Už nechce lahvičku, ale prs. Z ničeho nic

crazim
20. říj 2014

Zdravím, dnes jsem jako vždy před krmením ohřála lahvičku se svým odstříkaným mlíčkem a malý začal řvát a nechtěl...tak jsem ho asi půl h uklidňovala, až nakonec usnul..asi byl unavený, dopoledne moc nespal..poté, jak se probudil jsem mu opět ohřála svoje mlíčko v lahvičca a dala mu ho..opět řev, to už jsem si říkala že přece musí mít hlad tak jsem ho po 2 měsíční pauze zkusila nakojit a ejhle ono to šlo.. sice u toho taky občas val, ale napil se, pak i z druhého a nakonec se na mě usmíval, vypadal spokojeně, broukal si...po 1,5hodině jsem šla malého koupat a po koupání jsem mu ohřála lahvičku nutrilonu ha ( někde jsem slyšela, že není tak dobrý-jako chuťově, jako klasický nutrilon) a on lahvičku vůbec nechtěl a začal zase brečet...tak jsem ho zase zkusila nakojit a on pil a teď spokojeně spí...nechápu to před tím nic podobného nedělal, že by odmítl lahvičku, zvlášť když v ní je moje mlíčko..jsem zvědavá v noci, jestli lahvičku taky odmítne, tak ho zkusím přiložit k prsu, ale obávám se že nemám dost mlíčka-proto jsem vlastně začala odsávat, aby jsme to aspoň s tím nutrilonem střídali, co když nebudu mít svého mlíčka dost a on nutrilon nebude chtít? nevím co budu dělat... ☹ poraďte prosím

blahova_andrea
20. říj 2014

tak zkus tvorbu mlíčka stimulovat, aby ho bylo více. kdo ti vlastně řekl, že ho máš málo, že máš dávat nutrilon? někdy pomůže hodně pít, kvalitně jíst, často přikládat a hlavně v noci, to tvorbu mlíčka zvyšuje 😉

anetka1701
20. říj 2014

Upřímně, pokud by se mi něco podobného stalo, tak nestresuju, ale skáču do vzduchu radostí 🙂 Normálně koj jak o život, pokud je spokojenej a usne, tak má dost a pokus se zvýšit laktaci - dítě na UM stojí strašný peníze, je to nepraktický, když chce kojit, je to fakt výhra 🙂

crazim
autor
20. říj 2014

když jsme byli na první návštěvě v poradně, tak malý přibral asi 10g od propuštění z porodnice, sestřička u pediatra je laktační poradkyně tak mi řekla, at dokrmuji, tak jsem první 2 měsíce opravdu pokaždé prvně přebalila, přiložila k oběma prsům poté dokrmila a zbytek mlíčka odstříkala, bylo to hodně náročné, po 2 měsících jsem to už nemohla, nic jsem nestíhala..tak jsem přešla na odstříkávání a dávala jsem mu svoje mlíčko v lahvičce a když nebylo doplnovala jsem to nutrilonem, vycházelo to většinou tak že jsem střídala svoje mlíčko s tím umělým. snažila jsem se odstříkávat každý 3 - 4 hodiny a nebyl problém, až teď.. nechci stresovat, spíš mě to překvapilo trochu znervoznělo, když nebudu mít dost svého mlíčka co mu dám když nechce lahvičku ani s tím mým mlíčkem??

pouzarovaj
20. říj 2014

Také jsem měla podobný problém - dcerku jsem měla naučenou večer pít z lahvičky vlastní odstříkané mlíčko (mám pro to své důvody), ale z ničeho nic, cca na 3,5 měsících vždycky hrozný řev - nejdříve jsem přišla na to, že je potřeba vyměnit savičku - blbě jí to teklo, tak se vztekala...Pár dní byl klid, ale potom znovu řev, ale většinou až tak po vypití půlky lahvičky - pro změnu jí bolelo bříško. Vydržela jsem a lahvičku nepřestala dávat (ale já měla mlíčka dost, kojení nebyl problém) - někdy to teda bylo s křikem:( - ale chvíli brečela a pak to všechno vypila. Teď už pláče jen když je hodně přetažená a dá jí to bumbání hodně práce (uklidnilo se to "samo"), což je málokdy (je jí teď 5,5m).

luji
20. říj 2014

Vyprdni se na lahvičku a koj 😉 Když ti nebude plakat, tak hlad určitě nemá. Ono to odsávání taky do nekonečna nepůjde...nebo aspoň u mě nešlo...cca v půl roce se to nějak ustálilo a už jsem měla problém něco odsát, přitom kojím do teď (dcera má 15 měsíců)

crazim
autor
20. říj 2014

@pouzarovaj synovi budou za týden 4 měsíce, no tak uvidíme ja to bude, samozřejmě bych chtěla plně kojit, ale za tu dobu jsem si už zvykla odstříkávat, vyvářet, mám tak i přehled kolik toho vypije a jestli je napapaný, myslím, že to odstříkávání má v tomhle aspoň výhodu, lahvičku používím calmu od medely

