Lze naučit 2 a čtvrt roku staré dítě usínat samo?

10. led 2023

Zdravím ženy, jste moudré a zkušené.. a vždy dobře poradíte, tak si jdu pro radu. Dcera má 2r3m... no a večer jí uspávám i 2h. Ona během toho samozřejmě usíná ale vždy když chci odejít tak se vzbudí a musím se vrátit. Začíná mě to trochu vadit. Každý den to samé. Vím, že si za to tak trochu mohu sama ale dcera byla do 19m kojena a byla prostě zvyklá usínat u prsa... A pak jen tak vedle mě. Říkám si ale, že už je velká. Že by se měla začít trochu učit... snažit se trochu sama doufám, že mi rozumíte. Nechci aby to vypadalo, že se chci dcery zbavit či jí nějak od sebe odstrkovat. To samozřejmě NE. Ale myslím, že je čas to trochu změnit. Díky tomuhle nemůžeme pomalu nikam, žádná babička jí nechce na noc protože se s ní nikdo prdět nebude. A já bych se ráda vyhla pláči. Prostě jí naučit že se přečte pohádka, nechá se třeba světýlko či pootevřené dveře a odcházím něco dělat... Problém je, že jak opustím místnost jde za mnou, jde si hrát... Řve 😶😥. Máte s tím někdo zkušenosti. Děkuju

klokanka31
10. led 2023

Dej tomu čas. Naše bude mít v květnu 3 roky, a u usínání mě potřebuje pořád 😊

jjasmina
10. led 2023

U nás je to stejný, v únoru bude mít 3r a sama neusne. Asi jsem to už přijala jak to je

klokanka31
10. led 2023

@jjasmina Ještě na to jednou budeme s láskou vzpomínat 😀

jjasmina
10. led 2023

@klokanka31 pravda, za chvíli skočí dopuberty a pošlou nás k sipku🤣🤣🤣

klokanka31
10. led 2023

@jjasmina Přesně 😟

veru181
10. led 2023

Nešlo by spíš zapracovat na délce uspávání? Syn si teď bohužel taky dobu prodloužil, musí mi všechno povyprávět. Minimálně u nás trochu pomáhá, že odcházím v momentě, kdy opravdu slyším, že hluboce spí, to už se pak nevzbudí. A trochu pracuju s denním spánkem (když jde spát moc pozdě, budím).

vikinkav
10. led 2023

Ja uz takhle “ucim” dceru asi rok, a porad nic 😄 je ji 3 a pul 🤷‍♀️ Zkousela jsem kde co, ale usoudila jsem, ze me proste na usinani potrebuje.

hani_na
10. led 2023

Já mám syna 2,5, nikdy neusnul sám v postýlce, v noci se x-rát budil a kojil, takže nakonec spal se mnou v posteli, teď po narození mladšího syna s ním spí manžel. Já budu považovat za velký úspěch, že je jednou budu uspávat najednou spolu.. Není to komfortní, někdy vyloženě otavný, ale berem to tak, že to není na furt..

sylvka
10. led 2023

Maminy mě ukamenuji,ale dceři je 13 měsíců a usíná sama . Mám třetí dítě.samost .usínání jsme zkoušeli od narození...to se nedalo,asi nechápala. Okolo 10 měsíce už věděla,tušila ... Párkrát si zařvala a cca za měsíc usínala bez problémů sama.starsiho syna jsem učila usínat samotného cca ve třech letech,malou fintou....pohádka a Martinku,ja se jenom osprchuju a hned přijdu...párkrát se ptal..už jdeš??? A já,jo jo a usnul.pak už usínala sám.

kubesovaadelka
10. led 2023

Radu nemám, jen si to užívej, pokud tě to nějak neomezuje či tak něco. Teta tak se synem spala do 15ti let 🥰 až pak začla puberta a on hledět na holky tak teda maminka šla do ložnice 😂 teď mu je 17 a mají krásný vztah

sylvka
10. led 2023

@kubesovaadelka do 15???? To už je teda až moc ....mám syna 14 let a když vidím,jak je chlupatej ,tak bych si vedle něj nelehla.

kubesovaadelka
10. led 2023

@sylvka no tam to je trochu z jiného důvodu, prostě oba chtěli, tatínek nahovno rapl tak se tak schovávali a chránili navzájem, žijí v Chicagu a nikoho krom samy sebe neměli, tak si vytvořili takové pouto a ikdyž tatínka opustili tak ji prostě spolu bylo fajn. Samozřejmě, že když chtěla večer někam zajít tak mohla, syn bez ní usnul, ale jinak spolu byli do 15😊 zrovna o prázdninách přiletěli a moje dcera měla půl roku a tak jsem si povzdechla, že ji musím houškat v náručí, že bezemne neusne, tak mi právě říkala, že spala s Nicolasem do 15ti let a ani jako velkej puberťák to nepopíral

sylvka
10. led 2023

@kubesovaadelka no jinej kraj,jinej mrav .

