Zánět/ucpaný mlékovod. Co rychle pomůže?

1leny
5. led 2023

Ahoj,
Jsem trochu zoufalá, příští týden mám jít na plánovaný zákrok v celkové anestezii a nejen že zrovna bojuju s virozou, ale ještě se o mě pokouší zánět prsu 🙈 snazim se chladit, před kojenim nahřát, masírovat, ale malý z prsu nechce pit a odsávačka to nevytáhne😭 nemáte nějaký tip, jak z toho ven, aby se mi to nerozjelo a já se vyhnula ATB? Snažila jsem se teď přikládat hlavně v noci, kdy byl v polospanku, ale vypije něco a pak už nechce a rozciluje se:( děkuji za rady! 🌷

zekrt
5. led 2023

Obklad se slivovicí nebo zelný list. Nejlepší

nazka
5. led 2023

@1leny mně vždy okamžitě pomohl namoceny kapesník ve slivovici, dát třeba na hodku. A do rána byl klid. Taky k tomu nahřát ve sprše a masírovat.

aspie83
5. led 2023

@1leny mně zatím vždycky zachránil tvaroh 😉

1leny
autor
5. led 2023

@aspie83 ten dávám, ale zatím to moc neustupuje.. Můžu se zeptat, po jak dlouhé době to to zabralo? Pořád kontroluju červený flek a bolestivost a pořád bar stejné :(

1leny
autor
5. led 2023

@nazka @zekrt holky, a ředily jste tu slivovici nějak? Mám tu lékařský líh, tak že bych ho nějak zredila a zkusila to.. 🤔 A taky se zeptám, jestli máte vypozorovano, za jak dlouho to zabralo? Vůbec nevím, jak dlouho čekat 🤔🤷🏻‍♀️ ale fakt je, že třeba teplotu zatím nemám..

nazka
5. led 2023

@1leny já taky neměla teploty. Neředila jsem ji nijak, jen pak jsem oplachla kůži. Zabralo to opravdu přes noc.. Párkrát jsem obklad vyměnila

ellyem
5. led 2023

Ja si davala tvaroh a zelny list. Nejvic mi ale stejne pomohla navsteva laktacni poradkyne. Sice to bolelo jak prase, ale hned byla uleva. Od te doby se mi to neopakovalo.

aspie83
5. led 2023

@1leny mně to vždycky zabralo rychle... Třeba po dvou dávkách tvarohu už to bylo znát.

zekrt
5. led 2023

Mně tvaroh nepomohl. Pod slivovici nebo líh to chce hodně namazat kůži, nakapat na kapesník a přiložit a zabalit do tepla. Zelný list taky přiložit a do tepla. Třeba na to dát ručník a mikinu.

jadadee
5. led 2023

Mne teda pomohl tvaroh, ale co jeste nezaznelo, tak kojit v noci z toho bolaveho, vetsinou v polospanku si neuvědomují, ze to je to prso, ktere nechce, zkusit zmenu polohy pri kojeni, tusim ze bradickou k zatvrdline nebo naopak (nekde v mamila poradne lze dohledat). Nekdy to je jen ucpany mlekovod, pri zmacnuti bradavky uvidis bilou usazeninu, tak tu vyndat, paratkem, jehlou, jak se ti podari. Preji at to brzy přejde ❤️

1leny
autor
6. led 2023

Holky, moc děkuji za rady!! Celý včerejšek jedu obklady, nejdřív tvaroh a pak lihove.. Konečně se červený flek trochu zmenšil 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 tak snad!! Akorát malému se tu ztvrdlinu pořád nedaří úplně vycucnout a mne úplně rozmasirovat.. Tak budu pokračovat a uvidíme. Snas to bude v pořádku! Ještě jednou moc díky!! ❤️