé bábo má svoje tempo. Veď do roka by malo byť gro stále mlieko a strava len také zoznamovanie. Ale moji synovia sú obaja extra papkači 😅🙈

tani777
1. apr 2024

Takto je to normalne,prikrmy sa k dojceniu pridavaju (preto su to PRIkrmy) a nemaju ho nahradzat 😊 ono moze prist aj obdobie,kedy sa bude dojcit este viac ako predtym..je to normalne a ziaduce pre tvorbu mlieka 😊