Nohy do X u dítěte starého 2 roky, 9 měsíců. Víte cviky?

pajuska_hajkova
23. únor 2015

Ahojky maminky, chtěla jsem se zeptat zda tu už někdo řeší nohy do X u dětí. Syn je má opravdu hodně, dnes jsme byli na ortopedii a prý taková X-ka tam už dlouho neviděli :D Mezeru tam máme 9cm. No výsledek je, že máme ortopedické vložky do bot. a musíme koupit jiné boty protože do těchto se už s vložkama nevejde ☹
Kupujeme pouze kvalitní zdravotní boty (Fare, Protetika), v létě běhá bosky, takové ty plastové botky ala crocs máme jen na plavání (z šatny k bazénu a zase zpět) a stejně je máme křivé. JAKTO? V rodině nevím o nikom kdo by je měl křivé ☹
Nevíte nějaké cviky? Nebo nemáte někdo zkušenosti s tejpy?

sikulik
23. únor 2015

@pajuska_hajkova já bych to nebrala nějak extra vážně, malej mi seděl vždy jen s nohama pod sebou a jakoby od sebe, takže si ty x-ky vyloženě vytvářel sám, ale doktorka mi řekla, že se to srovná postupně samo. Nikdo nám to neměřil, ani na ortopedii jsme s tím nebyli. Prý pomáhá sedět na turka (což se syn ve školce naučil - paní učitelka je tam k takovému sezení vede) a také prý pomáhá chodit jakoby po vnějších stranách šlapek a couvání - říct malému, že si budete hrát na raka a couvat a chodit po vnějších stranách chodidel - to mi zase radila známá, co prodává v dětské obuvi

heduska82
23. únor 2015

Tak to mě taky zajímá. Starší má taky X-ka, mezeru jsem teda nikdy neměřila, ale pokud si teda "správně" stoupne, má tam mezeru větší jak vy, tím si jsem jistá. V dubnu jdeme na 3-letou prohlídku, tak jsem zvědavá, kam nás pošle... Každopádně to, že je bude mít, bylo jasné už od chvíle, co si začal stoupat.

heduska82
23. únor 2015

@sikulik Mě doktorka taky řekla, že se to věkem srovná, ona mi teda říkala, že do těch 3 let, ale je to pořád stejné.

pajuska_hajkova
autor
23. únor 2015

@heduska82 mě dnes doktorka řekla ano má je křivé jestli chcete jeďte na ortopedii a tam nám řekli co nám řekli. Žádně doporučení jsem nepotřebovala. Být na všem místě zajdu tam se synem zrovna, Třeba taky dostanete jen vložky a sedět na turka a v létě chodit bosky. Prý se to srovná ...

pajuska_hajkova
autor
23. únor 2015

ještě jsem slyšela že co se nesrovná do šesti let s tím se už pak nic neudělá. Jenže křivé nohy= do budoucna problémy se zády apod ☹

sikulik
23. únor 2015

@heduska82 mně to zas řekla doktorka až na tříleté prohlídce, že je má do x, ale že máme kupovat kvalitní boty, což děláme pořád (fare, protetika), sedět na turka, chodit bosky, což v létě lítá po zahradě po trávě, a že většině dětem se to postupně spraví samo. Další prohlídka bude v 5 letech, tak uvidíme, co nám řekne potom. Ještě je dobré chodit bosou nohou po oblázkách.