Mám nárok na porodné?

vendula710
27. kvě 2016

Ahoj holky, mám možná takovou blbou otázku. Bydlím s přítelem, v RD i s jeho rodiči ...on podniká v plastové výrobě. Jeho čistý výdělek asi neřeknu, ptž to má podle zakázek...já chodím normálně do práce a vydělám si tak 13000,- v hrubým. Mám nárok na porodné?

andreaandrejka
27. kvě 2016

Ty a otec dítěte nesmíte přesáhnout částku v čistém cca 21000,- Pak nárok na porodné máš.
S kým a kde bydlíte je úplně jedno.

smisek19
27. kvě 2016

@andreaandrejka a počítá se příjem, když ted marodim? Nebo jak a za jaké období? Díky

andreaandrejka
27. kvě 2016

@smisek19 Myslím,že i neschopenka.

j.a.n.i
27. kvě 2016

@vendula710 Počítá se to za poslední kalendářní čtvrtletí před porodem a počítala by se ti neschopenka, ale i tak si myslím, že to budete mít hodně na hraně, protože OSVČ se počítá minimálně polovina průměrné mzdy.

fbsebfb
31. kvě 2016

a když jsem ešě na plnou smlouvu nepracovala jen brigádně protože jsem měla dlouho studování ? mám taky nárok na porodné a popřípadě nějaké přidávky na dítě ? děkuji :3 😅

xpila
31. kvě 2016

@fbsebfb Počítají se všechny příjmy, takže i brigáda. A samozřejmě i příjem otce. Od toho se pak odvíjí i možné přídavky na dítě, kde se příjem bere dokonce za předchozí kalendářní rok.