Mrzuté 3měsíční miminko. Máte zkušenost?

pata2022
25. led 2023

Ahoj mám hned několik dotazů ohledně mé dcerky za týden ji budou 3 měsíce a jsem docela nervózní kvůli tomu že malá nemá vůbec zájem o hračky snažím se sní vykládat, položím ji na hrací podložku a ukazuji pouze jednu hračku a ona začne za chvilku brečet a nelíbí se jí to. Směje se také málo casto, zatím se teda vědomě usmala jen jednou. Zatím teda spíš brečí a jeví zájem o mě, flasku, spánek. Kdy se to tak u vás zlomilo, mám strach že bude u nás řev už pořád 😔. Opravdu se snažím sní hodně vykládat, smát se na ni a nic a když vidím jiné děti strašně mě mrzí že je u nás takový řev. Její denní režim je ráno vztane nakrmí se půl Hodky se snažím na ní mluvit to jen kouká a cuca si ručičky potom už je po pár minutách rozmrzela a začne brečet tak ji vezmu do náruče uchlácholim ji ona na chvilku usne dám jí do kolíbky. Za dvě hodiny znovu mlíko a takto se to opakuje pořád do kola. Odpoledne ještě jdeme na hodinku až dvě ven, no když nespí tak je prostě mrzutá a nic sní nehne, nevím jestli po ní nechci asi moc. Jinak je celkem šikovná když ji prebaluji tak ji nechávám chvilku bez plenky a sama se už přetáčí na bok, ale z toho řvaní asi za chvilku zešílím 😔. Hlavičku už drží taky pěkně. Taky jste měli některa mrzute miminko co se nesměje ??? A upravilo se to???

beka91
25. led 2023

@pata2022 ahoj🙂 Já se hlásím😅! Máme 11m dceru. Doteď si pamatuju, jak jsem se upínala k věku 3m, že se to zlomí, přestane být tak plačtivá, začne se usmívat..bylo to na hlavu, i okolí furt komentovalo, že se teda vůbec nesměje, že asi bude filozofka, bla bla🙄. Pláč byl u nás teda hlavně venku v kočárku - než usnula, a potom nedejbože, když se mi probudila ještě daleko od domova. Doma byla vcelku v klidu, rozhodně ne veselá a ani moc mazlivá. Trápila jsem se tím, přišlo mi, že ke mně nemá nějaký výjimečný vztah. Vůbec Ti už nedokážu říct, kdy se to zlomilo, ale dřív jak v 5m myslím ne. Každopádně teď je to boží dítě - směje se, laškuje, je hodně zvídavá, takže nikde neposedí, mazlí se taky docela ráda (když ji nezaujme něco, za čím se hned teď musí vydat😅). A fixaci na mě už taky má😊. Nicméně pořád dokáže dát najevo, když ji něco trápí/štve, takže pláč sem tam řešíme, to ne, že ne. Vydrž, zlepší se to❤️

martulka88
25. led 2023

Kritické jsou 3/6/9 - což je 3týdny, 6týdnů, 9týdnů, 3měsíce, 6měsíců a 9měsíců - to je často růstový spurt. Uvidíš, že se to samozřejmě zlepší. U nás byl syn mrzutý, když byl sám. Takže nějaké první 3-4měsíce jsem byla neustále u něj. Doteď, je mu 11měs., nechce být sám, takže je to můj ocásek, co miluje mazlení. A co ti doporučím - nekoukej na to, co umí děti v okolí. Já nesnášela, jak jedni v rodině říkali, jak jejich sousedka umí to a to (o 2měs.starší holčička). Tak jsem vždy řekla, Maty se to a to naučí, až nastane jeho čas. Nyní udělá 4 kroky sám, rozumí co je auto, Julča (natahovací žížala), donést hračku "na povel", umí taky dát pusinku, udělat "pá" a říct to, říct máma, táta (papa) a bába. Řekne si sám o jídlo - to je jeho "ga". Jí už od 9měsíců kousky, teď už se krmí sám kousky a má 14zubů venku. Maty pláče tehdy, když je sám a nebo dojde jídlo - je to strašný "žrout" :D Dokáže dát najevo, co se mu nelíbí. Neustále se směje a je s ním sranda. A je to hrozný mazel 🙂 Bude dobře, uvidíš 🙂

prejeta_zaba
25. led 2023

No, jako co bys chtěla, je to malý miminko, nebude si s tebou celý den vykládat. 😁 Já jsem popravdě ani u jednoho dítěte nezažila, že by spokojeně leželo, koukalo a smálo se. Prostě pořád chtělo kontakt, nošení, intenzivní zábavu - jakože fakt furt u obličeje dělat grimasy, ne, že někde z povzdálí zpíváš... A pak se to přelívalo dal - akorát díte lezlo po čtyřech nebo chodilo, ale že by někde bylo v klidu a zabavilo se..to kdepak. 😝

pata2022
autor
25. led 2023

Já se teda upínám hodně, odpočítávám dny kdy už dovrší 3 měsíce a bude z ní usměvavé pohodové miminko ale moje představa je celkem dost romantická 😁 . No hlavně jsem se to dočetla v knize Nejšťastnější miminko v okolí, kde doktor popisuje první tři měsíce miminka jako čtvrtý trimestr a že ten 4 měsíc se vše zlepší ale s přibývajícími dny tomu přestávám tak nějak věřit. Já bych o tom ani takhle nepřemýšlela ale ten vliv okolí je velký hlavně od mé mamky ta mě pořád říká že mám ubrečené miminko, že moje mladší sestra taková vůbec nebyla a pokaždé se jí podaří mě znejistit. 😥 A ještě jedna otázka kdo jste dávali umělé mléko podávali jste k tomu i čaj ?? Já zatím nedávám chci aby pořádně přibírala a nechci ji bříško "zaplacnout " čajem ale poslední dobou má docela tuhou stolici a musím ji s vyprázdněním hodně pomoct a prý to čaj trochu naředí.

martulka88
26. led 2023

@pata2022 Čaj jsem začala dávat až s příkrmy. Syn je na UM od 4měs. kvůli ABKM.

drakenn
26. led 2023

A nosíš ji v šátku nebo nositku? To cos vyjmenovala je velmi jednotvarné. To bych taky řvala a nudila se! Při nošení s dítětem více komunikuješ a dáváš víc podnětů při tvém běžném fungování!