Mám nárok na přídavek na dítě, porodné, rod. příspěvek?

aalleenn
30. bře 2015

Jak je to s nárokem na tyto dávky a další soc. dávky-mám po porodu ještě nárok na nějakou?, je to omezeno příjmem nebo má nárok každý, kdy se může žádat o rodičovský příspěvek, díky za reakce nemám čas to hledat, tak poprosím vás zkušenější o radu a díky ...

lv
30. bře 2015

Porodné je jen pro toho, kdo ma nízký příjem za poslední rok, myslím, ze pokud nejsi samozivitelka s otcem ne uvedeným v RL tak bez šance /nebo po studiu atd., přídavky to same..

blahova_andrea
30. bře 2015

všechny dávky jsou vázány na výši příjmu. porodné dostane málo kdo, dokládá se příjem za čtvrtletí před narozením dítěte myslím, takže žena, která měla nárok na mateřskou obvykle nemá nárok na porodné. přídavky na dítě jsou také vázány životním minimem rodiny a dokládá se příjem celého uplynulého roku. pouze rodičovský příspěvek je pro každou ženu-matku. jeho výši ale opět ovlivňuje předchozí příjem tvůj nebo otce dítěte. dávek existuje spousta, ale nikdo ti nedá jen tak něco plošně. vše si musíš vyběhat a hlavně být dost "chudá", abys na to měla nárok.

evcann
30. bře 2015

@blahova_andrea proc by zena, ktera dostane materskou nemela narok na porodne? kdyz si vyhledate zda mete narok nebo ne, tak se musite vejit do limitu a jestli mate materskou nebo ne na to nema zadny vliv.

@lv porodné je za čtvrtletí ne rok

blahova_andrea
30. bře 2015

@evcann no obvykle je žena, která pracovala a dostala mateřskou právě nad tento limit. však jsem nenapsala, že nikdy. ale není to moc časté. to by musela mít hodně malý plat a hodně malou mateřskou a její partner také hodně malý plat. žena, která nepracovala a žádá rovnou po studiu nebo z úp, tak má logicky šance větší, protože neměla příjmy 😉 pouze tak to bylo myšleno

evcann
30. bře 2015

@blahova_andrea jo jasne, tak s partnerem to jo, ja zase myslela spis samozivitelka treba ktera pracovala tak tam to je do 18 tis. coz si zase myslim s dnesnima vyplatama se do toho da vejít.

blahova_andrea
30. bře 2015

@evcann no i samoživitelka má obvykle nějakého otce dítěte, který se počítá, pokud je v rodném listě. není moc maminek, které mají v rl dítěte otce nevyplněného a jen kvůli porodnému bych to teda fakt nedělala 😉

evcann
30. bře 2015

@blahova_andrea no to jo, to je fakt , ale pokud je matka samozivitelka tak se tam ten otec neuvádí ne? kdyz v byte treba je hlasena jen zena s detma

xpila
30. bře 2015

@evcann Na porodné se počítá i příjem otce, pokud je v RL.

evcann
30. bře 2015

@xpila tak proc se tam vyplnuje jestli zada matka samozivitelka? to jako tedy asi mysli matku samozivitelku, ktera nema zapsaneho otce, ale samozivitelka preci muze byt i se zapsanym otcem.

aklin
30. bře 2015

taky nebudeme mít nárok na porodné, protože výše našeho příjmu bude o 1000 kč vyšší než je stanoven limit porodného. Holt nejsme jako ti naši "spoluobčané".

punky
30. bře 2015

ja teda cetla a rikali mi to i n uradu ze se tam pocita jen prijem toho pracujciho v mem pripade otce ze se tam ani rodicovsky prispevek nepocita nevim jak neschopenka a materska ale to by se tam taky nemelo pocitat

punky
30. bře 2015

@blahova_andrea ja teda nevim kde jsi to slysela ze se pocita za rok vim ze za predchoi ctvrdleti mi rikali a pocita se jen prijem vydelavajicho takze treba v mem pripade otce a prijde mi trochu nesmysl aby tam pocitali materskou mno a v mem pripade neschopenku to by bylo divny teda 😒doufam ze my na to dosahneme ...

