Přibývání kojence. Je to ještě v pořádku?

kaculekov
21. led 2020

Dobrý den,
Mám 2 měsíční dcerku, se kterou jsme vzhledem k hospitalizace v nemocnici dost bojovali s kojením, nějakou dobu jsme krmili jen odstříkaným přes stříkačku, později i z láhve.. Teď už jen kojim, ale bojují s pocitem zda ji malá dost a nemohu se zbavit vážení, které mě ale hrozně stresuje 😔 vážím každé ráno dcerku nahou a teď se mi dva dny posobe stalo, že šla váhou dolů, vím že kojené děti přibívají skokově je ale i tohle v pořádku? Aktuálně má dcerka cca 56cm a 4,8kg.. Děkuji

areh
21. led 2020

Kolik v průměru přibývá za týden? Popřípadě, co na to dětská lékařka?

eithelwing
21. led 2020

Váha k délce mi přijde adekvátní. Pokud v rodině nejste velikáni, tak mi nepřijde divné, že je menší. Ale váha mi přijde opravdu dobrá. 😉
Zkus aspoň na týden zahodit váhu a neřešit to, to někdy pomůže nejlépe.
Vykazuje dcera nějakou nespokojenost? Zdá se hladová?

monimia
21. led 2020

Moje mala má 8 týdnu taky váží 4,8 a má taky 56cm a dle dr. krásně prospívá. Samozřejmě záleží taky na porodní vaze. V průměru by mělo dítě pribirat 150g-200g týdně. @kaculekov

linee
21. led 2020

Jak pise @monimia, mela by pribirat kolem 150-200 g tydne. Navic, pokud byla hospitalizovana, nemuzes vubec srovnavat, kolik v jejim veku deti vazi a meri, protoze jste zacinaly v podstate po hospitalizaci od zacatku. Navic, vazeni kazde rano je uplne zbytecne a stresujici.

kaculekov
autor
21. led 2020

@areh dr byla minule spokojená.. Teď přibrala od 2.1. do dnes cca 640g za necelé 3 týdny, v průměru tedy týdně cca 213g... Malá je spokojená, hezký spí v noci 7hod, přes den je veselá. Starší je taky od mala dlouhá a spíš drobná, tu jsem nikdy nevážila a v klidu kojila do 2let, teď z toho mám akorát stres 😐

kaculekov
autor
21. led 2020

@monimia děkuji za srovnání.. Porodní váhu měla 3480g a 50cm... Zkusím se tedy od váhy odprostit...

monimia
21. led 2020

@kaculekov tak to prospivate krásne 😊

kaculekov
autor
21. led 2020

Moc všem děkuji, asi potřebuji jen uklidnit.. Vzhledem k těžšímu začátku se víc a asi i zbytečně obávám než abych si to hlavně užívala..

pathan
21. led 2020

Přestaň už vážit, prospívá skvěle. 🙂

verunka_korunka
21. led 2020

@kaculekov pribira pekne. Jestli nikdo po tobe nechce vazeni, zahod vahu at jsi v klidu ;) mimco si zjevne umi vzit co potrebuje. Ja musela vazit pred jidlem a po jidle skoro pul roku. Kdyz jsem u dalsich deti nemusela byla jsem strasne stastna a jen jsem si treba za tyden zkontrolovala vahu, nebo kolik toho v jedne davce vypije. Ale je to spis pro mou zvedavost ;) ted jsme taky meli spazny rozjezd (ja tyden hospitalizovana bez tydenniho ditete, takze mala na um doma s tatinkem), takze jsem pak taky vazila, jestli ma dost a navic v porodnici shodila vic jak 10% svoji porodni vahy. Ale pokud je dite v poradku a pribira, opravdu neni potreba vazit ;)