Mám prestať dojčiť a prejsť na umelé mlieko?

ankanl
6. máj 2013

Som zúfala :( dcérku 13 mesačnú kojim od narodenia na požiadanie, v noci sa budila a aj budí často a chce len MM. Vždy som vravela,že budem kojit minimálne 2 roky aj neviem keby čo sa dialo. Len teraz neviem čo robiť. Som v treťom mesiaci tehotenstva a podľa dcerkynho správania som usudila, že je mlieka menej. V noci sa budí veľmi často, niekedy aj dva krát za hodinu, a stále chce piť, v poslednej dobe má aj dosť kuse do prsníka. Bojím sa, že mi raz odkusy bradavku:( k tomu všetkému som veľmi unavený a už neviem ako to riešiť... Vydržať kým sa odstavi sama, alebo skúsiť UM? UM mlieko mi odporučil aj pediater, lebo dcérka váži 8.100 gramov ( poradňa váha bola 1820 g )...

ankanl
autor
6. máj 2013

Namiesto končiť malo byt kojit....sa ospravedlňujem ;)

ematko29
6. máj 2013

@ankanl ja by som prešla na umelé,ak by som bola tehotná.Tvoje mlieko sa mení hormonami adcerka je už velká.

moon1979
6. máj 2013

@ankanl tiež by som už MM neriešila ...

maragn
6. máj 2013

Dala si jej tolko mliecka kolko sa dalo, spokojne daj umele. Aj ked hned ti ho neprijme, ale neboj. Zacni viac jogurtikov, syry, a mliecne polievky. .. Na mlieko si bude musiet zvyknut, myslim umele. Mojim detom to trvalo. A v noci jej ponukni cistu vodu, pritul si ju a nedaj prsnik a odstavite sa v pohode.

maragn
6. máj 2013

A este k tym umelym, moj imunolog vravi, ze deti mlieko nepotrebuju...ani .umel. Ani kravske...to vraj ide o reklamu.

lenka26386
6. máj 2013

sestre kúsal tiež prso a ona bola z toho zúfalá a on jej tak naznačoval že nechce on sa tak odstavil sám a vyskúšala UM a krásne papkal...
.