Línější 10m. holčička si sama nesedne, neleze po čtyřech

piskac
10. srp 2014

Ahojky, máme holčičku 10m, sama si nesedne, jinak sedí hezky, na nožičky se staví málo, neleze po čtyřech,ale plazí se, je taková línější, jen se chci zeptat, zda nějaká nemá taky takové dítko,děkuji

martinka24
10. srp 2014

Myslím, že je to v normě ještě, každé dítě je jiné .

tonna
10. srp 2014

@piskac Můj malej se pouze plazil, lezl asi týden než si v 11ti měsících stoupnul a pak už chtěl jen stát. Pokud to neřeší doktorka, neřešila bych to.

pavcza
10. srp 2014

Měla jsem "líného" syna a každej říkal, kluci jsou líní, s holčičkou jsem se těšila, že konečně bude trochu "dle tabulek", když se říká, že jsou šikovnější a ono prd 😀 . Syn se tedy nezačal ani sám přetáčet, takže v 7mi měs. jsme šli na rehabky, na bříško se otočil někdy po 7. měs., sedl si sám asi 9,5 měs., lézt začal (před tím plazil) 10,5 měs. v tu dobu si i stoupl a ve 14ti měs. začal chodit a od té doby se nezastavil, je to divoch a teď ve 3,5 letech by to nikdo nepoznal. Dcerka se sice začala sama přetáčet na bříško kol 5. měs. kol 7. měs. začala se plazit a první co následovalo, že si stoupla a to jí bylo čerstvě 10 měsíců, pár dní na to si sama sedla. Teď už jí bylo 11 měsíců a chvíli leze po čtyrech a chvíli se plazí na bříšku, sice občas jsem měla taky obavy, ale nehrotim to, vidim to u syna, ve školce nikdo nezkoumá, kdy začal lézt či chodit.

partyzanka91
10. srp 2014

Já jsem prý jako malá holka začala chodit až na roce a půl 😀. Uvidím zda Míša nebude po mě

domiz
10. srp 2014

Moje malá taky nespěchala s ničím🙂 Chodit začala v 16měs.,lozit v 11měs a sama si sedla v 10měs.

lenicka07
10. srp 2014

@piskac Obě moje děti si začaly samy sedat až v 10 měsících, dlouho se plazily než začaly lézt po čtyřech, chodit začaly v rovných ve 13 resp. 14 měsících. A myslím že jsou oba úplně v normě, prostě až k tomu dozrají, tak to začnou dělat 🙂 Kluk třeba si uměl stoupnout sám v postýlce ale neuměl v té době ještě sedět, ani kdybych ho posadila (a to se dělat nemá).

dzejnyy
11. srp 2014

Je to naprosto v normě, nic neřešte 🙂 Může to pak přijít ráz na ráz v jednom týdnu (jako u nás v jednom týdnu si syn poprvé sedl, stoupl a začal lézt, bylo to asi v 10-11 měsících, chodit začal v 15,5 měsících). Druhej syn si zatím taky sám nesedá, jen se plazí a začal si tedy stoupat, ale stále neleze (10 měs.).

evulina77
11. srp 2014

nedávejte ji sedat, protože ona se pak nemusí o nic snažit. Dokud si sama nesedne, není to pro ni ještě vhodné ani zdravé - nemá dostatečně zpevněné svaly. Možná by stálo za to jí dávat motivující hračky kolem, aby se musela natahovat a pod. Asi se bude vztekat, když si zvykla na to, že jí dáváte sedat, ale aspoň bude mít motivaci...

mymetka
11. srp 2014

taky záleží na materiálu podlahy, na plovoučce jde to sedání a chození po 4 hůř

anetka1701
11. srp 2014

Mám něco podobného :o) sedla si v 11m, pak hned stoupla a klekla... tedka jí bude rok a tři měsíce a furt ještě sama nechodí (za ruce, podle nábytku jo). On má každej jiné templo :o)

heliik
12. srp 2014

Taky jsem měla.. Dcera byla na pohyb pomalejší, chodit začala na 14 M a od 16 M chodila sama, jinak ted je ji 5 let a nikdo by to do ni neřekl jaká byla líná.. Hlavně klid a nenech se nervovat od doktorů.. 🙂

tarra27
12. srp 2014

@piskac ma 🙂) neresila bych to, děti nejsou podle tabulek, vše ma svůj čas ;) bud v klidu. Sama se nají a asi je i moc hodna holka...
Nase dcera i lezla az na 11mes a jen malo....a na 15. Zacala chodit par krucku...a dnes beha..

A od me kamaradky chodila na 8mes. Ale ja to neresim....deti nejsou seriovky..a vojtovku jsme necvicili a ani podobne...nerikam kdyby nechodila na dvou letech....ale takhle...