lehe
10. led 2023

Tak syn usínal zhruba do dvou let normálně sám v postýlce, pak mu rostly zoubky a vyžadoval, aby tam byl někdo s ním a už mu to zůstalo. Nejdřív jsme tam s ním museli být taky vyloženě dokud neusnul a počkat, až zabere, manžel tam většinou usnul rovnou s ním 😀 to trvalo tak rok, teď už stačí přečíst pohádka, chvíli s ním polezet, pak se rozloučime, řekne mi, že mu bude smutno, taku řeknu, že nechám otevřené dveře a přijdu se na něj podívat jak spinká a je to už v pohodě. Na sílu jsem to taky nechtěla, tak jsme tomu dali prostě čas. Mladšímu je rok a půl a usíná krásně sám, tak uvidíme, co časem 😀

areh
10. led 2023

Mám 2 děti v usínání úplně odlišné. Starší si krásně usínal od mala sám. Kolem 3. roku jsem mu přečetla pohádku, on si ještě prohlížel knížku, tu pak odložil a usnul. Bez mojí asistence. Mladšímu jsou 2r a 4m a sám ani náhodou. Musí se po mě válet, tulit, povídat... Asi 2x se mi povedlo, že jsem řekla, že potřebuju na záchod a on mezitím usnul. Ale většinou vyleze za mnou. Říkám si, že do 15ti to tak nebude 🤷🏼‍♀️

fazolkazuzka
10. led 2023

Ja beru všechno jako období. Do roku a pul usinala sama. Pak byla nemocná atd a do 2 let sem musela ležet aspoň v posteli aby mě viděla. Před narozením miminka sem začala učit usínat sama. Takže teď. Ma 2 a půl a prostě si hraje v posteli s plyšáky třeba hodinu a pak usne. Sem se ji zeptala co by ji pomohlo aby se jí hezky spinkala a donesla si plyšáky do postele. Sice má u sebe i miminko a musím tam občas vletet at nemluví nahlas ale funguje to.

mdch91
10. led 2023

Spis bych si dala jednodussi cil, a to aby uspavani netrvalo tak dlouho. Takze bud uspavat pozdeji nebo vic fyzicky unavit pres den nebo - proste podle vasi situace. Mne je samostatne usinani deti proti srsti, mam spolecne usinani moc rada, ale kdyz to trva velmi dlouho, tak me to taky nebavi.
Jinak rict, ze se jdu osprchovat a nevratit se muze byt asi reseni, ale mne to prijde jako narusovani duvery.

mdch91
10. led 2023

Nasi nejstarsi dozrali k samostatnemu usinani kolem sesti let, usinaji sami ale jen nekdy. Kazdopadne jsme je to nijak nezkouseli ucit, jen abys vedela, ze i kdyz to nechas plynout, tak jednou k tomu dozraje.

ajja87
10. led 2023

Mam dceru 6 let a do ted vyzaduje uspavani 🤦‍♀️

konidana
11. led 2023

@mdch91 spis odsouvat stylem jdu se osprchovat a pak se prijdu podivat jak spis, jdu a za 5 minut te jeste zkontroluju, atd. Kolikrat ditko v mezicase usne. Takto jsem to praktikovsla ja, protoze mne nebavilo tam pul h sedet, ale za tu dobu treba 4x na par minut přijít bylo ok. Ale teda deti uz byly starsi, taky jsem občas uspavala az cca do 9 let urcite. U babicky nebyl problem ani ve dvou letech. Babicka si to osefovala po svym.

peprik1
11. led 2023

My jsme od počátku jeli v tom, že nechceme trávit čas uspáváním, ale nechali jsme to na malém, zda s námi bude participovat a on to vzal... takže jsme v tom ok. Jen jsme mu od začátku vytvořili rituál... koupání, papání, čtení, spaní. Pokud se probudí, ošetříme jeho potřeby, pohladíme, položíme do postýlky, rozloučíme se a on zase spí nebo to zopakujeme, ale nezůstáváme po celou dobu. Teď jsou mu dva. Teď už se s námi vždy sám rozloučí, když už má čtení či jiného mazlení dost, dáme ho do postýlky a jde spát. Jediného čeho jsme se hodně snažili vyvarovat, bylo houpání, nošení apod. Plakat bychom ho nikdy nenechali, ale tím, že je takto zvyklý od malička, nepláče. Každé dítě to má ale jinak

veronikav31
14. led 2023

Je vůbec unavená? Má přes den ještě nějaký spánek? Vozí se ještě v kočárku nebo celý den chodí pěšky?možná se zdají otázky divné,ale nejsou,pokud dítě spí přes den,vozí se v kočárku a moc nechodí,tak zkrátka není unavené.syn si odboural kočár ve 2 letech,od té doby chodí pěšky, všude,to nejsou trasy na 20 minut.ted mu bude 5,vstává do školky v 6h,jdeme pěšky 45 minut,ve školce běhá,jdou na procházku,po obědě jdeme do pěšky i třeba 2h, večer jde spát mezi 19-20h,chvilku si povídá se starší sestrou a pak usne

lenulen
14. led 2023

Chystam se v nejblizsich dnech na to, ze dcera bude usinat sama (2 roky). Moc to uz nedavam, kdyz usne vedle me do 20 minut, tak je to fajn, ale trva to az hodinu a zo uz je des. Porad si taha do postele hracky, chce pit, pak samozrejme zachod a uplne nejhorsi je, ze kdyz uz lezi, tak me skrabka a lechta po rukach, ka to uplne nesnasim. Jsem ve fazi planovani. Dame ji k postylce lampicku ve tvaru kytky z ikey, precteme pohadky, potulime se a pujdu za dvere a uvidi se. Starsi synove usinali od jednoho roku samotni.