blahova_andrea
30. bře 2015

@evcann matka samoživitelka je podle mě i žena, která otce v rl má, ale nežije s ním 😉 kdo je hlášen s nimi v bytě je jedno, u těchto dávek se nezkoumá trvalý pobyt, ten je důležitý třeba u příspěvku na bydlení, tam se řeší, kdo všechno s jakými příjmy je tam hlášen. tady jde čistě o rodiče a dítě a je jedno, kde který bydlí 😉

blahova_andrea
30. bře 2015

@punky já psala za rok u přídavku na dítě, u porodného čtvrtletí 😉 jinak mateřská se tam teda rozhodně počítá, je to příjem. navíc příjem vzniklý díky tomu, že žena pracovala. proč ti to přijde jako blbost? mě to přijde logické. to, že se tam nepočítá rodičovská se všude uvádí, ale tak to už je nový případ, kdy lze dostat porodné i na druhé dítě.

blahova_andrea
30. bře 2015

@punky a tady je tedy uvedeno, že se počítá i rodičák 😅
http://socialni-poradna.eu/porodne-pro-rok-2015/

xpila
30. bře 2015

@blahova_andrea Proto je lepší se koukat jen na oficiální zdroje 😀
http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/porodne

blahova_andrea
30. bře 2015

@xpila jo, takže mateřská ano, rodičák ne, jak jsem si to myslela celou dobu. no nás minulo porodné u obou dětí, co se dá dělat. a v té poradně si asi nějaká právnička zase špatně vyložila zákony? 😅 no je to bída jak s právníky, tak s úředníky často 😅

xpila
30. bře 2015

@blahova_andrea Jj, přesně tak, mateřská jo, rodičák ne. Ono by bylo nejjednodušší, kdyby byl prostě seznam příjmů, který se počítaj a který ne, pak by nebyly takovýhle dotazy 🙂

punky
30. bře 2015

@xpila a nevýš prosim jestli se tam pocita i neschopenka?dekuju

punky
30. bře 2015

@blahova_andrea nevim ja bych materskou do toho nepocitala ani neschopenku bohuzel zakony delaji jini 🙂 mno jsem zvedava jak dopadneme az budeme v lete zadat u prvniho nam to neproslo tak jsem zvedava jak u druheho.a nevis jak to je?kdyz budu rodit v cervnu(termin mam v cervnu)tak se pocitaji 3 mesice dozadu?

xpila
30. bře 2015

@punky Neschopenka se tam počítá. Příjmy jsou vždy za uzavřené čtvrtletí (ne 3 měsíce zpětně), takže pokud se narodí v červnu, tak je to za leden, únor, březen.

punky
30. bře 2015

@xpila dekuju za radu tak to asi narok mit nebude to me mrzi..

rebelka69
2. lis 2015

Holky chtela bych se zeptat...zjistila jsrm , ze jsem tehotna ale pritel nas 14dni zpet opustil a dite nechce, behem mesice se stehuju do mensiho bytu, kde budu bydlet sama...chci ho uvest do RL...kdyz bude souhlasit mam sanci na porodne?

lenulinka90
9. pro 2015

dostanu porodné,když má partner insolvenci? nebo řeknou že je to jeho problém?

justyna732421
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
verusky
20. črc 2016

devcata, prosim, kde se vybehavaji pridavky na deti? na jakem urade, jake oddeleni? dekuji...

gabina97
20. črc 2016

chci se zeptat, jaké podmínky musím splnovat abych dostala rodičovský příspěvek? Plno lidí mi ted říkalo,že musím mít odpracovany aspon rok abych něco dostala...Tak se chci prvně zeptat vás, jestli s tím máte zkušenosti 🙂 Děkuji

zvirka
20. črc 2016

@gabina97 Na mateřskou musíte mít odpracováno, rodičák dostanete automaticky. Stačí si o tom přečíst něco na netu. Postačí 20 vteřin na vyhledání, psát tenhle dotaz muselo zabrat víc. https://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/rodicovsk...

jitukka
11. zář 2016

Pekny vecer preji. Chci se zeptat. Sice jsem hledala, ale stejnak moc nerozumim. Pritel je od cervna nezamestnany a ja jsem na rodicovske dovolene. Z pracaku na cca 4 tis. Ja mam rodicak cca 11000. Myslite za mame narok na nejaky prispevek?? A dotaz k tomu. V prosimci mam termin porodu a kdyby nenasel praci- coz doufam ze brzo zmeni, ale i tak, mela bych narok na porodne?? Dekuji moc 🙂

zelvatko
14. únor 2017

trochu to tady oživím.. chtěla bych se zeptat, jak je to s přídavky na děti.. v roce 2016 byl manžel do 14dubna OSVČ, pak byl do 31.7. zaměstnán a poté byl do konce roku na ÚP, chci to zkusit jestli na přídavky dosáhneme, ale kdy.. vím, že se to počítá nějak zpětně.. mám zažádat ještě teď nebo to nechat až na podzim 2017?díky 🙂