2 děti brzy po sobě, jak vše skloubit?

lenulia15
30. říj 2014

Ahojte maminy, hledám odpovědi na pár otázek ohledně péče o 2 děti. Letos v lednu se nám narodil syn Kryštůfek, šel ven císařem. Vše proběhlo bez komlikací. Teď když má malý 9 měsíců jsem asi zase těhotná (k dr. jdu v pondělí). I když to ještě nevím jistě už se mi v hlavě rojí myšlenky typu, jak to vyřešíme se spaním? Malý spí v postýlce, která je přiražená k naší posteli... , jak to máte vy? zkušenější? A jak s procházkama? Malý už sice chodí, ale na procházce bude chtít i spočnout v kočárku...koupit ten "dvojtý"? No jestli se to potvrdí, bude to mazéééc 🙂 Předem děkuji za příspěvky 🙂

tomapeta
10. led 2016

nebojte, nakonec zjistíte, že mít děti takhle po sobě, je mnohem lepší než s odstupem... bylo mi 20 když se mi narodila druhá dcerka a mám je od sebe 13 měsíců... starší Kačenka teď slavila 3 roky a mladší Natálce budou v únoru 2. Váš malej je ještě malej na to aby žárlil, tudíž bude nadšený a bude vám chtít se vším pomáhat. budou se bránit a chrínit... Takové pouto jaké je mezi míma dětma jsem ještě neviděla. jsou dny kdy se pošťuchujou, žalujou a tak, ale když začnu křičet, brání jedna druhou. horší bylo, když jsme vyrazili třeba do města na nákupy... supr bylo když jela třeba babička snámi a nebo tatínek... měla jsem dvojkočár ve kterém starší stejně jezdit nechtěla a tak jsme jezdili s kočárem a golfkam většinou starší v nich jen spala i... největší mazec nastal, když začala chodit i Natynka... Kačenka jí začala vždy honit a každá mi začala utíkat na druhou stranu a byla to pro ně obrovská legrace... bylo to úžasné období a i teď... určitě se obavám neubráníte, ale nakonec zjistíte, že to bylo zbytečné... Každá máma si vše přizpůsobí tak, aby vše zvládla s noblesou... držím palečky

dioptrinka
1. bře 2017

No u nas to bude taky zajimave syn ma 14 mesicu a ja zjistila ze jsem v 12 tt bojim se zw to mezvladnu jak to davate by?

verusky
4. bře 2017

@dioptrinka bude to narocne, ale bude to krasne 🙂

janabrozova
12. dub 2017

My čekáme druhé 17 měsíců od první. Taje právě řešíme tyto otázky. U nás je problém s výtahem, do kterého se tak tak vejdeme s normálním kočárkem, takže sourozeneckých bohužel nepřipadá v úvahu. Asi budu muset mrne bud nosit v šátku a starší ve spirtaku nebo starší bude tapkat a mrne se poveze. Sama delší trasy zřejmě chodit nebudu, tak to snad zvládnutí a pokud půjdeme s tatinkem, tak Adi poridime ještě golfky a můžou se vozit obě mrnata.

Mate někdo zkušenost i bez sourozeneckeho kočárku?

mariti
12. dub 2017

Já mám tedy děti od sebe 19 měsíců a zvládli jsme to bez sourozeneckého. Některé chvíle byly těžší, ale výhoda byla, že zrovna začínalo teplo, malá se narodila koncem března. Větší se musel rychle otrkat, aby něco ušlapal, začal chodit dost pozdě, ale šlo to. Když bylo úplně nejhůř, šla malá do šátku a velký do kočáru (trochu mu čouhaly nohy, ale byl rád, že je rád). Ale na druhou stranu, záhul to byl, to jo, a cokoli Ti usnadní život je fajnn. A nemáte třeba dole kočárkárnu nebo jiný prostor, kde se dá kočárek zamknout? Je fakt, že cena sourozeneckého u mě taky hrála dost roli, ale vím, že se dá sehnat i levný bazarový.

ojo
12. dub 2017

@janabrozova a co stupátko za kočár? když nebude moct, prostě si stoupne a poveze se 🙂

stratilikova
12. dub 2017

@janabrozova áno, mám deti cca 16m od seba, von sme chodili všetci spolu keď mala staršia 17m...ona chodila pekne ešte pred prvým rokom, sme v malom meste, všade blízko, takže to šlo i bez surodeneckeho kocaru či skejtu...

