Odnaučení od plen u 2leté dcery

vm84
20. bře 2017

Maminky prosim o radu. Dceru 2 roky ucim na nocnik. O kakani si rekne a udela bobek do nocniku ale s curanim je to horsi. Posadim ji ja nocnik a neudela nic ale jak ji obleknu tak se vzdy pocura ☹ ale ucime se 14 dni.

jirinka123
20. bře 2017

to chce vydržet a hlavně to třeba pojmout jako hru třeba když se vyčůráš dostaneš lízátko nebo bombonek pokud ani tak nevydrží tak se netrapte a dej jí nočník třeba před pračku já sem syna vždy dávala na nočník když jsem prala jemu se strašně líbylo jak se prádlo točí že vydržel i půl hodky a většinou tam vždycky něco nechal ale měli jsme to zas s kakáním horší a jestli ani to nezabere tak to zkoušejte dál a dál ted to učím syna 13měsíců ale dle mého názoru ještě vůbec neví co po něm chci 😅 ale nějak na něj netlačím abych mu to nezprotivila 😉

alboo
20. bře 2017

Zacit ve 2 letech je dle me pozde. Nez nocnik bych u takhle velkyho ditete zkusila wc. Jinak to trva, hned to neni.
Nejlepsi je dat curat hned po tom co vstane, to by mel byt uspech zarucen

vm84
autor
20. bře 2017

Kdyz ona driv vubec o nocni nemela zajem, tak jsem na ni metlacila ale nedavno ho zacala nosit a svlekala se a sedala na nej.

jirinka123
20. bře 2017

tak důležitý je že už ví k čemu slouží a já si myslím že se to časem podá kamarádka taky učila syna až 2letech a celkem rychle to pochopil bez nějakej stresů atd po 1měsíci to už měli zmáklí někde sem četla že každý dítě má nato svůj čas a svůj sistém že některé děti už jsou v roce bez plínek některé ještě 2 a půl letech s plenou jiné dříve chodí jiné dříve mluví tak nějak důležité je že na tom pracujete ❤👏

soda365
20. bře 2017

já mám chlapečka (18 měsíců) , v roce jsem ho začala dávat na nočník (to na něm plakal a vydrželo mu to 3 měsíce), poslední 3 měsíce na nočníku nebrečí, ale ještě nikdy do něj nic neudělal, trpělivě na něm sedí, ale vyčurá se se až když ho zase zabalím do plíny (používáme látkové).. Jsem z toho malinko zoufalá, protože čekáme druhé dítko a já myslela, že se mi podaří ho naučit na nočník dřív.. Navíc mě okolí masíruje, že jejich děti to už v tomhle věku dávno zvládají téměř bez plen..

jirinka123
20. bře 2017

@soda365 chudáček malej ....TO znám mě taky moje rodina říkala to musíš už ty si byla v roce bez plínek atd... musíš ho nutit kdyžtak mu jí plácnou at sedí !!!!! 😖 ani náhodou sem zásadně proti aby se na děti kvůli tomu křičelo nebo se na ně tímto spůsobem tlačilo natož aby sé plácali po zadečku se slovy,,,,, co sem ti řekla máš sedět ne ,,,,,to ani náhodou nejsme v době kamené 😠😠😠 takže vím jak ti je kdyš se ještě přidaj kamarádky je to ještě víc deptajcí ale já bych se snažila vytrvat a netlačit on na to nějjak příjde 😉

lucka662006
20. bře 2017

Ahoj, to je ještě brzičko, myslím že tak kolem 2,5 roku stačí, někdo třeba bude tvrdit, že jeho dítě to umělo na roce...a co jako? Ať se stará o sebe. Záleží, co chceš a intuitivně cítíš Ty jako maminka. My začali učit dcerku ve 2,5 letech a za měsíc to zvládala už perfektně samostatně. U syna také ve 2,5 letech a začal zvládat až tak měsíc a půl před 3. rokem Klukům bych řekla to jde obecně pomaleji (také nemusí být pravidlo). A vadilo mi to? Vůbec ne🙂 Měla jsem jeden čas dvě plenkové děti a zvládli jsme to normálně🙂 Dělej co chceš Ty a cítíš jako maminka.

