Ako zvýšiť tvorbu mlieka?

maminka552
18. aug 2014

Ahojte maminky potrebujem poradit 🙂 budeme sa stahovat zo zahranicia no a na to budeme musiet vybavit vela veci.. preto sme nuteni nechat naseho 4 mesacneho synceka u babky a dedka.. problem je v tom ze kojim a teraz musim priebezne odsavat mlieko. Lenze ked si teraz odsajem malinkemu nestacii to mliecko co ostane.. ako mam dosiahnut vyssiu tvorbu mlieka pijem vineu caro caje polievky vetko 🙂 zatial dva dni a nic ako dlho to potrva a podari sa mi to??? A myslite ze potom mlieko nestratim ked budeme od seba s malinkym??

evittam
18. aug 2014

@maminka552 No ak budeš od neho dlho preč tak je možné že to mlieko stratiš. A to si chceš celú dobu odsávať alebo ako? Lebo ak nebudeš ani odsávať, tak mlieko stratiš určite....A skús senovku grécku a benedikt lekársky v kapsuliach - vrelo odporúčam, moc mi to pomohlo 🙂
http://4z.sk/index.php/eshop/caje/bylinky/bened...
http://4z.sk/index.php/eshop/caje/bylinky/senov...

siska53
18. aug 2014

@maminka552 ako dlho budes prec?
ja som bola 4dni prec,za ten cas 3dojcenia a asi 2odsavania a mlieko som si len rukou vytlacala(pokazila sa mi odsavacka) a dojcenie prezilo..

Dalsia vec,malo by sa ti to upravit,ja som si stimulovala laktaciu tak,ze na jednom prsniku dieta,na druhom odsavacka. (robila som si zasoby mlieka kvoli tomu odluceniu - moja operacia zlcnika a pruhu).
Mne pomohlo to... Urcite dost pit a teraz castejsie prikladat. Sudim podla mojej skusenosti.

daniela77
18. aug 2014

No ja nie som nejaký extra odborník na dojčenie, ale dojčila som obidve deti rok. Najlepšie na tvorbu mlieka je podľa mňa veľa tekutín a hlavne psychická pohoda. Čím viac budeš chcieť mať viac mlieka, čím viac na to budeš myslieť, tým to bude horšie. Ono je fajn nechať nejaké to naodsávané mliečko, ale neviem si osobne predstaviť keď odídeš, či nebudeš mať problém ty. Ak si nebudeš pravidelne odsávať mliečko, tak neviem či ho aj nestratíš. Alebo aby si nedostala nejaký zápal prsníka, to je tiež nepríjemné. Ja by som sa hlavne nestresovala, odsala co prsník dá, a existujú aj umelé mlieka pri najhoršom. Ale každopádne je to otázka skôr pre laktačnú poradkyňu ako pre nás ostatné mamičky. Držím palce...

maminka552
autor
18. aug 2014

no idem prec na 4 a pol dna a samozrejme ze chcem odsavat tak dufam ze to mliecko prezije a hlavne ja ze to prezijem :( uz teraz som z toho v strese tak sa musim prestat lebo ma trafi slak :(

mamahanky
18. aug 2014

moja sestra bola v tomto obdobi dva tyzdne v nemocnici a ja som sa jej starala o malu....mala nieco odsate ale dvakrat za den som jej davala umele mliko hlavne vecer a v noci aby mi dlhsie pospala.....a po dvoch tyzdnoch uplne kludne presli na kojenie takze si myslim ze 4 dni bude uplna pohoda....samozrejme ty si musis kazde 3 az4 hodiny odsat aspon trochu aby sa mlieko tvorilo dalej....

angeljh
27. aug 2014

Ahojte dievcata. Mam na predaj benedikt lekarsky a k nemu sam zadarmo senovku grecku. Zostalo mi a uz sa pomaly odstavujeme tak uz nevyuzijem. Ak ma niekto zaujem kuk do mojich inzeratov.