verusky
12. dub 2017

@janabrozova ja mam dvakrat 16 mesicu po sobe a u prvnich jsem mela jen stupatko a ted mam bazarovy sourozenecky za 3000 a je to teda mnohem jednodussi nez se skatem... ale prezili jsme i napoprve 🙂

janabrozova
13. dub 2017

@mariti bohužel ani kocarkarna nepůjde, je to tady takový velký starý městský dům... Tyto věci jsou dost špatně vyřešené... ☹

ojo
13. dub 2017

první syny byli 16m a měla jsem jane powertwin, využila jsem tak necelý půl rok...teď mám 12m a starší teprve začíná chodit, mám už bumbleride indie, vedle sebe a je to super, resp. chtěla jsem aby oba byli do lehu, což u toho jane powertwin přední nelze...a zatím využívám ostošest, páč starší teprve začíná chodit 😀 oba jsem kupovala bazarové kolem 5tis.

natysnovec
28. dub 2017

Ahoj maminky,s manzelem chceme jeste jedno dite.Mame dcerku v cervenci 2 roky.tesim se ja to ale zaroven mam steach jak to vsechno zvladnu.Postavu taky nemam zeovna ideal mam 95 (ale zase to neni tolik znat.Mam s toho strach.☹

paffkaa
21. led 2018

Ahoj holky, delší dobu nikdo nic nepřipsal, ale ráda bych se optala jak jste koupaly a uspávaly? V květnu rodím a Filípkovi bude 14m. Manžel mi určitě bude pomáhat, ale jsou dny, kdy je v práci dlouho a nestíhá koupání? Jestli dát malou vaničku do vany a koupat je najednou? Nebo postupně? A jak jste uspávaly? Filípek zatím potřebuje ponosit při uspávání, tak jak to skloubit s mimčem??? 😅 děkuji za dary a zkušenosti 👍😊

fifina86
21. led 2018

@paffkaa tak mas jeste cas ho naucit usinat nez noseni ;) Ja uspala tak,ze jsem oba mela v nasi postylce,mladsiho kojila a starsi drzela za rucicku ;) A koupani bud spolecne ve vane (mladsi na lehatku) a nebo na stridacku,ale oba se mnou byla v koupelne.

verusky
21. led 2018

ja moc nekoupala... maly plakaval (vodu zacal milovat, az sedel), takze jen prdelka a nozky... cely tedy dvakrat tydne v male vanicce, az trosku pozdeji ve vane. pokus se mit uspavaci ritual na starsiho, kdyz budes treba kojit, at je to realizovatelne. ja "musela" to starsi drzet rucicku a naaarocne, nekdy jsem ji musela dat nohu... v noci... jinak jsem mela gymnasticky balon a nekdy na nem hopsala oba, kazde na jedne noze, asi kdyz to mladsi trapily prdiky a starsi chtela byt u me. moc si to nepamatuju, radsi jsem to vytesnila... jsem od dvou mesicu mladsiho na ne sama.

paffkaa
21. led 2018

@fifina86 díky za zkušenost, Filípka se určitě budu snažit naučit uspávání bez nošení. Jako vyloženě ho nosit nemusím, ale položím do postýlky, Filda si tam dělá nějaký blbiny a třeba minutku, dvě ponosím a zase do postýlky. Tak si myslím, že do té doby to snad půjde. Vzít si oba do postele asi právě nepůjde, Filda je děsnej blbošitel, takže nevydrží být v klidu, abych ho mohla držet za ruku, ale třeba se to pak změní a bude takový asistent u všeho a bude koukat, jak mimi papá, ale tomu moc nevěřím. No teď takový maminky obdivuji, protože mi některé věci přijdou naprosto nemožný a jak to zvládnu 😅 a nemáš nějakou dobrou vychytávku, která ti hodně usnadnila věcí? Určitě pořídíme dvojkočár a nosítko, ale jestli se ještě něco nebude hodit 😊 díky

kata267
21. led 2018

@paffkaa ja mam deti od sebe 17m, mladsi jsou ted 2mesice a da se to ale je pravda ze vecerni ritualy koupani a uspavani u starsi dela manzel bez nej si to nedovedu moc predstavit jak bych tu starsi uspala a ja vecer resim mimco...pres den se nam bohuzel u starsi zcela vytratil jakykoliv spanek, proste neusne tak jedem cely dny v kuse, nejdriv jsem z toho byla psycho ale pak jsem to vzdala a nechala to byt at si teda nespi kdyz nechce, no a mala zatim moc rezim nema spi kdy chce...

