Jak naučit dítě i kakat do záchodu?

oplik
2. čer 2020

Zkušené maminky poraďte..... Dcera 2 roky během týdne pochopila a je bez plen tedy curani umí na trávu záchod a nočník.... Jak naučit ale i kakani.... Poznám kdy chce kakat nenutim jen nabízím kam se kaká chodí na svoje místa ale na záchod nechce... Pak mi přijde že to odkládá a nechce se vykakat ani do kalhotek.....

eloise02
2. čer 2020

A z jakého důvodu by mělo dvouleté dítě chodit na záchod. Proč v tomto věku nestačí ročník? Nějak nechápu, vždyť je malá....

rebe
2. čer 2020

To je normálka. Děti celkem běžně vyžadují na kakání plenku mnohem déle než na čůrání. Přijde na to za pár měsíců sama.

lolidolly
2. čer 2020

Synovi to trvalo zhruba 2 měsíce... nepomohlo nic, přišel na to nakonec sám

vikinkav
2. čer 2020

Syn taky, na kakani plena, musel s tim prijit sam, trvalo to nekolik tydny, mozna mesicu, uz nevim

martiniquest
2. čer 2020

@oplik Dej ji cas. Syn se odplenkoval cca ve 2,5 letech. Pak mel nehodu, kdy se pokadil a od te doby nam jeste pul roku kadil do plinek. Vzdy si rekl o plinku. Na nocnik nesel ani po dobrem ani po zlem. Musel dozrat. Respektovali jsme to. Prijde mi to lepsi nez zadelat diteti na problem s kakanim

zdenamol
2. čer 2020

Taky bych to neřešila a počkala až na to přijde sám. Dcera dva roky je už druhý měsíc bez plenek, sice na záchod chodí, nočník využívá málo. Ale taky, pokud by nechtěla sama od sebe, nenutila bych ji a dala ji plenku.

megi89
2. čer 2020

Syn 2 roky a 2 měsíce a vyžaduje na kakani plenku. Neřeším. Dám ji. Ještě má čas 🙂

pavlinar
2. čer 2020

Jsme na tom podobne. Teda curani pilujeme 😁ale kakani vubec, i kdyz nabizim zachod v pravy cas.
Takze cekam.. a hodne ctu, ze kakani trva dyl..
@eloise02 mne ted dcera nocnik odmita, vyzaduje zachod

oplik
autor
2. čer 2020

@eloise02 chtěla sama chodit nočník jako by přeskočila

oplik
autor
2. čer 2020

@oplik asi jak to vidí u mě

lennus
2. čer 2020

@oplik Pomohlo u syna sednout si na toaletu za něho

drakenn
2. čer 2020

Máš šikovnou holcicku, určitě je na samostatné vyměšování zralá. Co barevná redukce na záchod či jiný veselý nočník. Po výkonu chválit, nechat samostatně splachovat?