anetka1701
20. říj 2014

@crazim já nechápu, jak ti mohla laktační poradkyně říct, že máš dokrmovat :(

crazim
autor
20. říj 2014

@anetka1701 vždyť jsem to psala, protože malý přibral od propuštění 10g tak měl prý málo... ze začátku jsem s tím kojením celkem bojovala, měla jsem náročný porod, šili mě pod narkózou

anetka1701
20. říj 2014

@crazim hele tak zkus chvíli jen kojit a pokud bude OK, nebude se vztekat, tak si zajdi třebas za týden, dva na kontrolní převážení 🙂 a pokud bude přibírat, je to OK. Já si kojení sama pos...a přikrmováním a lahvičkou, měla jsem se na to vyprdnout a mohla jsem kojit doteďka, strašně si to vyčítám....

crazim
autor
20. říj 2014

uvidím jak to pujde no, taky jsem si říkala kdybych třeba vydržela nepřikrmovat tak bych ted mohla kojit plně, ale to kojení ze začátku bylo docela stresující, po 2 měsících to samý, pořád u toho brečel, když jsem kojila někde na návštěvě tak jsem se modlila, aby nebrečel, aby zas někdo něco neříkal, že mám málo mléka a tak...těch keců kolem kojení jsem slyšela mraky a už jen to slovo kojení mi otvítalo kudlu v kapse... hlavně když se v tom každý pitval... bylo mi to docela nepříjemné... byla jsem ráda že dávám aspoň nějaký moje mlíčko, nechtěla jsem to jen tak vzdát..

pouzarovaj
20. říj 2014

Jj, taky jsem byla ráda, že aspoň vím, kolik toho sní a jestli má dost. My máme od Aventu s antikolikovou savičkou, ale nevím, jak moc dobře ta antikoliková savička fungovala..Ale myslím si, že jí taky začala vadit "umělina" - v tu dobu mi také začala úplně odmítat jakýkoliv dudlík - takže jsme bez něj. U lahvičky už se teď většinou nezlobí, ale začínáme na doporuč. dr. s příkrmy a ty jí šmakují, takže brzy lahvičku úplně zrušíme a bude jen na kojení a příkrmech (kašičkách). A na pití zkusíme rovnou hrneček..Každodenní odsávání je opravdu vysilující.

artee01
21. říj 2014

@crazim No i to ze maly pribral jen 10g neni duvod k UM. Mala mela pri propusteni 2,470 zitra nam konci sestinedeli a nemame ani 3kg (2,93) presne byl pomaly narust vahy a nez hned zacit s um mi dr rekla kojit kojit kojit... kazde dve hodky, zkusily sme a jde to. Koupila jsem vahu at vim kolik vypila a hlidam to. Ted uz dve hodiny nedodrzuju v noci spi i 6 hodin v kuse, vaha roste i kdyz pomaleji a mala prospiva...ono dat hned um je strasne lehky

hedusska
21. říj 2014

Nejhorší je , že si mimčo na UM zvykne..:/ Malý dali um už v porodnici, protože hubla , ja nemela vubec nic, ale snazili jsme se dál..no a když uz by mlícko bylo, tak ho ona nechtela...z prsa vubec, lahev přece teče líp a pak ani z lahve, protože UM ma proste jinou chut a asi ji chutnalo vic..:/ takže naše "kojení" trvalo ani ne 14 dní...pak jak ho nechtěla, tak se mi i přestalo tvořit, alespon že tak, že jsem nemusela brát nejaký leky na zastavení

pisisvori
21. říj 2014

@artee01 83g týdně tomu říkáš, že prospívá? To není prospívání ani pro 6-ti měsíční.

artee01
21. říj 2014

@pisisvori Dohadovat se nebudu 🙂 Mam ji doma a vidim ji, to same doktorka, nemysli si ze nas nehlida 😉 Ne holt kazdy musi pribirat dle tabulek

crazim
autor
21. říj 2014

tak už mám rozřešení 🙂 byl ucpaný dudáček.. dnes jsem taky kojila, ale než se přisál, tak bylo zase řevu..ale nakonec to šlo, i když u toho kňoural, občas i zabrečel, .. tak jsem ráda, že mlíčko neodmítá a budeme pokračovat v zajetých kolejích, už bude mít přeci jen 4 měsíce tak než budeme dávat kašičky, nějako to zvládneme.. 🙂

@artee01 taky si myslím že je to docela málo, ale záleží taky na pediatrovi, co poradí, a UM jsem nedávala s lehkým srdcem, to mi věř... ono když jsem zkusila odsát a měla jsem třeba necelou 100ml a věděla jsem že malý pije 150ml tak mu to logicky nestačí... a aby mi potom řval hlady...o to nestojím.. Možná až bude druhý mimi tak už budu více vědět jak nato, jako prvorodička jsem s tím neměla zkušennosti, teď bych si do příprav na mimi rozhodně udělala čas shánění info o kojení, i když po téhle zkušennosti už vím, přečetla jsem nejednu knihu...