verusky
22. led 2018

@kata267 a neni protivna ta starsi? pamatuju si u starsich holek (od sebe 16 mesicu), ze se v roce a trictvrte take vytratil spanek a od ctyr hodin to bylo k nevydrzeni, umrcena... bohuzel ta mladsi ve stejnem veku prestala spavat taky... u mrnat jsem pak byla prisna a nekompromisni a chodili jsme spavat. jenze po tretich narozeninach te starsi jaksi... se nam to taky vytraci a to je pak vecer s unavou protivna.bale jsem vdecna, ze vydrzela do te doby. syn ma dva roky a nedovedu si predstavit, ze by po obede nespal. tak myslim, ze jsem u tech starsich dcer mela byt duslednejsi a mela bych to jednodussi... tim chci rict, jestli ten spanek nechces zavest... ale vim, jak silene je uspavat starsi a mit vzhuru to mladsi... stres a stres... ale v nejake dobe se to srovna a pujdou spat spolu 🙂 kdyz tu starsi navyknes na nespani, uz se to nenauci (dle meho).
no proste neni to jednoduche... musim rict, ze ty mladsi dve jsem zvladla mnohem lip nez ty starsi dve (ac jsem na ne sama), ale ze to bylo vetsim klidem a vetsi duslednosti, lepsim planem, tem starsim jsem plnila, co na ocich vidim, tem mladsim jsem se snazila dat rezim i za cenu drobne nespokojenosti. a rezim vime, ze deti potrebuji... maji se o co oprit...

mariti
22. led 2018

@verusky teda já nevím, teoreticky máš určitě pravdu, ale jak chceš prostě dítě "donutit", aby spalo? Sice vím, že někteří umí dítě uspat, zatím jsem neodhalila to tajemství, jak to dělají. U nás to spíš skončí tak, že já vytuhnu a dcera skáče po posteli, usne mi málokdy, jen když je hodně unavená nebo nemocná. A syn taky přestal kolem těch 2 let. Ale režim určitě pomáhá. Taky bych asi měla být důslednější.... Tak třeba u toho třetího se to konečně naučím 🙂

prcekverunka
22. led 2018

@paffkaa Já mám holky od sebe 20 měsíců. Ze začátku jsem je koupala zvlášť, až byla malá akčnější a víc vnímala okolí, tak se začaly koupat spolu. Ohledně uspávání neporadím, holky mi usínají samy.

evaaskalova
22. led 2018

Tez v dubnu cekame 2.holcicku, prvni bude o 16m starsi. Mame koupeny kocarek pro dvojcata s vymenovacimi korbickami a jelikoz je starsi zatim zvykla spat ve sve postylce v nasi loznici, planuji do loznice presunout i dtuhou postylku,co mame v obyvacim pokoji, kdyz mala spi po obede. Pokud se budou navzajem budit, budu s mensi spat ja v jedne mistnosti a se starsi tatka v druhe. 🙂 bude to ze zacatku neco, ale zvladneme to-musime! 🙂

kata267
22. led 2018

@verusky ano ani nevis jak rada bych davala tu starsi po obede spat, ale jak ji mam jako donutit? Predtim mela pevne dany ze po obede cca ve 12sla spat, ale uspavani byl vzdycky hroznej boj uz od narozeni vetsinou usinala s revem a to jsem zkusila fakt vsechno mozny ...no a co je druha doma tak ji proste neuspim..kdyz dam prvni spat mimco tak jak zacnu uspavat tu starsi tak propukne ta starsi v hroznej rev ze nechce a tim.mi vzbudi I mladsi, naopak kdyz nejdriv chci uspat starsi a mimco mam u sebe tak nespi protoze ta mladsi taky ne....takze bez reseni...vyhra je kdyz se mi podari obcas tu starsi uvozit v kocaru na prochazce ale to musi byt uz opravdu hooodne unavena