astyna
20. bře 2017

ahoj, my jsme podlehli názorům okolí a dávali jsme na nočník od 6.měsíce, kdy si malý poprvé sednul. Já to zkoušela chvilkama, to bylo v pohodě, ale během hlídání tchýně, která to vzala z hurta, si malý vypěstoval k nočníku odpor. Teprve minulý týden, v jeho 16měsících si sám sedl na nočník 🙂 Trvalo 10 měsíců, než svůj strach překonal. Další dítě tohle už podstupovat nebude. I jsem se kvůli tomu pohádala s okolím doma...

Nicméně, jsi na dobré cestě, syn nyní se sice vykadí do plenky, ale ví, že je tam "bah" a odvede mě do koupelny ho umýt. Pak si vezme nočník a chvilku na něm sedí. Spíš to má jako hru, ale já prý jako malá taky tak začínala 🙂

A když se nepodaří, tak nepodaří, do puberty s plenkama chodit nebude 🙂 Co se mi hodně vyplatilo, když si sama věříš, prcek je taky v pohodě a v klidu. A lépe spolupracuje (můj je divočák).

k1k1k
20. bře 2017

ahoj, obě děti jsem dávala od 1 roku, dcerka se to naučila do měsíce a byla bez plínek, v 1,5 i přes noc. Syn má 20m a stále nic, chvilku si tam posedí, jak ho začne bolet zadeček, tak vstane, párkrát jsem odchytla, ale myslím, že jeho úmysl to nebyl 🙂 ano babičky a okolí má připomínky - já si užívám poslední "miminkovský" čas a neřeším to 🙂

panickatlamicka
20. bře 2017

@vm84 vygoogli si indianska metoda uceni na nocnik. 😉

soda365
20. bře 2017

@jirinka123 děkuji za podporu.. abych se přiznala tak jsem z toho docela špatná.. Doufala jsem, že když se já budu snažit tak to určitě půjde, ale začínám chápat, že takhle to nefunguje - můj syn k tomu zkrátka ještě nedošel a tak to teď asi nechám na jeden-dva měsíce být a až ze mě spadne ta největší těhotenská únava a budu zase v pohodě, tak to zase zkusím.. Pravda je, že syn je na všechno pomalejší - později si sednul, byl na kolenou, i později lezl, doma zatím chodí kolem nábytku, ale sám nechodí a to už mu bude za chvilku 18 měsíců.. Počkám, ono se to nějak vyvrbí - kdyžtak budu látkovat 2 děti - výbavu na to mám velkou dost 🙂

jirinka123
20. bře 2017

😉určitě to půjde on se to naučí tak je prostě pomalejší a možná ne prostě má jen na vše dost času a nikam nespěchá na jednu stranu vám závidím ten náš rošták líta kde může vše mi vytahuje když pak příjdu ke kamarádce a vidím jak její 2letý syn sedí a a je naprosto klidný tak jí závidím ona měla problém že jim syn nechtěl sedět ani chodit do 14měsíců a pak jen chodil ale nechtěl sedět jak ho člověk posadil automaticky si lehl a takhle až do dvou let se spíše batolil ale na druhou stranu mi příjde takový ne opožděný ale takovej pohodář nikam nespěchá ted už chodí a vše zvláda dobře dokonce i to sedění 😀já bych to uzavřela tím že každé dítě jiné a dělá si tyhle věci po svém 😉 takže kamarádky at si říkají co chtěj ono se to podá já měla kamarádku která mi furt říkala to tvoje dítě je tak rozmazlený vůbec tě neposlouchá atd přitom syn na zavolání atd vždy přiklusal a když se jí její malá jednou začla válet v krámě a vztekat že ona to pitíčko prostě chce tak jsem na hlas přes celý krám řekla(ty máš tu holku tak rozmazlenou prosimtě ) 😀 takže tak 😀

