Chcem kojiť a nedokrmovať odsatým mliekom. Ako to dosiahnuť?

weronka9
8. okt 2012

moja malá má 11dní a kojím ju asi hodinu a potom ju dokrmujem odsatým mliečkom z fľašky.vypije mi koľko krát aj 100ml naraz.ako dosiahnem to, aby som ju len kojila a nemusela odsávať?? mlieka mám veľa a nestačím odsavať a kojiť.dik za radu

chovancova27
8. okt 2012

Skús si toto naštudovať: http://dojcenie.wordpress.com/ mne táto stránka veľmi pomohla

dudu
8. okt 2012

tak neodsavaj a len koj a ono sa ti to upravy samo, jedno kojenie jedno prsicko, ale dlho aby vypila aj to zadne hustejsie mliecko a nebola hladna. Alebo si vyhladaj laktacnu poradkynu, kym neurobis nejake chybycky. 😉 😉 😉 😉 Vela stastia ja som kojila 16 mesiacov, uzasne obdobie 😉 😉

ivuska1680
8. okt 2012

ahoj...ak mas vela mliecka tak koj a aj odsavaj...lebo cim viac budes kojit a aj odsavat tym viac mliecka budes mat...a to je dobre...zvysok odsateho mliecka nechaj vychladnut a kup si v lekarni sacky na materske mliecko (niesu lacne....no mliecko je neopisatelne drahe) a daj mliecko do mraznicky ...mlieko v sackoch ti vydr. asi tak pol roka...takze ak potom nedajboze budes mat malo mliecka je to tvoje SOS ....🙂
a je najlepsie aby tvoje dieta bolo iba kojene a nie aj po kojeni este dokrmovat...
ja som tiez zo zaciatku kojila 40 minut no potom som si zavolala laktacnu poradk. a povedala mi ze pri dobrom a kvalitnom kojeni uplne staci 10 minut ... a maximalna doba medzi kojeniami su 3 hod. takze akonahle budes vidiet ze tvoje dieta je hladne nevahaj a daj mu prsnik..🙂
potom samozr. odgrgnut a spat🙂
a este jedna rada maj radsej sklenenu flasu na mlieko a nie inu..🙂 ak este nieco budes chciet tak napis....ja som rodila 16. maja 🙂

brtkulka
8. okt 2012

ahoj, ak mas vela mliecka a chces upravit laktaciu, tak si neodsavaj, iba koj (striedaj prsniky ako bolo spomenute, aby sa ti dostalo k zadnemu mliecku). odsavaj iba v pripade, ze mas preplnene prsniky alebo hrcky (aby sa ti nezapalili). laktacia sa ti upravi sama podla potrieb babatka, nam to trvalo asi 3 mesiace, niekomu kratsie, v sestonedeli sa tvori najviac mliecka. a hlavne by som ti poradila, nedavaj mliecko z flasky, babatko mas malicke, nech ti taha z prsnika, neuc ho na flasku (ina sacia technika ako pri sati z prsnika). a tiez by som ti odporucila laktacnu poradkynu, pozrie sa ti na techniku kojenia atd.... mne velmi pomohla. inak zo zaciatku je normalne dlhsie kojit, ked je vacsie dietatko, vie sa rychlejsie napapat (uz to zvladame za 5 minut)...vela trpezlivosti a velka mliecka prajem. 🙂

lenkahruskova
8. okt 2012

Ja som zo zaciatku tiez kojila asi 40 min, ale casom maly zosilnel a aj sme sa naucili ako na to a zo dna na den sa to upravilo a bol napapany za par minut. To bola velka ulava...🙂. Vsetci ma varovali pred flaskou, lebo z nej to ide lahsie a moze sa stat, ze babatko zlenivie, zacne odmietat prsnik a bude chciet len z flasky. Dava to zmysel, tak by som si na to asi davala pozor. Kojenie nejde na zaciatku az tak lehko a prirodzene, ako si ludia myslia a maminka aj babatko sa to musia naucit. Ale je super, ze chces a ze mliecka je vela. Odloz flasku, mozno sa bude mala par dni trocha hnevat, ale vydrz par tyzdnov a vsetko sa upravi. Moj maly dokonca zacal odmietat prsnik uplne, ked mal asi dva tyzdne. Isla som zosaliet, ale nejako sme to ustali a od toho 2.-3. mesiaca uz pil, ani neviem ako. A cuckal do roka a pol. Takze len trpezlivo, babatka su sikovnejsie a mudrejsie ako by sa zdalo, a ked su hladne, napiju sa kolko treba... 😉 .