eva118
21. říj 2014

@crazim on by si malý těch 150 ml vysál. Odsávačka neodsaje tolik, co miminko a pokud je po kojení spokojený, tak má dost. Dcerka po očkování nechtěla pít, chtěla jsem odsávat, abych neměla málo mlíka , jak ji ta nechuť přejde, ale odsála jsem pár kapek. Tak se pak musela o tvorbu mlíčka postarat sama a vztekala se, že ho není tolik. Do dvou dnů bylo mlíčka dost.

pisisvori
21. říj 2014

@crazim kojeni je skvele a stoji za to neco vydrzet,ale kojit za kazdou cenu a ohrozovat zdravy ditete je nesmysk. nastesti uz ten laktacni teror ustupuje a zacina se vracet zdravy rozum. tabulky jsou orientacni, maji dost velke rozmezi,ale jsou vytvorene desitkama let zkusenosti a je nesmysl je ignorovat uplne.

pisisvori
21. říj 2014

@crazim ale s tím odsáváním je to také pravda...já taky patřím k těm ženám co moc neodsají...první dcera přibírala 250-300g týdně a když jsem chtěla odsát tak sotva 40-50ml.

amabilis
21. říj 2014

@crazim Gratuluju, to je přece super! 🙂 Jen nezapomeň, že je většinou potřeba kojit víc, jak po třech nebo čtyřech hodinách, klidně i po hodině, když má dítě hlad a držím palce, ať vám to vydrží 🙂

blahova_andrea
21. říj 2014

@anetka1701 že? čekala bych spíš odborné rady, jak zjistit kolik mlíčka má a jak zvýšit jeho produkci a ne hned šup na UM ☹

blahova_andrea
21. říj 2014

@hedusska s prvním synem jsem dopadla dost podobně. teď je to boj, ale zatím vyhrávám...i když ne s moc velkým náskokem 😅

blahova_andrea
21. říj 2014

@pisisvori nemůžeš každého hodit do škatulky. občas může prospívat i dítě, které se do tabulky nevejde. o tom přece prospívání není, že někdy někdo udělal tabulku. mě dcera taky nabírá málo a nepřijde mi nespokojená, neprospívající. tchýně měla 4 děti, všechny kolem 4kg porodní váhu a v roce jen nějakých 8-9kg. takže když mi teď dcera přibírá jen asi půl kg měsíčně, tak nestresuju a sleduju i ostatní věci, ne jen váhu 😉

pisisvori
21. říj 2014

@blahova_andrea ale ono to není vůbec o tabulce🙂 to je právě ten omyl. To, že dítě, které má málo není nespokojené a krásně spinká je zcela běžné a neznamená to, že by mu to stačilo. Ale nebudu se hádat, moje děti to nejsou. Dcera měla porodní 3950..v 6m 9200g a ve 12 pouze 10400g, ale tak extrémní nepřibírání v prvních týdnech je dost nebezpečné...to je můj názor.

pisisvori
21. říj 2014

@blahova_andrea navíc 500g měsíčně = 125g týdně což je zcela něco jiného než 83g týdně🙂

blahova_andrea
21. říj 2014

@pisisvori no vidíš a já bych byla neklidná, kdyby mi dítko za půl roku pak přibralo jen kilčo.
já vím, že děti, které mají jako maličké málo, tak hodně spinkají, jsou unavené, ale tak to jsou fakt úplně ty první týdny. pak už se hladové dítě podle mě dost ozývá 😅 naše dr. porovnává k váhovému přírůstku vždycky i info o tom, jak často jí a jak dlouho spí. pokud je dítko hlídané, tak možná jsou výjimky, u kterých nevadí ani těch 83g týdně. prostě je třeba po rodičích extrémně drobné. je fakt, že pod 100g týdně bych si to hodně hlídala.

artee01
21. říj 2014

@blahova_andrea
@pisisvori Nejsme ani prilis spave miminko a ani nerve hlady... Diky stehovani nas prevzala i jina dr. a proste je vse v poradku. Diky prevazovani vim ze papa dostatecne. Co jsem jen chtela puvodne rict je ze mi prijde zvlastni hned po prvni poradně davat um... smerovano na laktacni poradkyni.

llluckaaa
21. říj 2014

@artee01 Tak to tady přijde zvláštní snad úplně všem, že laktační poradkyně hned při prvním kontaktu jako první pomoc volí UM 😖 A určitě je to laktační poradkyně? Není to spíš poradkyně nějakého výrobce UM? 😅 🤐

blahova_andrea
21. říj 2014

@artee01 Tak potom je Verunka spokojené dítko a je dobře, že máte i dr., která to nehrotí a prostě vás jen hlídá 🙂 já takové štěstí nemám. moje dr. je stará škola a sestra asi teda není laktační. na první poradně jim taky přišlo, že Monča málo přibrala a že mám dokrmovat nutrilonem. samozřejmě jsem se na ně vykašlala a dělala si to po svém a zatím plně kojím 😀

marecekavendulka
21. říj 2014

to jsi měla asi zvláštní laktační poradkyni.. 😖