Mateřská na druhé dítě, když zaměstnavatel zrušil firmu

beautit
23. únor 2019

Zdravím Vás,
Maminky mám dotaz ohledně nároku na peněžitou pomoc v mateřství, když čekám druhé dítě. V zaměstnání jsem měla smlouvu na dobu neurčitou, než jsem poprvé otehotnela. Bohužel zaměstnavatel si během mého působení na rodicaku zrušil původní firmu sro a založil novou firmu sro, s jiným názvem. Místo mi stále drží, ale nemáme to nikde sepsané, pouze je to naše slovní úmluva. Zajímalo by mě, jestli některá nemáte podobnou zkušenost, a nevite zda budu mít nárok na peněžitou pomoc v mateřství i u druhýho mimca? Měsíční příspěvek, co se týká rodicaku, si budu navyšovat, abych stihla vyčerpávat, co nejvíc. Ale co se týče té PPM tak jsem v koncích. Děkuji za každé info. 🌸

j.a.n.i
23. únor 2019

Tak podle toho co píšeš aktuálně nemáš trvající pracovní poměr a tedy nemáš na PPM nárok.

niski
23. únor 2019

musel by napsat, že přebírá závazky za zaměstnance původní firmy, měla jsem to taky tak, ale už před 18 lety, myslím, že to platí pořád

lnk84
23. únor 2019

@beautit Také se mi to stalo, ale byla jsem automaticky prevedena k novému zaměstnavateli. Přišel mi jen dopis, že pokud s převedením nesouhlasím mohu dát výpověď. Druhou PPM jsem normálně dostala..Záleží na tom, jestli jste dostala výpověď, započťák..