vm84
autor
20. bře 2017

Moc dekuji maminky,prave taky spousta lidi v okoli ma reci ze nechodi na nocnik. Ale kazde dite je jine 🙂

jirinka123
20. bře 2017

@vm84 jo to je a každé je svým způsobem dokonalé

smallinka
20. bře 2017

chce to trpělivost, u nás to bylo to samé...mám teda dvojčátka..každá je jinak šikovná, jedna bobo už pouze do nočníku do punčoch nikdy - to pouze první dva dny pak už jen do nočníku ale té druhé je to dost jedno...vždycky je to do punčoch pouze když ji vidím že tlačí a posadím na nočník tak to zvládneme....Zkus nějakou odměnu, u nás platí bublinky....malá vždycky řekne čuri bubli...sudnám punčochy, posadím a vyčůrá se a samo že foukáme pak bublinky 😀 takhle to u nás začalo...předtím ani tuk že by si řekla.....ale řeknu ti že je to běh na dlouho trat a uplně bez počůrání rozhodně nejsme ani jedna....taky holkám dávám plenu když jdem na dvůr nebo na vycházku protože jak jsou dvě tak bysme nikam nedošly.....ale pokroky jsou....jak bude teplo tak to půjde samo 🙂 jo a podotýkám, že máme 2,5 roku no holt u dvojčátek je to náročnější, i mluvení mluví hezky v půl roce řekly plno slov, ale mají svoji řeč a žvatlají si spolu a stačí jim to 😀 a že jim nikdo nerozumí je jim jedno 😀

luscinnia
20. bře 2017

Doporučila bych indiánskou metodu. Tam platí se nejdřív zamyslet, jestli je na dítě už zralé. Dceři jsem vzala plenu v 17 měsících, po týdnu byla bez nehody. Další měsíc si říkala "kakat" a "čůrat". Pak to bylo na střídačku... prostě už ji to přestalo zajímat, už to nebyla nová dovednost, tak to přestala řešit. My jsme jí to dokola trpělivě vysvětlovali. Teď je jí 23 měsíců a cca poslední měsíc a půl už má jen drobné nehody. Na čůrání a kakání si říká, dneska mě přišla vytáhnout ze sprchy, kde jsem si myla hlavu. Hulákala na mě za sklem "kakat s hadem". Vždycky si na to bere nějakou hračku, co je zrovna po ruce. No vyběhla jsem s pěnou na hlavě a smáčela celou koupelnu.

Hlavně se zamyslet, jestli je na to dítko zralé a chápe, co se po něm chce. Jinak z toho bude šprajc.

jirinka123
20. bře 2017

@luscinnia taky velmi dobrá rada 👍

aquila
20. bře 2017

Já bych tedy neřekla, tak jak tady někteří píšou, že ve dvou letech je pozdě. Dítě k tomu musí dozrát, prostě mu to v té hlavičce musí sepnout. My jsme se takhle trápili s první dcerou, na nočníku řev, nechápala co po ní chceme, klidně chodila v počůranejch teplákách a bylo jí to fuk. Pak najednou v těch cca 2,5 letech během týdne byla bez plíny a bez jediné nehody přes den i v noci. Každé dítě je individuální a je potřeba to tak brát.

vm84
autor
20. bře 2017

Ten bublifuk nebo hracky je dobry napad. Mala bublinky zboznuje🙂 to vyzkousim moc dekuji. No mala pujde od zari do skolky tak se snad zadari. Ale kdyz se ji to nepovede do nocniku tak ji netrestam, to nema smysl,

izz76
20. bře 2017

@vm84 Zkus dceru nechat svlečenou,oni v té fázy učení,děti mají pocit,že když mají kalhoty,tak mají i plenu. Naše malá takhle fungovala,doma byla s holým zadkem a sama bez toho aby mi říkala si chodila čůrat na nočník. Po nějaké době se z toho stala samožřejmost a mohla jsem jí zase oblíkat 😀

