Jak přestat kojit?

bekyc
19. dub 2017

Ahoj, jdu si pro radu ohledně kojení. Kojím už jen jednou denně (ráno), chci přestat úplně, ale bojím se zánětu, ze začátku jsem s tím měla problémy. Existuje nějaký čaj který sníží tvorbu mléka? Nebo ještě trochu odsát? Vím že už ho mám málo ale stejně mě vždycky k ránu dost bolí prsa.
A další otázka: co si myslíte o nahrazení UM domácím rostlinným mlékem? Synovi bude rok, myslíte, že můžu dávat místo UM třeba rýžové? UM má před spaním a jednou v noci. Mléčné výrobky jinak má (jogurt, domácí lučina, kaše...)

yerry
19. dub 2017

@bekyc já jsem u první dcery kojila částečně... Tzn že jsem nakojila a pak dala UM. Kvůli zvracení a neklidu miminka jsem tenkrát přestala kojit úplně. Sekla jsem s tím že dne na den a bez problémů. Když jsem měla pocit že mne prsa chtějí bolet tak jsem šla do sprchy a v horké sprše trošku odstřikla aby se mi ulevilo. Mlíko se přestalo tvořit bez problémů... Když konus jen jednou denně tak by to takový problém být neměl.....
Rýžové mlíko je fajn, nemám sice osobní zkušenost ale švagrová po odstavení malemu dávala rýžové mlíko a chvalila ho 😉

viridie
19. dub 2017

@bekyc Já když končila s kojením,tak jsem popíjela šalvějový čaj a opravdu je na vymizení laktace dobrý. A můj osobní názor je,že pokud má dítě pestrou stravu, dostatek mléčných výrobků,není od roka UM vůbec nutné.Rostlinná mléka jsou také bezva věc 🙂

tery_s
19. dub 2017

Z čajů šalvěj, mata by mělo laktaci zastavit a neprikladat nemazlit na nahou kůži. Pokud má plnohodnotnou stravu a mléčné výrobky co uvádíte, tak už UM nepotřebuje. Zkuste nabídnout vodu,čaj a podle plen(5-6/24h)přidat tekutiny, napr. Vývar, smoothie

jani76
19. dub 2017

Náš malej také pil bez problémů rýžové, sójové a mandlové mléko - od fi. myslím že ALPRO, koupíš např. v DM drogerii.

valkyra222
20. dub 2017

Malý v lednu oslavil druhé narozeniny když jsem zjistila že jsem těhotná.gynekolog řekl ze by bylo lepší už ukončit kojení takže týden po narozeninách syna jsem ho už k prsu nepustila snažila jsem se ho uspat jinak a začal mi snídat svacit i veceret jogurty cize si to krasne vynahrazuje. Co se týče zánětu mě se mléko ještě jeden den dělalo ze jsem cítila boulicky v druhém prsu než že kterého naposledy pil ale po třech dnech se mléko vytratilo a já nepotřebovala ani žádné tabletky nebo zábaly 🙂

soyevita
20. dub 2017

@valkyra222 Malý jí 3x denně jogurt?
Jinak i těhotenstvím se sníží laktace.....
@bekyc Jsou i homeo na snížení laktace