Odmítá dudlík, není v 9 měsících na učení pozdě?

ivuskark
30. srp 2014

Ahoj všem, mám 9 m. chlapečka, který v podstatě od narození odmítá dudlík. Byla jsem i ráda, že nebude "závislák" a že nebudu mít probémy s odučením...ale teď má místo dudlíku moje prso, hlavně v noci a je to dost vyčerpávající...V kočárku neusne, protože nemá prso, usne v klidu jenom u prsu se mnou. Ráda bych mu pomohla se uklidnit, ale nevím - není už na učení dudlíku pozdě?
Děkuji.

hanyzka11
30. srp 2014

no já bych do toho asi šla. jinak si neodpočiněš:( navíc bacha, ať si nezačne cucat palec. tím se deformuje horní patro a to je špatně pro hezký oblouk zoubků.

dana3262
30. srp 2014

@ivuskark nás začal dudlat až ve 2 a čtvrt 🙂 jenže teď je mu 4,5 a dudla pořád.. 😕 taky dudlik nechtěl a od 9mesicu mu nesmělo prso vypadnout v noci z pusy 😧

helcenka
30. srp 2014

@ivuskark - dcera taky odmítala dudlík, taky jsem měla radost, že se mi tím ušetří odnaučování. Ale se spaním to byla hrůza. V kočárku usnula, jen pokud jsme s ním jeli. Jakmile kočár zastavil, vzbudila se. A noční spaní bylo podobné jako u vás. Vydržela jsem to 14. měsíců a pak jsem ukončila kojení. Byla jsem připravená na peklo, ale proběhlo to docela v klidu a pohodě. Během týdne bylo všechno v normálu. V noci se sice pořád ještě 2-3x vzbudila, ale stačilo pohladit, pomazlit, dát napít vody a spala...
Dudlíka jsem jí během prvního roku zkoušela průběžně nabízet, ale nikdy ho nechtěla. Pak už jsem ji na něj opravdu učit nechtěla, představa, že je to pak s dudlíkem jako s prsem, to už neee.
Držím palce a pevné nervy...

evulina77
30. srp 2014

@ivuskark no dle mého je už na učení dudlíku pozdě, dudlík by se měl odbourávat nejpozději do roku. Podle mě je u vás problém jinde a to v režimu spaní. Už to není tak malé miminko, které musí dostat prso na zavolání. Podle mě, pokud ti to v noci nevyhovuje, můžeš začít pomalu omezovat časté kojení v noci. U nás to fungovalo tak, že jsem si řekla, že nakojím před spaním, pak až po půlnoci, a pak až nejdříve v 5. Už máte určitě příkrmy a různé kašičky apod. Malý bude sice pár nocí nespokojený (nenechývej vyřvat, běž k postýlce, pohlaď, buď s ním), ale zvykne si. A brzo, neboj. Polud si myslíš, že se budí, protože má hlad, přitlač večer s jídlem. Nevím jak to máš s pitným režimem, na vodu je asi ještě brzo. Pokud budeš dávat v noci pít, ať ho zase nenaučíš v noci na flašku s pitím. Ono je pak jedno, jestli vstáváš kvůli kojení, nebo kvůli pitíčku... Ohledně spaní přes den, to stejné, koj jen když má nárok, ne jako uspávání, bude to jenom horší. On si zvykne, neboj

mesiacik2924
30. srp 2014

moja dcérka sa na dudlik naucila v 7m. a o pol roka ho zas nechcela 🙂 a syn ho ma od narod. a ma 7m.

mesiacik2924
30. srp 2014

@evulina77 no to by som rada videla hladové miminko jak rve v postielke a stacilo by mu len pohadenie, vy tiez ked mate hlad vas len manzel pohladi a je s vami???

ivuskark
autor
30. srp 2014

@evulina77 Neumím si představit, že mu v noci prso nedám...brečel by až do tý doby, než mu ho zase dám. A vyřvat ho samozřejmě nenechám, nechci ho trápit. jak píše @mesiacik2924 pohlazení by nestačilo...

