Kojení přes den. Poradíte, prosím?

martinatd
19. dub 2021

Ahojte všem, potřebuji radu ohledně kojení protože už jsem bezradna. Řekla jsem si že to nebudu řešit a budu fungovat tak jak si maly "řekne" ale nejsem si jistá zda opravdu dělám dobře. Syn 5 týdnů a řeším kojení během dne . Ráno a dopoledne je to v pohodě malého nakrmim, trošku si zdrimne pak se vzbudi prebalim pohrajeme si všechno fajn, ale odpoledne nastane nějaký zlom, maly usne vzbudi se a pláče nezabírá nic než prso, ale u prsa zase usne , pospi 5-10 minut vzbudi se s pláčem a jediné co opět zabere je zase prso. Snažím se prebalit a tím ho i probrat ale nezabírá to ani nic jiného, pláče dokud zase nedostane prso jenže zase usne a tak je to až do večera furt dokola.. občas se mi ho podaří udržet vzhuru snažím se ho zabavit jak jen to jde jenže za cca 15 minut začíná zase plakát a chce zase prso. Přes den už se mu nepodaří pořádně usnout a jestli jo tak na pár minut, snažila jsem se mu prso vzít i dřív hned jak začne jen cumlat ale to neklaplo.. takže vlastně doslova půl dne jen ležím s malým .Nevim zda to tak nechat a doufat že se to změní nebo to řešit 🤦‍♀️🤦‍♀️

jijulka
19. dub 2021

co chceš resit, je mu 5 tydnu, potřebuje jen prso a suchou plinu. A neboj, to dlouho nepotrva

anet_98
19. dub 2021

@martinatd a nemůžou to být prdíky? Nekroutí se, nenapíná? Mě tohle syn dělal když měl koliky a ani u prsa dlouho nevydržel. Jinak opravdu vydrž, zatni zuby, bude lépe. Já do 9 týdne vypadala jako zombie a nedokázala nic moc doma udělat. Sváteční den byl, kdy jsem udělala oběd a stihla i uklidit kuchyň. Jinak jsem vše dělala, až když přišel přítel a malého chvilku vzal. Jinak nám hodně pomáhalo vibrační lehátko a nositko. Držím palce, ať je to brzy lepší 🥰🍀

maaaadlaaaaa
19. dub 2021

@martinatd já to s malou taky 6 týdnů mám odpoledne náročnější než ráno a přisuzuju to spíš bříšku. Přece jenom přes noc a ráno jsi na lačno a v mléku ji toho nemá tolik co dráždit. Po obědě a večeři už to je v mléku znat a může mít nebo ji něco nemusi sednout. Taky jsem si myslela, že chce prso, ale ona chce hlavně cítit mě a když leží na bříšku lépe se ji tráví, takže je spokojená jen v téhle poloze. Hodne mi pomohl nahrivaci polstarek a koupání v sedě v teplejší vodě. A spí pak krásně a docela dlouho.

jjasmina
19. dub 2021

Já první půl rok snad jen prebalovala a kojila a kojila.do roka mi i v noci byla na prsu co hodinu i co půlhodiny.Takže si myslím, že je to naprosto normální, je malinký chxe vás, blízkost, pocit bezpečí nic v tom nehledejte, já mám pocit, že ti kojomilove jsou prostě zavislaci na mamince

martinatd
autor
19. dub 2021

Dnes to rozhodně prdiky jsou , sice neplace ale může se ukroutit, jestli to byl tenhle problém i v minulých dnech, to nevím, každopádně vidím že nejsem sama a asi ano, budu muset vydržet 🙏😊kez bych mohla koupat každý večer, to miminko tak krásně unaví, ale je moc malý na tak časté koupání 😏

qistyna
19. dub 2021

@martinatd uplně v klidu ho nechej, to bude růstový spurt, bývá okolo 6týdne, 3měsíce a dál.. potřebují v tom obdobi více mléka, navyšují si laktaci a prostě rostou. Trvá to tak zhruba týden

jjasmina
19. dub 2021

@anet_98 já vypadala jak zombie do jejich cca 13 měsíců, pokud se budila alespoň po 2hod tak jsem si piskala, byl to fakt mazec no

jjasmina
19. dub 2021

@martinatd miminka se normálně koupou denně, já teda koupala obden, malá to nesnasela, rvala jak tur. Jinak pozor na to co jite, třeba ho to nadyma, my neměli problém s ničím teda

qistyna
19. dub 2021

@martinatd a jestli nemá potíže s ekzémem tak v klidu koupej, stačí obyč teplou vodou bez ničeho a pak promazat slunečnicovým olejem, zacvicit po koupeli s nozkama, je naopak bezva z toho udělat rituál, pomůže ti to pak k uspávání 💪 koupu vyjma po očkování každý den a nemůžu si to teď vynachválit

maaaadlaaaaa
19. dub 2021

@martinatd ja nechtěla koupat každý den, ale ji to dělá dobře. Koupu ve weledě a nebo jen teplé vodě. Spíš jen "sedí" naložená s ponořeným bříškem. Nemyji ji jen ji spíš polévám.😊

anet_98
19. dub 2021

@jjasmina to já mám štěstí, že mě malej od 3 měsíců spal alespoň 4-5h v kuse, ale do 3 měsíců jsem si to pěkně vyžrala (max hodinu spánku a pak hodinu řev) 🙈

jjasmina
19. dub 2021

@anet_98 u nás dva měsíce se budila po 3-4hod, po 3. Měsíci Spala dokonce celou noc a od 4' vydržela max půl hodiny a do roka byl její max 2hod v kuse

jijulka
19. dub 2021

@martinatd proc bys ho nemohla koupat kazdy den??