berushe14
14. led 2023

Tohodle se bojím. Když dam syna do velké postele, tak to bude problém. Od 9 mesicu je v pokojicku sám a usina u flašky. Teď třeba hodinu děla v postýlce blbosti, sem tam se jdu na nej podívat, ale jinak me nepotřebuje. Horší to asi bude až se mu narodí sourozenec. Jak to zvladate tam být třeba dvě hodiny?

klaruskaholubinka
14. led 2023

Naše starší na to byla šílená, byli dny kdy jsem s ní ležela i hodinu a víc v srpnu ji měli být tři a v červenci se mela narodit druhá ja už z toho byla nešťastná. A asi v květnu přišel zlom a najednou, že mě tam nechce a začala chodit sama, jen jsem ji prikryla a dala pusu. A s mladší teď nemají problem sami. Dala bych tomu čas...

xnikolan
14. led 2023

Staršího 3 a čtvrt musím uspávat, mladší 11 měsíců usíná od miminka sám, ten je úplný opak, ten neusne pokud tam někdo s ním je, takže už je i sám v pokojíčku, starší byl s náma v ložnici skoro do 3 let, ale tam to bylo i okolnostmi, bydleli jsme v bytě a tam neměl pokojíček a když jsme se přestěhovali do domu, tak ze začátku chtěl být samozřejmě s náma, ale pak si sám řekl, že bude v pokojíčku, asi půl roku chodil za náma v půlce noci a teď už do ložnice vůbec nechce a je jen v pokoji, do ničeho jsem ho nenutila, řekl si sám, ale uspat ho musím stále. Já bych se spíš zaměřila na tu délku usínání, kolik toho přes den naběhá, jestli spí po obědě atd.

pajii25
14. led 2023

S dcerou jsem v pokojíku u usínání jsem byla ještě v pěti letech .

Teď se synem 2,5 roku taky jsem než usně, a to má v pokoji dva sourozence . Kojeny byl do nedávná . Cca 2m co se odstavil.

Teda ale musím říct, že ani jeden od 18m více méně nechodí po obědě spát. Chodí spát aby byli unavený . Momentálně chodí všechny děti na 21h. Zalezou do postele, každý si rozsvítí svoji miny lampičku, pustí se pohádky na CD a musí být ticho, poslouchaji a do půl hodiny spí . Odcházím když nejmenší spí. Hodinu před spaním jsou bez jakého koliv displeje .

nick1234
14. led 2023

@ajja87 mam to samé, syn má 6, před spaním přečtu pohádku, pak vždycky chce abych si k němu na chvilicku lehla (aby se mohl pomazlit) ale nejpozději do 5 minut odcházím, někdy už spí, jindy už usina sám

ajja87
14. led 2023

@nick1234 to by pro mě bylo ještě dobré, jenžme jakmile chci odejit, tak začne brečet a ja se s ni večer nechci dohadovat a přemlouvat atd. Poněvadž pak blbě spí a pofnukava celou noc ze spánku. Musim prostě počkat až usne a to pokud odpolenldne usne ve školce je třeba na hodinu🤦‍♀️

ale023x
14. led 2023

Holky asi me nektery ukamenujete 😅, ale nase dcera ted 5,5 spi v postýlce ted uz v posteli hooodne dlouho. Nevim, kdy jsme to presne udelali, ale mala toho pak uz zneuzivala a usinala mi jenom v naruci a ja to uz nedavala proste jsem ji neunesla. Urcite to bylo driv nez mela rok. Proste jsme ji jednou nechali vybrecet. Brecela mala i ja v kuchyni 🙈. Netrvalo to dlouho. Proste to zkusila, zjistila ze to nevyjde a hned spala. Urcite neusnula vycerpanim pokud vas to napadne. Nenechala bych to zajit tak daleko. Od te doby mala usinala sama a ma to do ted. Vecer uspavat nemusime. Kdyz se rekne, ze jde v osm spinkat tal jde. Rozsvitime lampicku, pustime poslouchanou pohadku a za chvilku spinka. Za nami do postele prijde jen kdyz je bourka nebo se neceho boji. U nas jinak neusne 🤷‍♀️Mala byla hodne narocna jako miminko v noci se treba vzbudila a byla tri hodiny vzhuru a ja ji nosila a to trvalo dlouho, proto jsme alespon to usinani museli zmenit. V postylce, kterou jsem mela u postele hned vedle sebe jsme ji meli do dvou let, takze jsem u ni byla porad, ale tohle bylo pro nas to nejlepsi rozhodnuti. Pak jsme byli spokojeni vsichni tri.