ivuskark
autor
30. srp 2014

Holky a nemáte nějaký "recept" jak na dudlík naučit? Za vyzkoušení nic nedám...přes den mu ho nabízím, no nenutím, ale když ucítí gumu, hned plyve...a to máme doma asi 10 různých druhů. Med odmítám (riziko medových zoubků), švagrová mi poradila cukrovou vodu - namočit tam dudlík, no to se mi také moc nepozdává...nic jiného mě nenapadá, jak ho ošidit 🙂

ivuskark
autor
30. srp 2014

@dana3262 Můžeš mi poradit, jak začal dudlat? Sám od sebe nebo máš nějaký trik? 🙂

evulina77
30. srp 2014

@ivuskark a přesně o tom to je, ty jsi ten, co se musí rozhodnout. Pokud je to tak, že mu prso chceš dát. Tak dávej. Jen jsem chtěla říct, že je rozdíl mězi třeba tříměsíčním mimčem a mimčem, kterýmu je 3/4 roku. A pokud má hlad, je to něco jinýho. Ale jak jsem četla tvůj příspěvek, příjde mi, že chce v noci jen pocucat a že není schopný jinak usnout. Pokud opravdu jí, není problém, pokud jen pocucá, jde o problém s usínáním a o tzv. zlozvyk. Možná by stálo za pokus mu dát večer na jídlo kašičku a třeba to bude lepší. O vyřvávání a trápení dítěte hladem jsem nepsala ani slovo...

evulina77
30. srp 2014

@ivuskark dle mého nahradíš jeden zlozvyk druhým... pokud má opravdu dítě v noci hlad, tak mu opravdu pomůže ten dudlík, jo to máte pravdu 🙂 . Já bych pohladila a byla s ním a on by chudák žval hlady, vaše řešení je dát dudlík a v tu chvíli je chudák hladové dítě spokojené 😎 to je ale logika 😀
Jo a nehádám se, jen si tak přemýšlím 😀 😀 😀
A dávat dítěti cukr nebo med, to mi příjde jako naprostá nehoráznost, na cukr má ještě hodně času. Zkazíte mu akorát zuby a zdravé to taky není...

zuza01
30. srp 2014

Ani jedna naše dcera nemá a neměla dudlík. Prostě nechtěly. Podle mého pomůže až odstavení, taky jsem to tak u první dcery měla (do 14 měsíců). Tu druhou u prsu neuspávám, ale zas ji nosíme, než usne 🙂 Já nedokážu nechat dítě brečet v postýlce, navíc ty naše nepřestávají, ale víc nabírají na intenzitě... Připomínky rýpalek jsou mi jedno, my to tak děláme a nestěžujeme si 😉

ivuskark
autor
30. srp 2014

@evulina77 Večer dostává kašičku, pak asi za hodinku, někdy dříve ho nakojím, usne. Cca za hodinu se vzbudí, chce prso, pak za další hodinu, a tak to jde skoro celou noc až na pár vyjímek. Postýlku mám hned u postele, jinka by jsem se už vůbec nevyspali - ani on, ani ja.
Med ani cukr dávat nebudu, jen jsem psala, co mi kdo "poradil". Po dnešní noci mám už rozbolavený bradavky a to ani nemluvím o tom, že občas i kouše (má 4 zoubky)...Ráda bych ještě kojila, chci mu dát to nejlepší...ty noci bych ještě přežila, spíš mně trápi, že nemůžu pomaly nikam, když má spinkat, protože v kočárku není prso a ten dudlík myslím, že by ho uklidnil a pomohl mu usnout.
Tak jsem jen chtěla zjistit, zda nemá někod nějakou radu, jak naučit miminko na dudlík, aby se zklidnil a usnul.

evulina77
30. srp 2014

@ivuskark podívej se na stránky kojeni.net, je tam spousta rad i se spánkovým režimem dětí. Třeba ti to pomůže. Já jsem tam hodně čerpala u obou holek, které jsem kojila skoro do dvou let. Třeba ti to pomůže...

ivuskark
autor
30. srp 2014

@evulina77 Děkuji za tip, podívám se.

padura
30. srp 2014

@ivuskark ahoj, u nás je to to samé 🙂. Já si ale myslím, že je to normální, že dítě potřebuje prso nejen na pití, ale i na uklidnění, na uspání, atd.., proto taky ty prsa máme 🙂. Dudlík už bych nezkoušela...Já se snažím, aby si malá usínání spojila i s něčím jiným, co jí pak uklidní, když nebude moci mít prso (zpívám, hladím, je u toho chlap...), prostě aby si ten spánek spojila i s něčím (někým) jiným 🙂.

tarra27
30. srp 2014

jejda...nejprve na dudlík nutit a poom ve 3letech sebrat...nenutila bych..naše holky neměla ani jeden, nechtěly ho....a ted když je starší tři, tak ho vytáhla ze šuplíku... A Občas si hraje na mimi, ale nepoužívá ho...

tarra27
30. srp 2014

@ivuskark ono to poleví neboj....

dana3262
30. srp 2014

@ivuskark vyzkoušeli jsme hodně dudliku, ale chytil se až na obyčejnou kytičky a hlavně to už 3/4 roku viděl i malýho brachy, to myslím mělo největší vliv. Hodně nám to pomohlo od pisteni, kousání a stipani.