belleelle
22. led 2018

@evaaskalova mam 2 holky jak pises stejne od sebe. A uz to bude 2 roky 🙂))))
Kocarek pro svojcata vyuzit pouze na bruslich, jibak stupatko a pak.chozeni ci odrazedlo. Davala jsem i starsi sednout na korbu s nohama dolu. Prvni 3-4 mesice jsem meli kolebku pro mimi, pak jsme mladsi dali do klasiccke detske postylky pro kojence a batolata a mladsi koupili nejmensi moznoz detskou postel, kde je i zabrana. Myslim od baby nellis.
Nakonec to bylo vse jednoduzsi, pomohla i polohovatelna ohradka. Deti se nikdy navzajem nebudily. Naopak, mladsi se rychle prizpusobila rezimu.
Nejhorsi je oblikani na ven, mam mladsi lednovou.

evaaskalova
22. led 2018

@belleelle My ten kocarek uzijeme urcite, mala jeste az na par krucku nechodi a jezdime daleko. V kocarku rada i spi,takze u nas bude potreba. Postylky mame 2 klasicky, tak uz zadnou porizovat nemusime. To oblikani chapu, je to neco navliknout sebe a jednoho prcka,natoz 2 :D

uzsezasenudim
22. led 2018

Mam deti 18m od sebe. Vzdy je zasadni, jaky ty deti jsou. Prvorozeny je klidas a salamista. Klidne uspavam malou u nas v posteli a on sedi vedle nas, ceka, az ji uspim. Medela bordel, uz vi, ze i on chce, aby Maja spala 😀 parkrat jsem uspavala obe deti najednou a i to jde. Trva tp dele, ale jde to. Jinak on je od 6m v pokojiku. A Mája 5m je s nami v loznici v posteli. Casem ji dame do postylky a az se srovna spani, pujde k brachovi. Jinak co je des, tak to je vypravovani se ven! Jinak nevidim zadny problem. Syn v tech 18m akorat zacal chodit a tal mame dvojkocar. A nelituju toho. On ma rad pohodli a rad se vozi. Co se narodila segra, zacal bojkotovat Chůzi a chtěl se jen vozit. Sceny zadne neprisly, nezarli. Mel asi prvni den jeden zachvat place u kojeni, ale jinak je skvelej a miminko mame taky usmevavy a klidny, takze ja bycj do toho sla klidne zas!

janabrozova
22. led 2018

Ahoj, já mám holky 19 měsíců od sebe a uspávám je tak, že mladší kojim v jedné ruce a druhá se ke mně přitulit z druhé strany a za chvíli usne. Chvilku ji povídám a ona poslouchá a pohoda. Co se koupání týká, tak první večer koupu mladší a starší se dívá, podává mi plinku, kremuje ji se mnou a pak jak mladší po koupání nakojim, tak spinká a jdu v klidu okoupat starší. Ale také nesnáším společně vypravování se ven. Starsi se voi ve sporťáku a mladší nosím v šátku, takže než je nakrmil, převalil, obléknu a závažu do šátku, to je fakt tak na hodinu pomalu 😂 Starší taky nějak nežárlí, mladší je zlata, takže pohodka 😉 vždycky jsem si říkala, že když to zvládnou maminky, co mají dvojčata a vicercata, tak já se starším dítkem musím přeci taky ...

belleelle
22. led 2018

@evaaskalova taky mi starsi nechodila, jen krucky. Jeste v porodnici za mnou byli, kdyz chodila pouze za ruku. O to vetsi motivace pak byla, ze kocarek je pro miminko.
Drive za minuleho rezimu deti byly blizko u sebe a bez kocaru vse ok

kata267
22. led 2018

Jo presne je to I o povaze deti, u nas je starsi tak aktivni ze mi naopak vubec netrapi vypravovani ven I kdyz je fakt ze se chystame I pul hodiny 😀,naopak vim ze horor je jakykoliv uspavani

janabrozova
22. led 2018

On si stejně každý najde tu svou cestičku, nějak na to každý přijde stejně...