Odsávání MM. Po jaké době od kojení odsáváte a kolik odsajete?

misa250
16. led 2022

Zdravím, mám pár otázek ohledně odsávání mateřského mléka. Vím že je to u každého individuální ale jen pro inspiraci...
Po jaké době od kojeni odsavate a kolik odsajete?

Elektrická odsávačka, dva módy - stimulace a sání....
Po zapnutí mód stimulace - jakmile mléko teče přechod na sání - když nic neteče opět stimulace..... Je to tak správně?

Nikde jsem nenašla, jaky je správný postup..

Moc děkuji za pomoc 🙂

krisstina93
16. led 2022

Nikdy sem neodsala skoro nic. I když sem nekojila několik dní (kvůli nemoci a lékům), tak sem odsala pár kapek.

meekos
16. led 2022

@misa250 odsavala jsme vždy "co nejrychleji" po kojeni, ale nez jsem dokrmila a kde si co si.. většinou šlo okolo 30ml.. někdy víc někdy míň... Ano postup je správný ... Já teda neprepinala, chvilku stimulace pak jsme nechala pár minut odsávání i když už nic neteklo...

misa250
autor
16. led 2022

@meekos a pak zase stimulace nebo už ne?

cuuza
16. led 2022

@misa250 Záleží z jakého důvodu odsáváš, pokud chceš navýšit mnozstvi, tak po odsátí dát opět stimulaci, pokud se ještě spustí tak odsat, pokud ne, tak nechat tak max pět minut.

misa250
autor
16. led 2022

@cuuza potřebuji navýšit laktaci. Četla jsem různé články a rady a dočetla jsem se, že klidne až 10-15 minut i když už nic neteče, prostě jen stimulaci.

cuuza
16. led 2022

@misa250 V tom případě odsavej po kojení, začni stimulací a případně střídej s odsavanim. 15 minut určitě ne, max těch deset bude stačit. A doporučuji lehce maznout bradavky purelanem.
Udělej ji k tomu nějaký dobrý teply nápoj a hlavně klid 🍀

misa250
autor
16. led 2022

@cuuza klidu u nás moc není. Menší je 7 týdnu a starší 13 měsícu 😁 ale dělám co můžu, tak snad to pomůže 😁

misa250
autor
16. led 2022

Jak moc velký dopad by mělo kdybych neodsala v noci pokaždé... Přiznám se, že jsem vyřízená a jsem ráda když zvládnu nakojit...