nikolka2
8. okt 2012

Ked mozem aj ja z vlastnej skusenosti ,,,tak kojit kojit kojit a neodsavat 😉 ja som kojila strasne rada syna kojila som ho 17 mesiacov a som rada a mozem to aj porovnat lebo dceru som nekojila 🙂 Tak drzim palceky ,,,pekny vecer 🙂

1234lubka
8. okt 2012

neodsavaj vobec len ju nechaj na prsniku kolko chce. super ze mas kopu mliecka. vies z flasky jej ide mliecko lahsie. len ju nechaj nech saje z prsnika, mozno si bude zidat castejsie ked nevypije kollko bude potrebovat. male babo by malo pit kolko chce a tak casto ako chce

palomka
8. okt 2012

ahoj. aj moj syn tiez prvy mesiac papal vyse hodiny kym mal dost...ale preslo to. ked citis, ze mas hrudky alebo plne prsia tak vtedy si odsaj a daj do mraznicky na horsie casy (ked nebudes doma, na prve prikrmy...) ale inac len dojci a tvorba sa ti upravi sama ako babatko potrebuje 😉

gzzzl
8. okt 2012

Ahoj, ja mam 17 mesacnu dcerku, a co pises, bol aj moj sen...
Psychika hra pri dojceni velku rolu. My sme prve 2 mesiace dokrmovali Hipp HA mlieckom (s cim sme zacali v spitali), lebo moja Emka bola stale hladna... mala som pocit, ze nemam dost mlieka az raz...
...som bola u pediatra a normalne mi povedal, ze aj 3x denne mozem dokrmovat mliekom (HIPP), ale najprv mam dat dietatu materske mliecko... mna ti to tak upokojilo, ze som kratko nato uplne vysadila umele mlieko, lebo som mala tolko materskeho... toto pomohlo mne...a dodnes kojime :D

neodsavala som nikdy

vela stastia

marmota
8. okt 2012

ahoj, @dudu spomenula vyhladanie laktacnej poradkyne, kym neurobis nejake chybicky... chybickou je uz to dokrmovanie flaskou. pri piti z flasky nejde len o to, ze mliecko rychlejsie tecie, ale je to ina technika ako pri sati z prsnika. nemusi, ale moze sa stat, ze tvoja dcerka sa ti uz nebude spravne prisavat alebo bude odmietat prsnik, naco sa viazu dalsie problemy. ak je este hladna, znova jej ponukni prsnik, striedaj ich. dokrm ju inym sposobom len ak prsnik odmietne. na tvojom mieste by som kontaktovala laktacnu poradkynu, je ich dost nielen tu na MK, ale aj mimo - napr. na www.mamila.sk alebo dojcenie.wordpress.com alebo www.pronatal.sk drzim palce a vsetko dobre prajem!

euka210
9. okt 2012

neodsavat, nedokrmovat (a uz vobec nie flasou), dojcit a ak je tak vela mlieka ze su prsia bolave, tak odstiekat a zamrazit mliecko.

boka79
10. okt 2012

Preco ju dokrmujes flaskou? Ona je velmi malinka a nedokaze si mliecko este vysat s velkou silou, musi sa to naucit, a preto to babatka robia tak, ze sa dojcia, spia, dojcia , spia, hlavne taketo malinke, ked ti pribera dobre, tak ju len prikladaj, nechaj oddychnut a prikladaj a nedaj flasku, lebo zisti, ze z nej ide rychlo a na prsku sa jej nebude chciet potom pit a bude to stale horsie. ked nepribera,zavolaj laktacnu, ukaze Ti ako dokrmit - po cievke, prste, aby si neohrozila dojcenia. Drzime palce