Sauna, když kojím. Je to problém?

13. led 2023

Zdravím, chtěla bych se zeptat zda je nějaký problém chodit do sauny když kojim ? 🙂 Jsem 7 týdnů od porodu a před tehotnestvim jsem chodila pravidelně každý týden a už bych docela zašla 🤗

cherie24
13. led 2023

Já už jsem teda měla dítko větší, takže nebyla plně kojená, ale partner saunu pořizoval domů, takže do sauny jsem chodila a žádný problém nebyl. Pokud by jsi chtěla chodit do veřejné, dávala bych pozor na zvýšenou hygienu. Při kojení jsou prsa náchylná k infekcím...

jjasmina
13. led 2023

7 týdnu od porodu je brzy no, už kvůli náchylnosti k infekci

lennus
13. led 2023

Kojení je v pohodě, jsem vášnivý milovník sauny, bála jsem se, jestli nepoteče mléko a vše ok. Chodila jsem u obou brzy.

misulik19
13. led 2023

Měla bych maximálně strach, aby mi ,,nevyteklo” mléko. Jinak si myslím, že Ok. Hlavně, aby byla maminka v pohodě 😉

blondynka400
13. led 2023

Úplně v pohodě, klidně můžeš. Ničemu to nevadí, klidně chodit můžeš.

@jjasmina a co může v sauně chytit za infekci? 😀

cherie24
13. led 2023

@blondynka400 zas tolik bych se tomu nesmála. Prostě při kojení jsou prsa náchylná, protože mlékovody jsou rozšířené a bakterie mají snadnou cestu. Však taky všude říkají, že by správně měla mít žena ručník zvlášť na prsa a zvlášť na tělo. Že by se neměla utírat jedním ručníkem všude, protože může chytit infekci jak žena, tak miminko. Položíš si ručník na sedačku, pak si ho dáš přes prsa nebo si to neuvědomíš, utřeš se a je to hned 😉 Já chytila zánět prsu z bazénu, z dětského plavání, takže bazén jen pro miminka, ne pro širokou veřejnost. Nakojila jsem a vlezla do bazénu a už ten večer prso rozpálené, bolavé a do rána jsem nemohla bolestí ani spát. Dopolko už bolest hlavy, kloubů, zimnice. Teď už si to sakra hlídám a před plaváním nekojím a po plavání až dobu po umytí.

blondynka400
13. led 2023

@cherie24 a byla jsi někdy ve "veřejně" sauně? To přeci nemůžeš s bazénem vůbec srovnávat. Nesedíš na ručníku, ale na prostěradle, ručník používáš po sprše/ochlazovacím bazénku. Ten je možné samozřejmě vynechat, ale zde je riziko infekce skoro nulové proti bazénům či vířivkám. Fakt si neumím představit, že by jsi zde při použití zdravého rozumu měla něco chytit.
Navíc bazény pro miminka nejsou nic safe, naopak za mne je to horší než běžný bazén. Používá se méně chemie, teplá voda, je zde větší riziko, že matky budou mít různé infekce a pod které si vesele předávají mezi sebou

cherie24
13. led 2023

@blondynka400 ano, byla jsem někdy veřejné sauně, v několika a celkem si umím představit, že si infekci při neopatrnosti přinesu. 😉 Ale taky jsem psala, že si to má jen víc hlídat, ne že by do sauny neměla raději vůbec.

kosi_cek
14. led 2023

V sauně se může velmi dobře spouštět mléko, klidně bych ale chodila, kdysi dávno jsem to praktikovala v rámci odpočinku, teď využívám max. domácí infrasaunu, protože dostat se někam bez dítěte.., ale i jako plně kojící jsem se začala např. otužovat v ledové vodě . S prsy během kojení jsem všeobecné nikdy nic zvláštního a nepříjemného nezažila, nikdy neměla zánět a tak, ale je pravda, že někdo je na to náchylnější, tak si musí dávat větší pozor.

cilkat
14. led 2023

Ano, počítala bych s tím, že budeš řešit mlíko "úplně všude". Určitě si rovnou hlídej utírací náčiní na prsa navíc...

lennus
14. led 2023

Holky, taky jsem se bála, že mi poteče mléko a nic, a to jsem chodila od 3. měsíce staršího a kojila ho do skoro 2 let 🤪