Dcera odmítá prs, máte zkušenost?

pajii23
22. říj 2014

Ahoj ....
Už si nevím rady a jsem na pokraji zoufalství ☹ Od propuštění z porodnice mně trápí nadměrná tvorba mléka a teď se mi ještě ucpal mlékovod. Do teď to šlo. Před kojením nahřát, po kojení obklad z tvarohu. Ale poslední dva dny se malá k tomu prsu vůbec nechce přisát a odmítá ho. Jelikož jsem slabota a po 15 min boje to vzdám a dám ji to druhé aby se najedla ( asi ji to z jednoho stačí spí 3-4 h ) tak se snažím to mléko aspoň trochu odstříkat aby se to nezhoršovalo. ☹ Někdo nějaké zkušenosti nebo rady ?? ☹ ☹ ☹

lenule01
22. říj 2014

Kamarádka kojila rok a půl jen z jednoho prsa. Její syn prostě ,tuším, levé prso odmítal a chtěl pít jen z pravého. Po nějakém čase se tvorba mléka v levém zastavila a opravdu po celou dobu jela každé 4 hodiny jen na jedno prso. Jinak bych se zkusila ještě poradit s nějakou laktační poradkyní 🙂

ally8
23. říj 2014
llluckaaa
23. říj 2014

@pajii23 Za sebe doporučuju prso odsávat a pořád k němu zkoušet přikládat, třeba se časem prcek chytne. A ano, dá se dlouhodobě kojit z jen jednoho prsa, ale z vlastní zkušenosti bych to moc nedoporučovala... Proč myslíš, že máš ucpaný mlékovod?
Zkus dát dotaz sem a nebo se podívej, jestli někdo neřešil stejný problém 😉 https://www.modrykonik.cz/group/2356/

pajii23
autor
24. říj 2014

Protože mám zatvrdlinu jen na jednom místě a to nahoře. Zbytek prsu je normální

lenicka07
24. říj 2014

@pajii23 Při ucpaném mlékovodu jsem neměla zatvrdlinu, ale část prsu nalitou, jak mléko neodtékalo. Malý to samozřejmě nevytáhl, musela jsem si pomoct jehlou. Ale prs neodmítal. To dělal když byl pár týdnů starý, bez důvodu. Na tvém místě bych zkoušela odstříkat, třeba je to jen přechodné. . U nás se to srovnalo samo, i bez odstříkávání, ale to odmítání nebylo úplně vždy, semtam vzal a něco vypil, i když mnohem míň než z druhého. Kojím doteď z obou.