Jak dlouho musím pracovat, abych dostávala MD či RP?

llluuuccciiieee
12. říj 2015

Dobrý den, ráda bych se zeptala. Zatím miminko neplánujeme, ted sem nastoupila do své první práce, pouze bych se chtěla zeptat. Jak dlouho musím pracovat abych měla nárok na mateřskou či rodičák? mocc děkuji za odpovědi

j.a.n.i
12. říj 2015

@llluuuccciiieee Minimálně 9 měsíců, ale raději bych pracovala déle, ať máš nějakou rezervu a nehoníš dny.

llluuuccciiieee
autor
12. říj 2015

@j.a.n.i opravdu? někdo mi právě říkal přes roky. proto se raději ptám. moc děkuji za odpověd 🙂

jitavrtule
12. říj 2015

@llluuuccciiieee podmínkou nároku je dle zákona odpracovaných 270 dní za poslední 2 roky před nástupem na mateřskou. to vychází plus mínus (spíš plus) těch 9 měsíců.

leena87
12. říj 2015

Nárok na PPM( mateřskou) mate jak píši holky, po odpracovaných 270 dnech , na Rodicak mate nárok v každém pripade

vendula91
21. říj 2015

Dobrý den,

prosím Vás chci se zeptat, dne 31.7. jsem úspěšně ukončila studium a od 1.8. pracuji a otěhotněla jsem... Termín mám někdy v květnu a nárok na mateřskou je po 270 dnech, což je ke konci března, což bych zřejmě už byla doma před porodem... Paní na úřadech mi řekla, že pro mateřskou mám být nejpozději ten 270tý den už doma, abych měla nárok na mateřskou dávku. Máte někdo s tím zkušenost prosím???