Čerpání dovolené na zotavenou mezi MD a RD. Poradíte, prosím?

kkaatte
14. čer 2022

Holky, prosím o radu. 21.6 mi končí mateřská dovolená a chtěla bych čerpat dovolenou než nastoupím na RD. Bohužel nevím kolik dnů mám a z práce mi nikdo neodpovídá. Lze žádost o dovolenou a rodičovskou žádat bez konkrétních datumu. Bohužel mám vzor jen s určitými datumy, které momentálně neznám. Osobně se tam nedostanu, protože mám nemocné děti. Díky za rady

tasimia
14. čer 2022

@kkaatte hele pokud chceš, mohu ti i poslat, do sz, co jsem posílala já.

martinam1992
14. čer 2022

@kkaatte Já psala " žádám o čerpání řádně dovolené od XY až do vyčerpání celého nároku pro rok 2022." a prošlo to bez problémů.

kkaatte
autor
14. čer 2022

@tasimia jestli můžu poprosit. Děkuji

kkaatte
autor
14. čer 2022

@martinam1992 a jak pak s tou rodičovskou?

mysh_me
14. čer 2022

@kkaatte u zamestnavatele to udelaji tak, ze na materskou navazes radnou dovolenou a az ji celou vycerpas, zacne rodicovska dovolena. Ty v podstate nepotrebujes vedet, jak presne to vyjde, protoze to nic neovlivni. S rodicovskym prispevkem to nijak nesouvisi a muzes ho mit uz v te dobe, kdy cerpas u zamestnavatele normalni dovolenou, to nemusis resit.

kkaatte
autor
14. čer 2022

@mysh_me jo to vím, ale nevím jak formulovat ty žádosti

tasimia
14. čer 2022

@kkaatte mas to tam, nějak se mi to seklo, snad to dorazi v pohodě.

kajda_12
Autor odpověď smazal
Zobraz
somalicats
15. čer 2022

@kajda_12 Tak to jim ale říkáš blbě, a žádost o proplacení dovolené zaměstnavatel zamítne, dovolená se proplácí jen po ukončení pracovního poměru. Žádá se o čerpání dovolené.

betelgeuzz
15. čer 2022

@kajda_12 jak píše @somalicats dovolená se neproplácí!!! Jediný případ, kdy se může dovolená proplatit, je při ukončení pracovního poměru. Po mateřské se dovolená čerpá.
To jim radíš kde?

kajda_12
15. čer 2022

Omlouvám se, je to čerpání, jak píšete, dívala jsem se teď do těch žádostí… je to “žádost o čerpání řádné dovolené mezi MD a RD”.

swan42
15. čer 2022

@kajda_12 s neplacenym volnem rozhodne zamestnavatel souhlasit nemusi

martinam1992
15. čer 2022

@kkaatte rodičovskou můžeš klidně pobírat současné. Já to odhadla, abych rozlozila peníze a asi o půl měsíce se mi to krylo. Přišly peníze z práce i rodicak.

kkaatte
autor
15. čer 2022

@martinam1992 díky všem za rady