superkousky
20. bře 2017

@vm84 Na "chytré" řeči okolí se vy....Asi jim vadí,že máte na pleny a nemáte potřebu,nutit dítě násilím na nočník. Sousedka se taky divila,že má syn ještě ve 2letech pleny,protože její holka přece ne..Jaké bylo mé překvapení,když jsem ji ještě před půl rokem potkala s balíkem plen. Njn. nedalo mi to a musela jsem si rejpnout,zda jim přijde normální,když ještě ve 3,5letech má holka pleny na noc,protože můj syn je od 2,5let úplně bez plen.Neboj ,ono to přijde samo.Já děti na nočník neučila a jsou všechny tři odplenkované.

nellilie
20. bře 2017

Teplou vodu do nočníku nebo přidržet nad vanou jestli se nebude vzpouzet? Hlavně se nenefhat rozhodit, ono to půjde pomalj ale jistě🙂

ditta01
20. bře 2017

Já to nechápu co pořád všichni s tím nocnikem mají u nás taky pořád do mě a malé rypali kvůli nočníku. V 18 měsících jsme začali pomaličku zvykat na nočník ale pořádně se naučila až ve 2 letech kdy jsme ještě sem tam museli připomínat ať si na to myslí teď 2,5 let a chodí sama ☺všechny děti se to jednou naučí. A takové řeči že ten už to uměl v roce me pěkně vytáčí hlavne když je to od rodiny 😤

vm84
autor
21. bře 2017

Maminky moc Vam dekuji za rady a podporu🙂

lucka662006
21. bře 2017

@izz76 to je zajímavý, já takhle intuitivně udělala to samé při kakání, které se syn stále nechtěl naučit do nočníku, nechala jsem ho prostě svlečeného, 5 min chodil po bytě (hlídala jsem, aby nebyl bobek na podlahu🙂) a pak to udělal sám do nočníku...poprvé🙂 Pak jsme to takhle praktikovali ještě asi 5 dnů a poté už si stahoval sám normálně kalhoty a šel na nočník🙂

kveta007
21. bře 2017

Dcera byla na plenkách do 2,5 roku, syn do 2 a 3/4. Nechápali, co po nich předtím chci. Sedeli na nocníku jen u pohádek, jinak odmítali na něm sedět. Pak to proste v hlavickách docvaklo a byli do týdne bez plen i na noc. Takze nic nehrotit, v pubertě v plínách určitě už nebudou. 😉

normalnimatka
21. bře 2017

@soda365 zkus příště látkování kombinovat i s bezplenkovkou hned od začátku;) určitě není jistý, že by se dítě odplenkovalo díky tomu dřív, ale myslim si, že je tam velká reálná šance🙂

vm84
autor
21. bře 2017

A co ji posadit na nocnik a pustit sprchu? To se vzdy vycura. Ale bojim se aby si na to nezvykla

normalnimatka
21. bře 2017

@vm84 tak toho bych se asi nebála, tam jde o to, aby jí to sepnulo;)
jinak ono je jinej jakoby..úkon cílený a vědomý povolení svěrače (na tom funguje bezplenkovka), a nebo uvědomění si počůrání - a jakoby zabránění tomu... ale řekla bych, že je to propojený, a třeba po spaní bych vzala dcerku, dala na nočník nebo na to óčko na záchod, pokud tam vydrží a nevzteká se, nebo podržet nad vanou a počkat, až se vyčůrá... a prostě jí to pořád opakovat, že čůrá:D no a jednoho dne jí to samo docvakne. a pokud se vyčůrá, dyž pustíš sprchu, tak taky můžeš to takle zkoušet....
podle mě se nic špatnýho enstane, v nejhorším případě si to pořád nepropojí, ale aspon ušetříš jedno vyčůrání do plenky a nebude se v tom zbytečně zapařovat;)

vm84
autor
21. bře 2017

Vzdy po vyspinkani ji posadim a vycura se bez problemu 🙂